Водонагрівач не гріє воду, але індикатор горить

Пошкоджена електропроводка, несправний ТЕН можуть привести до неправильної роботи котла. Щоб дізнатися, чому він не функціонує потрібно ретельно його оглянути.
ТЕН не працює за наступним причин: на його поверхні накопичилося багато накипу, не включається кнопка термозахисту; обігрівач може не прогрівати воду з-за несправного запобіжного клапана. Необхідно з'ясувати всі причини, чому водонагрівач не гріє воду, але індикатор горить при цьому або не світиться.

Поширені причини поломки

Часто причиною несправної роботи нагрівального елемента може бути неробочий електронний модуль. Не варто намагатися зробити його ремонт самостійно. Поломка агрегату може бути викликана спрацьовуванням аварійних обтічників. Через відкладення накипу на Тені, обтічники починають включатися в довільному порядку.

Перевірити роботу нагрівача води можна за допомогою лампи розжарювання. Її необхідно під'єднати до елемента нагрівання. Після підключення, електричну ланцюг потрібно під'єднати до джерела живлення. ТЕН функціонує коректно, якщо лампа світитися. Іншим способом є застосування мультиметра. На ньому потрібно включитися режим вимірювання опору, приєднати до Тену. При замкнутому ланцюзі, індикатор покаже нуль. Якщо ланцюг має розрив, показником буде нескінченність.

Водонагрівач не гріє воду, але лампа не загоряється

Бувають такі ситуації, при яких нагрівач не гріє воду до потрібної температури, лампа не горить.
Причинами поломки можуть бути:

 • непрацюючий ТЕН;
 • на нагрівальному елементі з'явилося багато відкладень у вигляді шару накипу;
 • не працює запобіжний клапан;
 • не працює електронна плата.

ВАЖЛИВО! Чтоби вирішити ці проблеми потрібно злити воду, розібрати бойлер. Перевірити на ньому за допомогою мультиметра, індикатора напруги, тестера правильність роботи. Якщо показники вказують на некоректну роботу його елементів, замінити їх або усунути причини їх поломки.

 

Бойлер не гріє, але лампа горить

Причинами цієї проблеми є різні поломки.

Ручка знаходиться в режимі «мінімальний», з цієї причини бак не прогрівається до потрібної температури. Вирішити таку несправність можна розгорнувши ручку за часовим руху стрілки.
Включився термостат. Вийти з даної ситуації, допоможе включення кнопки теплозахисту. Вона на різних моделях знаходиться в різних місцях.
Не перекритий вентиль. Необхідно прикласти долоню до стояка. Якщо він на дотик теплий, а з крана йде холодна вода, значить, не працює вентиль. Його потрібно перекрити або купити і поміняти на новий.
Довго нагрівається. Не слід зливати воду відразу, правильно буде дочекатися поки вона нагріється.

Варіанти вирішення проблеми несправності Тена

Очищення за допомогою одного літра води, 50 грам лимонної кислоти. Апарат занурюють у приготовлений з цих речовин розчин на дві доби. Після цього його витягують і зчищають накип. Заміна Тена на різних моделях бойлерів однакова.
Щоб її зробити потрібно:

 • закрити кран;
 • очистити нагрівач;
 • в цілях безпеки потрібно знеструмити бойлер;
 • зняти захисну кришку;
 • спеціальною викруткою дізнатися, чи є напруга;
 • зробити фото схеми підключення;
 • зняти ТЕН з кріплень (при необхідності підкласти ганчірку);
 • дочекатися коли місце кріплення повністю просохне (контакти не повинні мати вологи);
 • подивитися на анод, з'ясувати, чи справний він;
 • перевірити прокладку з гуми на предмет зносу;
 • після того як ТЕН був замінений, встановити всі деталі назад.

Проробивши всі ці дії, необхідно впевнитись у відсутності протікань. Повітря в бойлері потрібно випустити, а потім включити агрегат в розетку.

Чому водонагрівач не гріє до максимуму воду

Однією з поширених причин, по якій бойлер некоректно функціонує, є несправна робота Тена. Така проблема характерна для древніх моделей. Зазвичай термін експлуатації Тена дорівнює чотирьом рокам. З часом на ньому утворюються відкладення. Вони перешкоджають нормальній роботі пристрою.

Якщо не вживати ніяких заходів до його заміну, очищення, це може призвести до виходу з ладу Тена. Обігрівач може працювати неправильно через поломки термостата і тому не гріти гарячу воду.