З чого роблять кухонні гарнітури

До вибору матеріалу для кухонного гарнітуру потрібно підходити відповідально, оскільки від нього буде залежати міцність і довговічність кухні, зовнішній вигляд і план розміщення. Не всі вони годяться для виготовлення кухні. Багато хто просто не витримують температурних перепадів і вологості або потребують ретельному обслуговуванні.

З яких матеріалів роблять кухонні гарнітури

Сьогодні дизайнери воліють робити кухонну гарнітуру з:

  • МДФ — листового покриття деревного, одержуваного сухим пресом;
  • ЛСДП — ламінованої плити;
  • Пластика;
  • Шпона — стружки дерева;
  • Масиву дерева.

Увага! Всі компоненти змогли зарекомендувати себе у покупців завдяки економічності і естетики. Нові технології ж дозволяють обробити кожен з матеріалів, щоб отримати будь-яку гарнітуру для кухні.

Властивості матеріалів для кухонних гарнітурів

Кожен з перерахованих вище матеріалів володіє своїми властивостями, достоїнствами і недоліками. Розберемо їх докладніше.

ДСП — бюджетний варіант для кухні, володіє високою міцністю, однорідною структурою, простотою в обробці. Продається в чотирьох варіантах: пресованим, ламінованим, вологостійким, екструзійним. Для кухні найчастіше використовуються ламіноване ДСП. Вона добре переносить будь-який механічний вплив, вологу і перепади температурного режиму.

Увага! Погано сконструйована кромка ДСП може призвести до деформації меблів і подальшого швидкого зносу кухні.

З точки зору екологічності та безпеки для людського здоров'я, з плином часу неякісні плити ДСП виділяють формальдегідні смоли, які осідають на легенях людини і погіршують його стан. Тому до покупки потрібно врахувати цей факт і просити сертифікат якості.

Також ДСП є дуже крихким і нестійким до кріплень. Тому механізми з фурнітурою неміцно тримаються. У зв'язку з цим, повторно збирати меблі з ДСП, використовуючи одні і ті ж дірочки, не рекомендується.

МДФ — плити дрібнодисперсної фракції, які створюються з натуральної деревної стружки і смоли дерев. Вони безпечні і екологічні. Покриваються плівкою, фарбою, лаком, пластиком та іншими сучасними матеріалами. МДФ простий матеріал в обробці, відрізняється міцністю, водонепроникністю, екологічністю і безпекою. Порівняно з ДСП, МДФ коштує дорожче, але відрізняється більшою довговічністю. Довговічність матеріалу забезпечує більш щільна спрессованность деревної стружки і смол. ДСП має більш рихлу структуру, завдяки чому є менш довговічним і зносостійким матеріалом для кухні.

Масив дерева — природний матеріал, що відрізняється екологічністю, міцністю, зносостійкістю, водонепроникністю і стійкістю до температурних коливань. Служить довго. Єдиний недолік полягає у високій вартістю і небезпеки придбати неякісну деревину. Сумісний з листами скла або металу.

Пластик — дешевий матеріал, який в основному, застосовується тільки в декоративних цілях. З неї каркаси не роблять, оскільки він не стійкий до дії абразивів і агресивних миючих засобів, а також піддається дії грибків. В якості покриття кухонного гарнітура, відмінно підходить, оскільки він привабливий, вологостійкий і стійкий до пошкоджень. Увага! Матеріал не екологічний, тому при покупці меблів з нього варто вимагати відповідних сертифікатів якості та безпеки у продавця.

Шпон — дорогий і якісний природний матеріал, який використовується в якості матеріалу для створення кухні або її покриття. Він чудово імітує забарвлення і обриси ясена з дубом або сосною. Відрізняється стійкістю до перепадів температури, міцністю і надійністю.

З мінусів шпону зазвичай називають погану стійкість до грибків, постійне оновлення лаку і ймовірність придбати підробку.

З якого матеріалу обрати гарнітур для кухні

До цієї кімнаті пред'являють більше вимог, ніж до інших. Кухня зобов'язана відповідати запитам господарів і показників ергономічності, комфорту. Також вона повинна бути красивою, зручною і функціональною. Тому компоненти, які використовуються для її створення, повинні відповідати їм.

До того як вирішити питання про вибір основи для кухонного гарнітура, слід визначитися з терміном експлуатації кухні. Вибрати ДСП слід при обмеженому бюджеті і незабаром капітальний ремонт на кухні. Що стосується плит МДФ і пластику, то їх можна використовувати при створенні кухні, у разі невеликого бюджету. Вони зможуть прикрасити кімнату, прослужать довго при відповідному відношенні і обслуговуванні. Ідеальним варіантом з точки зору якості буде масив дерева і шпон. Вони зможуть довго прослужити своєму власникові. Однак велика їх вартість.

Вибір основи для гарнітура потрібно робити, виходячи з терміну експлуатації і свого гаманця. Краще співвідношення ціни і якості МДФ. Краще за якістю — масив дерева.

В цілому, будь-який матеріал зможе зробити кухонний куточок зручною і красивою при грамотної розстановки меблів. З цим питанням краще звернутися до професіонала. Він зможе не тільки планування, але і перетворити мінуси конкретного меблевого покриття в гідності.