Як помити фритюрницю

Фритюрниця – це багатофункціональний побутовий прилад. Його використовують для приготування картоплі смажених страв. Популярність цього пристрою постійно зростає і кожен рік все більше домогосподарок набувають цей пристрій.

Як і всяка техніка, фритюрниця вимагає певного догляду. Якщо вона застосовується досить часто, то користувач повинен знати, як правильно її мити і чистити. Вся справа в тому, що неякісне очищення призведе до утворення нальоту, від якого важко позбутися.

Для очищення приладу потрібно засіб для миття посуду, паперовий рушник, губка, підігріта вода, сіль.

Деякі тонкощі

Є кілька тонкощів, про які необхідно знати перед тим, як приступити до очищення фритюрниці:

 1. Неприпустимо застосування щіток з жорсткою щетиною, губки, виконані з металу. Вони можуть знадобитися для роботи з грубими чавунними сковорідками. Їх неприпустимо використовувати для чищення посуду з антипригарним покриттям. Такі щітки призводять до утворення подряпин і тріщин в яких постійно буде збиратися масло і постійно пригорати.
 2. Не треба застосовувати народні методи і чистити фритюрницю з допомогою соди або чистячих порошків. Такі засоби призводять до пошкодження поверхні чаші.
 3. Неприпустимо використовувати скребки.

Про те, як не можна і що неприпустимо використовувати при чищенні цього пристрою розібралися. Тепер можна перейти до питання, як її треба чистити.

Як очистити фритюрницю зі знімною чашею

Деякі виробники виробляють прилади, в яких і ємність, і кришка знімні. Така конструкція приводиться в порядок досить просто. Порядок дій виглядає наступним чином:

 1. Відключити прилад від харчування. Почекати деякий час до повного охолодження.
 2. Злити масло. Зливати масло в каналізацію неприпустимо. Це може призвести до утворення засмічення в трубі, краще восользоваться ємністю, яку можна викинути у сміття.
 3. Вийняти ємність. Якщо в ній відсутні залишки їжі, то її можна промити із застосуванням м'якої губки і миючого засобу.
 4. Якщо в посуді залишилися шматочки їжі і не відмиваються, то має сенс залити ємність гарячою водою і залишити так на кілька годин. В результаті шматки залишилася їжі отмокнут, і їх можна буде видалити за допомогою м'якої ганчірки.
 5. Усунути залишки жиру з зовнішньої сторони ємності, корпусу пристрою. Для цього необхідно використовувати м'яку губку або паперовий рушник.
 6. Ємність треба ретельно прополоскати.

Як почистити фритюрницю з незнімної чашею?

Ключова проблема, яка виникає при митті цієї техніки з незнімної чашею це недопущення попадання води всередину виробу. Це може привести до замикання і поломки пристрою.

 1. Відключити фритюрницю від харчування і дочекатися остигання чаші.
 2. Злити масло і після охолодження протерти ємність паперовим рушником.
 3. Залити в ємкість нагріту воду і додати в неї деяку кількість рідини для миття посуду.
 4. Стерти з корпусу воду і включити фритюрницю. Для підвищення ефекту можна в воду додати дві столові ложки харчового оцту.
 5. Включити прилад і довести воду до кипіння.

Очищення металевої чаші

Виробники цих кухонних приладів випускають на ринок фритюрниці з ємкостями, виготовленими з металу. Для їх очищення використовують дещо інші способи і приймають певні запобіжні заходи:

 1. Цей прилад не можна укладати в посудомийку або промивати під струменем води. Такі дії можуть призвести до замикання під час її роботи.
 2. Категорично забороняється заливати воду в розігріте пристрій.
 3. Не слід зливати відпрацьоване масло в кухонну раковину. Це може призвести до засмічення каналізації.

При очищенні металевих ємностей можна використовувати розчин, у який входить сода. Для видалення старого жиру має сенс використовувати содову пасту, виготовлену на підставі води.

Очищення Тена

При очищенні фритюрниці не можна забувати і про нагрівачі. Як правило, він складається з двох частин. Масло можна видалити з використанням паперового рушника. Це необхідно виконувати дуже обережно, нагрівач легко гнеться.

Існують моделі, в яких тен може змінювати своє положення, має сенс цим скористатися. Це полегшує миття.

Очищення фільтрів

Приведення фритюрниці в порядок передбачає і те, що буде очищений фільтр. У цих пристроях застосовують фільтри, виготовлені з різних матеріалів. Зазвичай їх встановлюють в кришці цього приладу. Для їх виробництва використовують поролон, вугілля. Точний тип можна дізнатися з керівництва по експлуатації, буває і те, що там же можна знайти інформацію і про те, як його правильно чистити.

Простіше всього очищати фільтри, виконані з поролону. Досить його дістати і промити із застосуванням миючого засобу, після чого залишити просушуватися.

Вугільні фільтри видаляють неприємні запахи і чищенні не підлягають, найчастіше їх змінюють.

Для очищення незнімного фільтра необхідно виконати наступні маніпуляції:

 1. Протерти його вологою ганчіркою.
 2. Протерти його ганчіркою з миючим засобом.
 3. Змити шар кошти і насухо протерти.

Очищення за типом забруднення

Розрізняють кілька ступенів забруднення. Для кожного з них передбачені окремі методи очищення.

Легке

Якщо масло простояло в чаші день або два, то з таким забрудненням може впоратися звичайне засіб для миття посуду. У чашу заливають гарячу воду і додають засіб. Зазвичай, вистачає двох – трьох разів для якісного очищення ємності. Після цього її необхідно протерти.

Середнє

Для того, щоб видалити загусло масло, потрібно докласти великі зусилля. Якщо не вдалося його видалити із застосуванням традиційних миючих засобів, то доведеться використовувати інший спосіб. Тобто, нагріти воду до 80 градусів, залити її в чашу і додати кілька ложок оцтової або лимонної кислоти. Якщо буде потрібно, то виконати цю опцію кілька разів. По закінченні посуд необхідно промити проточною водою.

Залишати чашу висихати на повітрі не варто. Для її просушування краще використовувати сухе рушник.

До речі, прилад можна відмити і з застосуванням звичайного господарського мила.

Застарілий жир

З такою проблемою можна зіткнутися, коли посуд стоїть з маслом тривалий час. Для очищення старого масла допустимо використовувати спеціальні губки або щітки, які виготовлені спеціально для миття посуду з антипригарним покриттям. Їх застосовують після того, як були використані методи описані вище.