Треба клеїти шпалери за кухонним гарнітуром

Ремонт в квартирі нерідко стає причиною лютих суперечок. Темою для дебатів може стати що завгодно, починаючи від вибору колірної гами і закінчуючи розташуванням декоративних акцентів. Один зі спірних питань, незмінно виникають при ремонті кухні, стосується поклейки шпалер за гарнітуром. Варто обклеювати стіни там, де цього не видно чи можна сміливо економити на будматеріалах, розберемося в цій статті.

Треба клеїти шпалери за кухонним гарнітуром

Практика, при якій стіну за шафами не чіпають, є досить поширеною. Тим не менш, за певних обставин, відсутність шпалер може зіграти злий жарт. Перш ніж прийняти рішення, дайте відповідь на наступні питання:

  1. Можлива перестановка. Якщо, встановивши стіна, ви не будете пересувати його аж до наступного ремонту, питання про поклейці не є пріоритетним. В іншому випадку доведеться обклеювати стіну. Залишати на потім небажано: може статися, що в майбутньому потрібних шпалер не опиниться в продажу з причини зняття їх з виробництва.
  2. Чи виправдана економія. Порахуйте, скільки шпалер вам знадобиться додатково для стін за кухонними меблями. Часто вигода виявляється не настільки істотною, як здається на перший погляд.
  3. Як простіше. Обклеїти стіну повністю або вирізати фігурні плями — добре подумайте перед тим, як зробити остаточний вибір. Перший варіант — набагато простіше. До того ж усвідомлювати, що ремонт зроблений скрізь, а не тільки на видних місцях, набагато приємніше.

ВАЖЛИВО! Залишати стіну зовсім «голою» у будь-якому випадку не варто. Вирішувати, клеїти чи шпалери за кухонними шафами, можна за умови, що стіни були пофарбовані або обклеєні раніше. Це питання гігієни, профілактики утворення цвілі і захисту від будинкових комах.

Кілька рекомендацій по підготовці стін перед установкою гарнітура

Установка кухонних меблів вимагає дотримання певних правил. Грамотний підхід гарантує практичність, безпека і охайний вигляд вашої кухні:

  1. Враховуйте перспективу. Якщо стіни за шафами будуть відрізнятися від відкритих ділянок, важливо не «видати» секрет: шпалери повинні бути обклеєні на 10-15 см далі реальної кордону гарнітура зі стіною.
  2. За гарнітуром — ніяких розеток і труб. Крім того, що вони там елементарно не потрібні, мова йде насамперед про безпеку. Єдине виключення — вбудовані шафи, у яких задня стінка відсутня.
  3. Порядок — насамперед. Навіть якщо ви вибрали дорогі шпалери або плитку, клеїти які за меблями дійсно невигідно і безглуздо, купіть додатково бюджетний варіант. Не полінуйтеся попередньо вирівняти поверхню і обробити шпаклівкою.

Питання про те, чи потрібні за гарнітуром шпалери, деколи більше риторичне, ніж практичний. Любіть кожен куточок свого будинку і він відповість вам взаємністю.