Як бюджетно оформити кухню в стилі Прованс

Ціни ростуть, змушують економити, змушують переглядати плани і очікування. А так хочеться порадувати себе, подарувати близьким приємні емоції!

Не варто відмовляти собі в цьому! І якщо далекі подорожі за новими враженнями доводиться тимчасово відкладати, значить, потрібно організувати приємні враження не виходячи з дому.

Наприклад, по-новому оформити кухню, надавши їй того вигляду, який здивує і полюбиться усім домочадцям.

Основні риси стилю

Дизайнерський напрям «прованс» виділяється кількома характерними відмінностями.

  • В першу чергу він передбачає використання виключно пастельних відтінків. Холодні або кричущі тони порушують загальну композицію стилю, тому від них необхідно відмовитися.
  • Даний дизайн відрізняється великою кількістю світла і повітря. Оптимальним варіантом буде розташування декількох великих вікон, які сприяють проникнення сонячних променів. Якщо такої можливості немає, в кімнаті необхідно розмістити якомога більше освітлювальних приладів.
  • В якості матеріалів краще вибирати натуральні основи. Основним матеріалом є дерево. Грамотним доповненням будуть невеликі вставки з каменю.
  • Дерев'яні поверхні повинні бути максимально постареним з присутніми потертостями та відсутня в деяких місцях фарбою. Для цього поверхню ретельно шліфується.

Додаток: аналогічне правило відноситься до вибору меблів. Вона повинна бути дерев'яною, краще вінтажні вироби.

  • При виборі додаткового декору слід зупинитися на великій кількості текстилю та квітів. Стиль передбачає активне застосування скатертин, рушників, штор або додаткових серветок з квітковим зображенням.

Довідка: інша назва даного напрямку — французький кантрі.

Робота з меблями

Для того щоб оформити кухню в стилі прованс, не обов'язково вдаватися до допомоги професійних дизайнерів. При виборі меблів краще зупинятися на виробах з дерева. Додаткової економії допоможуть розпродажі непотрібних предметів меблів. На таких ярмарках можна знайти повноцінні комплекти, які відрізняються вигідною ціною.

Це не означає, що вам доведеться поміняти всю меблі. Навіть якщо на вашій кухні багато пластику, не відмовляйтеся від задуманої ідеї.

Рада: при використанні кухонного гарнітура з пластику поверхню можна пофарбувати в білий або бежевий колір, додатково декорувати розписом з квітів.

Зістарювання

Процес старіння легко провести самостійно, так як він не відрізняється високим рівнем складності. Стільці та стіл необхідно очистити від старого покриття і пофарбувати заново в м'які світлі відтінки. Після повного висихання поверхня обробляється наждачним папером з дрібним зерном.

Вона допоможе у створенні природних потертостей. Після декількох маніпуляцій меблі набуває особливого вінтажний шик.

Декупаж

Вітається і техніка декупаж. Клапті непотрібної тканини, вирізки з зображенням квітів можна розмістити на поверхні кухонного гарнітура, стінах, дверях.

Для того щоб продовжити термін збереження подібного дизайну, декоруємі поверхні слід ретельно покрити лаком.

Примітка: великою перевагою буде використання меблів, сплетеною з великих волокон рослин.

Текстиль

Прованс передбачає широке використання тканинних фактур. При підборі текстилю слід зупинятися на натуральних матеріалах. Це може бути бавовна, льон або ситець.

Вікна можна прикрасити світлої фіранкою і доповнити довгими шторами з рюшами.

Вітаються накидки на стільці, скатертина є обов'язковим елементом. Для більшої ефективності необхідно підібрати вироби з яскравим орнаментом із квітів.

Подібні аксесуари з натуральних тканин відрізняються високою вартістю. В економії допоможуть текстильні ярмарки, які регулярно проводяться в кожному місті. На подібних заходах можна знайти вироби на будь-який смак за привабливими цінами. Зшити необхідні вироби самостійно також нескладно.

Важливо: при виборі текстилю необхідно підбирати вироби, що гармоніюють між собою.

Бюджетні варіанти декору інтер'єру

Істотну роль в оформленні відіграють додаткові предмети декору.

  • На поличках слід розмістити старовинні вази, горщики, розписні тарілки або невеликі плетені кошики.

  • У коморах багатьох будинків можна знайти посуд, що залишилася від старшого покоління. Після невеликої реставрації вона послужить відмінним аксесуаром. Багато вироби можна пофарбувати та розписати, використовуючи трафарети.

  • Прованс не обходиться без великої кількості світла. Використання декількох освітлювальних приладів є обов'язковим. Тут слід відмовитися від сучасних варіантів. Стеля прикрасить люстра з тканинним абажуром. Таку накидку можна зшити самостійно, зробивши відповідний каркас.
  • На стінах розміщуються декілька бра з дерев'яним або кованим підставою.

Стиль французький кантрі створює особливу атмосферу романтизму і затишку. Кухня, оформлена в даному напрямку, буде відрізнятися незвичайним шиком. При невеликих зусиллях провести процес оформлення можна самостійно, значно заощадивши особисті фінанси.