Чому телеведуча Олена Малишева не спить на подушці і вам того ж бажає

«Ах ти, моя душечка, біла подушечка!..» Ці рядки багатьом пам'ятні з дитинства. Скільки таємниць знають наші подушки. А от ми знаємо них далеко не все!

Виявляється, далеко не завжди вони є такими милими. А навпаки, можуть стати причиною проблем зі спиною, болю в поперековому та шийному відділах хребта.

З-за неправильно підібраною подушки під час сну наше тіло не розслабляється і відпочиває належним чином. Слід згадати, що людина проводить уві сні до 1/3 свого життя, щоб зрозуміти всю важливість правильного вибору вироби для сну.

Не дивно, що вчені медики всерйоз стурбовані даною проблемою. Ми розповімо про їхні погляди на такий звичайний предмет, як подушка.

Чому потрібно відмовитися від «бабусиних» подушок

Висока чотирикутна подушка здавна популярна не тільки в нашій країні чи в Європі, але і практично у всьому світі. У нас вони, набиті пухом або пером, складали колись гордість наших бабусь. І чим вище була подушка, тим більше вона цінувалася.

Однак тепер відомо, що такі вироби, з медичної точки зору, можуть нашкодити здоров'ю і здоров'ю. З'ясуємо, у чому тут справа.

Висока подушка — шлях до остеохондрозу і гіпертонії

Після того як чоловік лягає на спину на ліжко з високою подушкою, його голова виявляється вельми високо піднятою.

Увага! Така поза, як відзначають медики, зручна для лежачого перегляду телевізора, але зовсім неприйнятна для сну.

У такому положенні відбувається різке згинання шийного відділу! В результаті чого хребетна артерія в місці свого входу в черепну коробку частково пережимається. Страждають також і самі шийні хребці.

В молодості люди ще не помічають усіх негативних наслідків використання «бабусиних» подушок. Але ось з віком любов до них неминуче дає про себе знати у вигляді остеохондрозу і гіпертонічної хвороби. А в окремих випадках навіть призводить до інсультів.

Якщо ви все ж звикли до стандартних «бабусиним» подушках, то користуватися ними слід правильно.

Важливо! Якщо під час перегляду телевізора ви кладете подушку «сторч», то лягаючи спати, обов'язково покладіть її плазом. При цьому її центр повинен перебувати під шиєю, а нижні краї — злегка заходити під плечі.

Висока подушка і гігієна — несумісні

Згадаймо і про наповнювачі бабусиних подушок. Пух і перо — місця потенційного проживання шкідливих мікроорганізмів і пилових кліщів. Прати такі подушки часто не вдається. А деякі і рідко не перуть їх. Бабусі влітку постійно сушили вироби, виставляли на пекуче сонце, на «прожарювання». Рідко хто з сучасних господинь робить це, та й хімчисткою користуються не всі.

Не варто залишати розсадник мікробів у своїй спальні. Від «бабусиних» подушок треба позбавлятися!

На чому ж спати? Про це ми розповімо далі.

Якою повинна бути правильна подушка

Як ми вже зрозуміли, людині потрібна подушка, яка відповідає двом вимогам.

 • Забезпечує положення тіла, при якому не пережимається шийна артерія.
 • Володіє екологічною безпекою і простотою догляду.

Медики пояснюють, що необхідно підібрати таку подушку, яка повинна тримати не тільки голову, але і шию. Тоді шийний відділ залишається прямим, без перегинів, кров вільно надходить у мозок. А м'язи і суглоби шиї по-справжньому розслабляються і відпочивають.

Це відбувається при використанні спеціально розроблених ортопедичних моделей.

Увага! Самі по собі ортопедичні подушки не лікують ні остеохондроз, ні гіпертонію. Вони лише усувають причини, що ведуть до цих захворювань.

Тому їх слід вважати не лікувальним, а профілактичним засобом. У випадку вже набутого захворювання слід не сподіватися на них, а звернутися до фахівця-медика.

Ортопедичні подушки та їх різновиди

Сьогодні на ринку можна зустріти самі різні види ортопедичних подушок: різних форм, різних

виробників, з різноманітними наповнювачами. Це часто ставить перед потенційним покупцем трудноразрешимый питання, якому ж варіанту віддати перевагу? Розберемося, на що звертати увагу, вибираючи ідеальний продукт для здорового сну.

Форма

Почнемо з форми, яка буває квадратної, у вигляді прямокутника, овалу або навіть складно-геометричної. На сьогодні найбільш поширені наступні форми.

 • Прямокутна класика.
 • З виїмкою для плеча. Зручна для людей, які звикли більше спати на боці.
 • Хвилеподібні, що складаються з двох валиків і повторюють анатомічний вигин голови і шиї.
 • Валик.

Ефект пам'яті

Останнім часом з'явилися ортопедичні подушки з ефектом пам'яті. Вони можуть бути самої різної форми, але їх об'єднує здатність повторювати контури тіла кожної окремої людини, як би підлаштовуватися під нього.

Наповнювач

Важливе значення грає і внутрішній наповнювач. Ортопедичні подушки з «ефектом пам'яті» виконуються з поліуретану та бувають середньої або підвищеної жорсткості. Це дозволяє запам'ятовувати і повторювати анатомію сплячої людини.

Для прямокутної класики найчастіше використовують латекс. Вона пружна, не провалюється і не мнеться при натисканні.

Вироби економ-класу наповнюють кульками з поліестера. В результаті подушки виходять легкими, м'якими, але, на жаль, недовговічними.

Важливо! Всі сучасні наповнювачі ортопедичних виробів дозволяють їм протягом тривалого часу залишатися чистими, не втрачати свіжості.

Розмір

Важливе значення має розмір, так як анатомічне додавання дорослого чоловіка і малолітньої дитини абсолютно різне.

 • Для великих чоловіків ідеальні розміри подушки 70 на 50 див.
 • Жінкам — близько 60 на 40 див.
 • Дітям 8-12 років — 50 на 40 див.
 • Для дошкільнят — 20 на 30 див.

Чому Олена Малишева вибрала валик замість подушки

Доктор медичних наук професор Олена Малишева про правильних подушках знає практично все! А будучи ведучою популярної телепрограми «Жити здорово», вона щедро ділиться своїми знаннями.

Як показали експериментальні дослідження, проведені в передачі «Жити здорово», саме подушки-валики найкращим чином підходять для сну.

Переваги ортопедичних валиків

 • На них можна однаково комфортно спати на спині, так і на боці.
 • В обох положеннях шия залишається прямою, випрямлена також і хребетна артерія.
 • Це дозволяє зберігати людині уві сні повноцінне кровопостачання мозку. Що особливо важливо для людей у віці, а також для осіб, які страждають перепадами тиску.

Ведуча телепрограми доктор Малишева обрала для себе саме ортопедичну подушку-валик як оптимальний варіант як запобігання проблем зі здоров'ям.

Тепер ви знаєте, чому вона і вам того ж бажає!

Гарного сну! Будьте здорові!