З чого складається кухонний гарнітур

Ви довго мріяли стати повноцінним домовласником. І ось жадана квартира куплена, речі упаковані, ремонт зроблено, залишилося доповнити інтер'єр меблями. І якщо без двоспального ліжка або вітальні на перших порах можна прожити без кухні точно не обійтися.

Якщо для проектування цієї частини квартири ви запрошуєте професійного дизайнера – він сам підкаже, що знадобляться, або ж ставити правильні питання — які шафки потрібні, на скільки дверей або полиць, в яку сторону вони повинні відкриватися? А може, ви вже все продумали та склали список необхідного, вибрали матеріали та виробника, у якого замовите меблі. Навіть у такому випадку буде корисно знати певні нюанси.

ВАЖЛИВО! Варто звернути увагу на формат складання. У роботі з корпусними меблями для спрощення процесу часто використовується домашня збірка – коли серійну корпусні меблі комплектують частинами (окремо – боковини, окремо – фасади тощо), і фінальну збірку майстри проводять безпосередньо на місці установки. Більш дорога преміальна дерев'яна італійська і німецька меблі збирається на фабриці виготовлення і імпортується в Росію готовими блоками. Переваги першого – дешевизна при повній непрактичності: незважаючи на видиму конструктивність, повторно розібрати і зібрати такий пазл з дешевого ДСП неможливо. Другий спосіб більш громіздкий, але зате таку кухню можна переносити, а корпусні елементи стійкі до вологи і термічного впливу.

Кухонні гарнітури ділять на 2 основних види – острівні і модульні. Якщо острівні – стоять посеред приміщення, являють собою єдину конструкцію, то величину друге можна регулювати за рахунок підбору окремих модулів – готових одиниць конструкції по каталогу, кількість яких користувач може добирати на свій розсуд.

Деталі кухонного гарнітура

Що входить в кухонний гарнітур? Його основні частини – це:

  • «Верхня» лінія – підвісні шафи, які складаються з корпусів і фасадів.
  • База, або «нижня» лінія – меблі для встройки техніки, зберігання і приготування їжі.

 Мінімальний стандарт

Найпростіші вимоги до наповненості кухонного гарнітура – наявність і врівноваженість елементів верхньої і нижньої ліній. Кількість підвісних шафок, матеріали, з яких вони виготовлені, залежать від навантаження, кількості одиниць зберігання, умов експлуатації. Наприклад, для вбудованої сушки для посуду потрібен шафка, корпус якого виготовлений не з простого ламінованого ДСП, як це зазвичай робиться, а з МДФ – останній вид плити не буде розшаровуватися під дією вологи. Фасад – конструктивно більш складна частина, і варіацій його виконання значно більше. Більш дешеві роблять з плити – ДСП, МДФ, шпону, а ті, які дорожчі – з меблевого щита, металу або скла. Певне значення має і зовнішній вигляд – складальні, фільончасті та гнуті фасади у виробництві обходяться дорожче, тому і вартість їх значно вище.

ДО ВІДОМА! Конструктивно верхня лінія більш легка. В таких шафах можна зберігати легку посуд, сипучі продукти і бакалію. Якщо є потреба візуально розширити простір і не обтяжувати приміщення з низьким масивним стелею ще і великовагової верхньою лінією – доцільно вибрати шафи зі скляними фасадами, або замінити закриту лінію відкритими полицями.

У нижній лінії найчастіше виявляється велика частина вбудованої техніки – варильні поверхні, посудомийні машини або мийки, холодильники і жарові шафи. Тут же розташовуються нижні модульні шафи і стільниці. Робоча поверхня – один з основних акцентів гарнітура, те, що впадає в очі першим. Вона повинна бути зручно спроектованої – розташованої на потрібній висоті і достатньою стійкістю. Величезне значення має матеріал – найпоширеніші постформінг і ламіноване ДСП, по зносостійкості не можуть конкурувати з натуральним каменем або деревом, хоча останні, без сумніву, відносяться до більш дорогих матеріалів.

Що ще може бути за бажанням

За бажанням, можна доповнити кухонний гарнітур ще й високими шафами-колонами для зберігання. Якщо кухня повністю не займає відведене їй пристінне простір, відкриті кути можна закривати торцями – круговими або радіальними полицями відкритого або закритого типу. Це рішення галузі естетики, а також для того, щоб убезпечити домочадців від зіткнення з гострими кутами. Для зручності зберігання кухонних дрібниць шафи можна доукомплектувати висувними ящиками, кошиками і карго. Цей момент потрібно продумати під час замовлення гарнітура, а не на етапі складання, так як усередині шаф можуть не встигнути передбачити відповідні отвори і необхідні для кріплення елементів фурнітури.

Плавність і безшумність відкриття ящиків і дверей забезпечують якісні елементи фурнітури – доводчики, балансири, системи трансформації. Як правило, продукція провідних італійських і німецьких брендів здатна прослужити багато років, забезпечуючи абсолютну ергономіку і надійність користування гарнітуром. При замовленні кухні та комплектуючі – матеріали каркаса, фасадів, стільниць, і фурнітуру можна вибрати самостійно.

Від чого залежить наповнення гарнітура

Основне правило формування власного кухонного гарнітура – це врівноваженість основних його частин, зручність і функціональність. Фактори, які можуть вплинути на наповнення кухні:

  • Габарити приміщення, в якому вона розміщується;
  • характер підведення комунікацій і можливість вільно змінювати його;
  • умови, в яких будуть експлуатуватися ті чи інші елементи кухонного гарнітура;
  • бюджет власника;
  • вибрані матеріали і їх конструктивні особливості;
  • вбудована техніка, якою буде наповнена кухня;
  • функціонал.