Чому зранку не можна заправляти постіль

Нас з дитинства мами привчають до порядку, що в кімнаті повинно бути чисто й охайно. Спальня, де не заправлена постіль, виглядає неакуратно, але розумні люди наполягають, що застеляти ліжко не потрібно і ось чому. В ході недавніх досліджень британські вчені зробили висновки про небезпеку для здоров'я, яке несе заправлена ліжко, вірніше, її мешканці.

Причини, чому не можна заправляти ліжко вранці

Справа в тому, що в меблів, постільних приналежності живуть мікроскопічні кліщі. Спляча людина потіє уві сні, зволожуючи простирадло. Саме такі умови вважаються сприятливими для розмноження і зростання цих дрібних паразитів. Схопившись з ліжка і відразу ж накривши ще теплу вологе простирадло ковдрою, ми створюємо для них рай. Можливо, саме це і є причиною алергії у вас або у вашої дитини.

Увага! Застелене ліжко – це будинок і стіл для пилових кліщів. Вони харчуються відмерлими частками шкіри, живуть, є причиною алергії, дерматиту і навіть астми.

У кожній ліжку мешкає близько 1,5 мільйонів пилових кліщів, які приносять шкоду здоров'ю вашої родини.

Як правильно діяти, заправляючи ліжко після сну

Messy unmade bed with pillow quilt and cover

Пилові кліщі терпіти не можуть три речі: сухість, прямі сонячні промені, свіже повітря. У боротьбі з невидимим шкідниками не допоможе витрушування та пилосос. Дієвим способом з видалення шкідників є прання та сушіння білизни на відкритому повітрі. Але не кожна господиня змінює постільну білизну щодня як у 5-зірковому готелі. Тому можна перешкодити кліщів жити і розмножувати на шкоду людям з допомогою простих правил:

  • Після сну залишати ковдру откинутым, дозволяючи ліжку просохнути;
  • Відкрити відразу ж портьєри або жалюзі, дозволяючи сонячним променям потрапляти на спальне місце;
  • Поки пити ранкову каву, постарайтеся провітрити кімнату, хоча б недовго.
  • Регулярно міняти і прати постільну білизну, ковдри та подушки.

Швиденько застелити своє ложе можна відразу після повернення з роботи, якщо планується зустріч гостей. В іншому випадку можна просто закривати двері в спальню, щоб не заправлена ліжко не муляла очі. Або ж втішати себе як герой Носова: «Навіщо застеляти, якщо ввечері знову розстеляти».

У літніх людей є традиція – вивішувати влітку подушки і матраци на просушку – це старий спосіб боротися з грибками і кліщами в спальних приладдя. Але робити це раз на рік — мало. Радісна новина для ледарів – спальне місце вимагає щоденного провітрювання.