Коптильня з пральної машини своїми руками

Напевно, кожна людина замислювалася над придбанням коптильні гарячого копчення. З її допомогою можна коптити рибу, м'ясо і створювати смачні страви в домашніх умовах. Тим більше гаряче копчення вимагає набагато менше часу порівняно з холодним варіантом. У більшості випадків вартість магазинної коптильні може бути невиправдано високою, тому варто подумати над її створенням з підручних матеріалів.

У нашій статті ми розповімо про способи складання цього пристрою з пральної машинки. Особливо актуальна ця стаття буде для тих, у кого є стара побутова техніка, вийшла з ладу. Не поспішайте її викидати, вона може стати для повторного використання.

Простий варіант коптильні з пральної машинки активаторного типу

Для початку розглянемо найбільш простий варіант створення коптильні з машинки з активаторным типом роботи. Основний корпус виконаний з нержавіючої сталі, що надає конструкції додаткову міцність і не дозволяє металу вступати в реакцію з харчовими продуктами. Для створення коптильні вам потрібно виконати наступні дії:

 1. Переверніть пральну машинку догори дном, видалити всі зайві деталі конструкції, залиште тільки внутрішній корпус.
 2. За допомогою зварювального апарату закрийте всі отвори на нижній частині корпусу.
 3. Для зручності зробіть отвір в нижній частині збоку для того, щоб підкидати тріску під час копчення.
 4. Усередині бака зробіть спеціальні кріплення для підтримки решітки, на ній будуть розташовуватися продукти.
 5. Помістіть решітку всередину і закріпіть її. Більш простим варіантом буде застосування металевих прутів, які будуть виконувати роль підтримуючої конструкції.

Після виконання всіх дій ви зможете використовувати коптильню за призначенням. Після першого використання можна доопрацювати конструкцію, додати елементи для зручності. Також можна продумати деталі для установки конструкції над багаттям.

Увага! Для виконання робіт потрібно цільний корпус без механічних пошкоджень, отворів і вм'ятин. Перед початком робіт не забудьте ретельно промити бак і обдати його окропом для видалення зайвої бруду і мікроорганізмів.

Саморобна коптильня з двох пральних машин

При бажанні можна збільшити обсяг робочої ємності та удосконалити конструкцію. Для цього знадобиться використовувати два бака від пральних машинок. В такому випадку є два способи поліпшення корпусу. Скористайтеся наступним планом для виконання робіт:

 1. Підготуйте всі необхідні деталі та інструменти. Попередньо очистіть баки машин.
 2. З'єднайте два бака за допомогою зварювального апарату. При цьому залиште верх відкритим, на нього потрібно буде зробити спеціальну кришку.
 3. Після цього виконайте всі дії, як було описано вище. Зробіть кріплення, встановіть решітку.

Така конструкція також потребуватиме відкритому вогні, на якому будуть тліти тріски і давати дим для гарячого копчення продуктів. Перевагою даної конструкції є великий розмір і можливість приготування відразу декількох порцій продуктів, що істотно прискорить процес. Однак габарити коптильні будуть набагато більше — такий варіант відмінно підійде для дачі.

Міні-коптильня своїми руками

Якщо ви любите подорожувати і виїжджати на пікнік, необхідно продумати мініатюрний варіант коптильні. Такий виріб можна створити, використовуючи звичайні пральні машинки. Для роботи потрібно тільки барабан. Якщо у вас є відповідна деталь, можете приступати до роботи. Для зручності скористайтеся наступним планом:

 1. Дістаньте барабан з машинки, видалити всі зайві деталі.
 2. Після цього закрийте дно і верхню частину металевими пластинами з допомогою зварювального апарату.
 3. На бічній поверхні зробіть невеликий отвір для можливості розведення вогню всередині барабана.
 4. Можете зробити спеціальну дверцята, яка буде кріпитися на невеликих петлях. Це дасть можливість швидкого і зручного доступу до вогню.
 5. Також необхідно проробити отвір для відведення диму по трубі.

Даний варіант буде зовні нагадувати піч буржуйку, принцип роботи схожий. Поверх конструкції досить буде встановити решітку з допомогою гачків. Після цього можна приступати до процесу копчення.

Увага! Грати можна встановити всередині барабана або помістити її зверху над кришкою.

Електрична коптильня з пральної машини

При бажанні можна автоматизувати процес — це позбавить вас від необхідності постійної перевірки температури всередині бака і додавання тріски в багаття. Для цього слід використовувати електричну спіраль для нагріву. Створити електричну коптильню можна за наступним планом:

 1. Встановіть по зовнішньому периметру електричну спіраль, прикріпіть її за допомогою спеціальних болтів.
 2. До спіралі приєднайте спеціальний електричний дріт для подальшого з'єднання з джерелом живлення.
 3. Підключіть обладнання в мережу, при необхідності відрегулюйте силу і потужність струму з допомогою перехідників.

Подальший процес приготування буде виконуватися в стандартному порядку. На решітку поміщається їжа, яка коптиться за рахунок тління тирси і трісок.

Подається потужність на ланцюг повинна бути приблизно 1 кВт. Якщо ви сумніваєтеся у своїх можливостях, довірте справу професіоналу. Робота з електрикою може бути небезпечна.