Ліжко-будиночок своїми руками

В сучасному світі стають найбільш популярними й затребуваними оригінальні дитячі ліжка. Їх вибір представлений на світовому ринку у величезній кількості. Кожен бажаючий зможе знайти дитячу ліжко під свій смак і колір, з урахуванням всіх переваг дитини.

Як зробити ліжко-будиночок своїми руками

Ліжка можуть бути представлені у вигляді машинок, човнів, тварин, кораблів, літаків і багато іншого.
Але що краще дитячої ліжка, зробленої власними руками, виготовлення якої вкладена любов і ласка батьків, які так хочуть догодити своєму чаду. Тому меблі можливо не купувати, а зробити самим. Особливо це актуально для ліжка-будиночка. Так як такі меблі не важко змайструвати, і цей процес не займе занадто довгий час. Якщо ви жодного разу не робили заметіль своїми руками, можете не турбуватися про те, що у вас щось не вийде. Так як для виготовлення ліжка-будиночка не потрібно яких-небудь спеціальних умінь і навичок.

Вибір матеріалів для виготовлення

В залежності від того, якої форми буде ваша меблі, підбирають відповідний матеріал. Для каркаса вашої ліжка вам буде необхідний брус. Переріз у бруса має бути 5*5 сантиметрів. Яку кількість необхідного матеріалу вам буде потрібно, залежить від габаритів майбутньої меблів.

Якщо ви хочете виготовити недорогу ліжко-будиночок, то ви можете зробити меблі у формі шатра. Якщо ви обираєте такий варіант, то вам буде потрібно стіни і дах змайструвати у вигляді каркас - рами, для якого буде необхідний балдахін. У день балдахіна може бути використана будь-яка легка тканина.

Балдахін ви зможете виготовити своїми руками для економії бюджету. А також його можуть зшити вам під замовлення, якщо у вас не є вільний час для виготовлення балдахіна самостійно.

Стіни і дахи ліжка у вигляді будиночка, зазвичай виготовляють з фанери або звичайних дощок. З фанери ви зможете зробити будь-яку деталь для майбутньої ліжка. Якщо ви вирішили виготовляти з фанери, то фахівці рекомендують купувати березову фанеру, товщина якої становить 0,7 або 1,3 див.

Якщо ви не хочете виготовляти деталі з дерева, то відмінним варіантом буде служити гипсокартонн. З гипсокартону ви зможете змайструвати нішу для меблів, а також зробити декор у вигляді будинку. Для цього потрібно вирізати з гіпсокартону отвори для майбутніх вікон будинку, а також отвір для дверей в будиночок. Місце для сну встановлюється всередині отриманого будиночка.

Увага! Найпростіше працювати з гіпсокартон, тому його можна різати звичайним канцелярським ножем, не прикладаючи занадто багато зусиль. Мінусом гіпсокартону є те, що важко закласти шви і стики під час обробки монтажу.

Необхідні інструменти

Для того, щоб своїми руками зробити меблі у вигляді будиночка, вам знадобляться наступні інструменти:

 • ніж;
 • ножівка;
 • шуроповерт;
 • свердло;
 • простий олівець;
 • лінійка;
 • косинець;
 • наждачний папір;
 • набір саморізів;
 • набір болтів;
 • панелі;
 • рейки;
 • спеціальний клей для дерева.

Як зробити заміри і креслення

До виготовлення ліжка-будиночка варто підійти з усією відповідальністю. Необхідно все ретельно продумати і підготувати правильний схему і зробити правильно виміри майбутньої меблів.

На кресленні потрібно у відповідності з проведеними вимірами правильно вписати кількість деталей і елементів, з яких буде складатися ліжко-будиночок. Потрібно також написати розміри кожної деталі, а також спосіб кріплення.

Слід врахувати, що розмір каркаса аналогічний розмірами матраца. Тому перед тим, як ви будете виготовляти меблі, потрібно спершу придбати матрац для ліжка.

Розміри ліжка безпосередньо пов'язані з віком дитини, для якого виготовляється меблі. Якщо ліжко робиться для дитини дошкільного віку, то розміри ліжка – будиночка повинні складати 1300*750*1400 мм. Для дітей шкільного віку розміри ліжка становлять 1600*900*1700 мм.

Важливі моменти перед складанням ліжка-будиночка

Перед тим як приступити до складання ліжка, батькам необхідно заздалегідь визначитися будуть в ліжку ящики або вона буде без них. Одні батьки вважають за краще, щоб простір під ліжком було вільним, а інші воліють зробити меблі, як можна більш функціональною і місткою. Тому такі батьки віддають свою перевагу ліжка-будиночка з вбудованими ящиками.

Перед тим, як збирати меблі необхідно визначитися у виборі ящиків, вбудованих в майбутню меблі. Ящики можуть бути двох видів: на коліщатках або на напрямних. Рекомендується робити ящики на напрямних, так як це більш виграшний варіант, стать не зіпсується і конструкція буде більш міцної. Також, слід визначитися в тому, яка кількість ящиків буде встановлено внизу ліжка-будиночка.

Також батькам слід зробити вибір на певній конструкції меблів для дитини. Потрібно спершу визначитися у виборі форми для місця для сну. Якщо у вас маленька дитина, то рекомендується робити низькі одноярусні ліжка. Якщо у вас більше однієї дитини, то краще зробити два поверхи будиночки зі сходами.

Варто пам'ятати! Така меблі повинна бути абсолютно безпечною для вашого чада. Для того, щоб ліжечко була більш стійка необхідно спальне місце робити без ніжок, щоб воно знаходилося на підлозі. Зробивши такий вибір ви можете бути спокійним у тому, що така меблі витримає будь-яку вагу. Плюсом є те, що з невисокою ліжечка дитина не впаде.

Ліжко-будиночок самостійно: крок за кроком

Перед тим як приступити до виготовлення ліжка-будиночка, необхідно спершу виготовити основу для майбутньої меблів.

Основа ліжечка

Спершу потрібно виготовити основу. Для цього необхідно чотири бруска, довжина яких повинна складати за 1300 мм. Дана конструкція буде служити вертикальною опорою для ліжка. Після того, як ви зафіксували і закріпили брусок, необхідно у кожного бруска вгорі відрізати маленьку частину під кутом 45 градусів. Така процедура потрібна для майбутньої даху зі скатами.

Перед тим як розпиляти шматочок від брусів, необхідно позначити олівцем, використовуючи звичайну лінійку частина розпилу. Спилювати необхідно, використовуючи ножівки.

Дах для дому

Для того, щоб зробити дах будиночка, вам знадобиться чотири бруска, довжина яких повинна становити 730 мм. Після того, як бруси закріплені потрібно розпиляти зверху кожного бруска під кутом 45 градусів частина бруска. Не забудьте пройтися наждачним папером в тих місцях, де ви зробили спіл бруси, щоб ваша дитина не поранилася про них.

Опора виготовляється з обрізків дощок. Все повинно прикріплятися до коника даху. Необхідно взяти клей і верхню частину коника приєднати до всієї заготовки майбутньої меблів.

Вертикальні стики і опори необхідно буде проклеїти. Причому цю процедуру потрібно повторити кілька разів. Після всього верхню частину будиночка необхідно посадити на саморізи, довжина яких повинна складати 40 мм. Саморізи варто вкручувати не менше ніж 4 мм від лінії двох складових даху.

Після виконання цих дій ми побачимо підсумкові обриси усієї конструкції.

Кріплення рами

Для того, щоб завершити роботу з торцем будиночка, потрібно до нижньої частини конструкції прикрутити брусок. Довжина якого складе 830 мм Даний брус буде служити балясиною. Яка буде утримувати на собі всю масу будинку.

Рекомендується для складання бічних складових використовувати стяжку, так як з'єднання буде практично непомітним і будете виглядати більш елегантно і красиво.

Для такого малопомітного монтажу, необхідно просвердлити дірки в нижній частині меблів (у бруску), використовуючи свердла 11 мм. Просвердлений отвір повинен бути по середині на перекладині. Запам'ятайте, що дірка повинно вийти наскрізним.

Потім, потрібно посередині самого бруска просвердлити отвір, використовуючи 6 мм свердло. В отриману дірку необхідно помістити шуруп, а потім все це закріпити стяжкою.

Також ви можете використовувати короткі саморізи, а довгі. Але необхідно попередньо обробити їх клейкою речовиною.

Збірка підстави будинку

Для того, щоб виготовити підстава будиночка, необхідно використовувати товсті бруси. Такі бруси повинні бути ідентичні за розмірами бічних сторонах ліжка. З внутрішньої сторони до брусків необхідно прикрутити, використовуючи саморізи, тонкі планки.

Необхідно пам'ятати, що шурупи повинні розміщуватися на однаковій відстані. Такі пластини є опорою для виготовленої рами будиночка, яка підтримує саме дно меблів.

Необхідно заздалегідь зробити з бруска шаблони, довжина яких повинна становити 6 сантиметрів. Необхідно виготовити в дерев'яному бруску кілька дірочок для саморізів. Відстань між кожною зробленою діркою має бути не менше 25 мм

З внутрішньої сторони стійки відзначте місце для дірки, в якій буде знаходиться ексцентрик. Таке отвір проробляється свердлом, а потім у нього необхідно вкручувати саморізи довжиною 10 см.

Велику увагу приділіть місцях стику. Після всіх процедур в дірочки на нижньому ярусі необхідно залити склеивающуюся рідина, і затягнути болтами.

Довідка! Таку процедуру необхідно проробити з усіма складовими конструкції, а потім з'єднати всі частини в єдине ціле.

Закріплення каркаса для майбутньої ліжечка

Необхідно добре прикріпити всю складову меблів. Для цього вам знадобиться чотири бруска. Довжина кожного з них повинна становити 1660 мм

Запам'ятайте, що довжина балок дорівнює довжині боковин спального місця. Прикріплюються всі складові, використовуючи клей і саморізи. Зміцніть всю конструкцію, використовуючи кріплення кутовий форми.
Використовуючи фото можна зробити самостійно ліжко-будиночок для дитини.

Рейкове дно меблів

Рейки потрібно зміцнити на планки. По боках рейки закріпити до чотирьом сторонам усієї складової ліжечка. Потрібно добре прикрутити всі деталі, так, щоб не випирали саморізи. Для дна універсального матраца треба буде використовувати 14 рейок.

Така зроблена меблі для своєї дитини власними силами — це не тільки гарна безпеку, але і також реалізація реальність всієї вашої мрії для дитини.