Як відмити кухонний гарнітур від жиру

В процесі експлуатації, на кухні може з'являтися жир. Його важко прибрати за допомогою звичайної води і ганчірки. На допомогу приходять засоби для боротьби з жиром. Їх можна купити в магазині, так і зробити своїми руками.

Способи відмити кухонний гарнітур від жиру

Існує 2 способи відмити гарнітур:

 1. Використовуючи побутову хімію. Перевага цього способу в тому, що в складі купленого миючого засобу лежать спеціальні компоненти для боротьби з жиром. До того ж таких коштів велика різноманітність (все залежить від поверхонь, для яких їх можна використовувати). Наприклад, металеві духовки можна вичистити за допомогою миючого порошку, а для лакових поверхонь більше підійдуть спреї. Недоліки таких засобів у тому, що вони зроблені на хімічній основі (є ризик шкоди здоров'ю). До того ж їх постійно необхідно купувати.
 2. Народні засоби. Їх ефективність менше, адже дія компонентів не спрямоване на усунення жиру. Але в той же час вони безпечні для людей і поверхонь. До того ж народне засіб можна зробити з підручних засобів, заощадивши гроші.

Миючі засоби

Для видалення жирних плям можна використовувати миючий і миючий засіб. Неможливо сказати, який виробник найкращий. Склад слід вибирати в залежності від бюджету. Але в більшості випадків активні компоненти однакові в різних речовинах.

При виборі побутової хімії потрібно звертати увагу на:

 1. Порошок може пошкодити лакову і глянсову поверхню. Добрими замінниками стануть миючі засоби, аерозолі та спреї.
 2. Побутова хімія роз'їдає жир без використання губки. Досить нанести суміш на жирні ділянки. Потім видаляємо суміш і жир ганчіркою або мочалкою.
 3. Побутова хімія не здатна видалити жирні плями на деяких поверхнях з першого разу. До таких відносяться: духовка, витяжка, плита і будь-яка металева поверхня. Для ефективного видалення жиру, потрібно наносити миючий засіб 2-3 рази.
 4. Під час придбання миючих засобів, потрібно читати склад. У більшості випадків там вказано, для яких поверхонь підходить або не підходить суміш. Якщо ви купили засіб, але не знаєте, чи зможе воно очистити жир, не нашкодивши матеріалу, можна зробити тест на іншій поверхні.

Народні засоби

Серед народних засобів можна виділити наступні:

 1. Паперові рушники. Ідеальний варіант для видалення свіжих жирних плям. Рушники не зашкодять кухонного гарнітуру. При цьому жир вбирається миттєво. Рушник потрібно намочити теплою водою і протерти ділянку з плямою. Як тільки рушник забрудниться, бажано взяти інше.
 2. Суміш соди і мила. Цей варіант підійде для посуду та побутової техніки. Для приготування міси потрібно: розтерти шматок мила на дрібні шматочки і залити трохи води. Нанести мильний розчин на мочалку і потерти. Тепер почистити це ж місце содою, нанесеної на мочалку. Почекати 30 хвилин. Помити поверхню мокрою ганчіркою.
 3. Перекис водню. Хороший засіб для боротьби з жирними плямами. Речовина можна купити в будь-якій аптеці. Застосовувати його потрібно таким чином: перекис змішується з содою. Повинна утворитися густуватий суміш, трохи схожа на сметану. Наносимо її на масну пляму за допомогою губки. Чекаємо близько 30 хвилин. Якщо жир в'ївся, він повинен відійти, і його можна прибрати за допомогою щітки. Поверхня витираємо мокрою ганчіркою. Ефективність використання губки в тому, що від неї можна відрізати невеликі за розміром шматочки, які будуть ефективні для видалення дрібних плям.
 4. Меламінова губка. Ця губка зроблена з жорсткого матеріалу. Вона ефективно усуває жир, не залишаючи розлучень. Але її не можна використовувати для деяких видів матеріалу. Процес використання наступний: губку потрібно намочити водою і віджати. Використовуємо її для видалення жиру. На поверхні могли залишитися невеликі крупинки цієї губки. Їх видаляємо, за допомогою тканини.
 5. Пароочисник. Це дуже ефективний спосіб, який можна застосовувати практично на всіх кухонних гарнітурах. Виняток ті, які не можна мочити водою. Перевага пароочисника в тому, що він не тільки видалить жир, але і зробить дезінфекцію поверхні. Це видалить небезпечні мікроби і бактерії. Процес видалення жиру дуже простий: включаємо пароочисник. Наносимо пар на брудні місця. Витираємо воду паперовим рушником.
 6. Щоб підвищити ефективність видалення жиру, можна комбінувати кілька перерахованих вище способів.

Зверніть увагу! Перекис водню можна використовувати на глянсових і лакових покриттях, оскільки вона зашкодить матеріал.

Як вивести в'їдаються жир з кухонного гарнітура

Якщо жир знаходиться на поверхні досить довгий час, і він вже в'ївся, краще всього підійдуть чистячі порошки. Але вони підійдуть не для всіх поверхонь (можуть залишити подряпини). Для таких поверхонь існують спеціальні екологічні речовини. В їх основі лежать натуральні та мінеральні компоненти. Вони безпечні для людей, оточення, поверхні, і ефективно усувають плями.

Зверніть увагу! Не рекомендується використання кислотних або амиаковых коштів. Вони ефективно видаляють жир, але шкодять більшості типів матеріалу. Краще купувати хімію зі щадним впливом (наприклад, аерозоль або спрей).

Видалити в'їдаються жир важче, ніж свіжі плями. Знадобиться більше часу. У таких випадках краще наносити розчин на жирне місце кілька разів. При кожному завданні чекати деякий час. А потім видалити речовину ганчіркою. Можливо, знадобиться нанести засіб до 5 разів.

Профілактичні заходи

В процесі видалення жиру, неважливо, який спосіб був обраний, слід пам'ятати заходи безпеки. Щоб очищаючі засоби не шкодили здоров'ю, необхідно провітрювати приміщення кожний раз після проведення прибирання. Обробляти глянцеві, скляні або лакові поверхні не можна чистити порошком. Він подряпає поверхню або зробить її матовою. Також не забуваємо про заходи обережності. Обов'язково надягаємо рукавички, і наносимо суміші за допомогою губки або ганчірки. Бажано також захистити обличчя і дихальні шляхи (підійде марлева пов'язка). Всі кошти повинні зберігатися в місцях, куди не зможуть потрапити діти або тварини. Дотримуючи всі ці правила, ви зможете ефективно очищати поверхні, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу.