Як вибрати фритюрницю для будинку

Любителям смачненького начебто пиріжків або смачно обсмаженої картоплі варто серйозно задуматися про придбання фритюрниці.

Плюси очевидні — від бризок масла немає, не димить, просмаження рівномірна. З мінусів, мабуть, тільки те, що смажена їжа не особливо корисна і не підходить для щоденного вживання. Але ніхто не заважає разок-другий на тиждень побалувати себе смачненьким. У статті розповідається про нюанси вибору якісного вироби, на які варто звернути увагу.

Призначення та функції

Домашні фритюрниці призначені виключно для смаження продуктів — м'яса, риби, картоплі, пиріжків, словом, всього того, що можна вживати в смаженому вигляді. Принципової різниці між різними моделями немає, варіюються розміри, форма і загальний дизайн виробу. Складається фритюрниця з корпусу, ємності для продуктів і нагрівального елемента з термостатом. Робочі температури лежать в межах 150-190 градусів.

Чаша для масла

Важливу роль відіграє матеріал, з якого зроблена чаша. Виробляють їх з нержавіючої сталі і алюмінію. Алюміній володіє кращою теплопровідністю, ніж нержавійка, але щодо міцності та довговічності значною мірою програє. Серйозно варто задуматися про придбання чаші з тефлоновим покриттям, воно збереже час і нерви власнику. Підгорілі шматки їжі можуть доставити серйозні незручності при їх видаленні з поверхні чаші.

В залежності від необхідної кількості порцій на всю сім'ю слід підбирати ємність чаші. При приготуванні однієї-двох порцій страви підійде чаша ємністю 0.5-0.7 літра. Перевагою такого вибору є економічність в плані енергоспоживання. Але для повної сім'ї з двома дітьми слід підбирати більш об'ємну тару, хоча б у півтора-два літри. Деякі моделі фритюрниць вимагають певного рівня заправки масла, у деяких можна наливати меншу його кількість. Існують економ-моделі, для роботи яких досить їдальні ложки масла.

Місткість

Даний параметр залежить від розміру чаші для масла і характеризує масу продуктів, що складаються за один раз. Найменші моделі можуть осилити за раз всього 250 грамів, тоді як деякі моделі фритюрниць для будинку справляються відразу з півтора кілограмами продуктів. На сім'ю з 3-4 чоловік досить місткості 1-1,2 кілограми.

Потужність

У фритюрниць для домашнього використання споживана потужність варіюється від 0.8 до 2 кіловат. В даному випадку не можна сказати однозначно, чи є перевагою велика потужність. З одного боку, малопотужний варіант не пред'являє серйозних вимог до якості проводки і споживає менше електроенергії, але з іншого, на такій фритюрниці багато не нажаришь — обсяги повинні бути дуже маленькі. Тому, оптимальним варіантом, якщо в будинку дозволяє проводка, буде прилад потужністю в районі 1.5 кВт.

Нагрівальний елемент, принцип роботи

Розрізняють два типи нагрівальних елементів у фритюрниць — у вигляді спіралі, або відкритий, і у вигляді пластини під кришкою (закритого типу). В сенсі продуктивності особливої різниці між ними немає, у закритого нагрівального елемента є незаперечна перевага — він значно простіше відмивається від залишків їжі, ніж спірального типу. Переважна більшість сучасних фритюрниць оснащений нагрівальним елементом закритого типу.

Фільтри

Фільтри за призначенням поділяються на олійні та захищають від запаху і диму. Фільтри для олії поставляються окремо і призначені для того, щоб забезпечити багаторазове застосування одного і того ж масла. Захисні фільтри йдуть в комплекті з фритюрницею і поділяються в залежності від моделі на знімні і незнімні, одно - і багатошарові. Якість що поставляються в комплекті фільтрів серйозно впливає на вартість фритюрниці.

Також варто звернути увагу на такі нюанси, як керування пристроєм (механічне або електронне, перше надійніше, а друге зручніше), наявність і зручність оглядового віконця, знімних деталей, матеріал, з якого виготовлений корпус, а також загальний зовнішній вигляд виробу, наскільки він приємний для ока.

Кращі фритюрниці за відгуками користувачів

Даний рейтинг складений за результатами практики використання домашніх фритюрниць. Лідерами серед виробників є компанії Philips, AEG, Delonghi та Tefal. Техніка цих фірм не

дешева, але якість з лишком окупає дорожнечу.Є й більш дешеві варіанти фірм Vitek, Sinbo, Orion і інших компаній для менш активної експлуатації.

Визнання користувачів заслужили такі моделі, на них варто звернути увагу і вивчити детальніше:

— Tefal FF 24;

— Philips HD 6161/00;

— Delonghi F 26237;

— Moulinex AF 1005 Minuto;

— Steba DF 90;

— Tefal FF2200 Minifryer;

— Philips HD 6159;

— Bomann FFR 1290 CB;

— Polaris PDF 0901.

Оскільки автор статті не користувався ні однієї з вищевказаних моделей, відгукнутися про який-небудь з них у кращу або гіршу сторону не може. Цими питаннями можуть займатися ті, хто особисто випробував хоча б кілька виробів і має можливість порівнювати, список лише перераховує заслуговують, на думку користувачів, уваги моделі. Описи вищевказаних моделей із зазначенням їх переваг та недоліків можна знайти на сайтах інтернет-магазинів, які займаються продажем фритюрниць, а також на форумах з відповідною тематикою.