Чи можна зберігати хліб в пластмасовій хлібниці

Вироби з пластмаси оточують нас всюди: це товари для дому і дачі, аксесуари для автомобілів та дитячі іграшки. Пластик настільки міцно увійшов у наше життя, що ми сприймаємо це як належне, не замислюючись про наслідки.

Однак у певних ситуаціях варто подивитися трохи далі простого зручності. Наприклад, при купівлі хлібниці. Про те, чи варто довіряти пластику зберігання хлібобулочних виробів чи краще утриматися від такого придбання, розповімо в цій статті.

Що поганого буде з хлібом в пластмасовій хлібниці

Яскраві, гладкі, прості у догляді пластикові хлібниці часто сприймаються господинями як зручна і практична начиння. Однак за легкістю і зовнішньою привабливістю часто стоїть реальна загроза здоров'ю. Така популярна і поширена пластмаса містить у своєму складі токсичні сполуки. Виділяючись, вони в буквальному сенсі просочують продукти. Хліб, який зберігається в пластиковій тарі, стає «тихим ворогом» для всіх членів сім'ї.

Найпоширеніші пластикові токсини — речовини Фталат і Бісфенол-А. Саме завдяки їм вироби стають гладкими і міцними. На організм людини ці токсини впливають комплексно, одночасно вражаючи різні системи органів.

 • Слабшає імунітет, опір вірусних та інфекційних захворювань знижується.
 • Ризик розвитку хвороб серцево-судинної системи збільшується в рази.
 • Погіршується якість крові.
 • Відбуваються незворотні зміни в тканинах головного мозку.
 • Зростає ймовірність розвитку цукрового діабету.
 • Відбувається збій гормонального фону.
 • З-за канцерогенної активності збільшується ризик розвитку і зростання ракових клітин.

Такі невтішні результати наукових досліджень. Однак не варто впадати в крайнощі, намагаючись позбавитися від всього, що зроблено з пластику. У деяких ситуаціях буває досить проявити усвідомленість і мінімізувати ризики.

Правила зберігання хліба в пластиці і пластмасі

Магазинні хлібобулочні вироби в більшості своїй містять дріжджі. Це означає, що булки, хліб і батони схильні до утворення цвілі. Сприяють цьому процесу тепло і герметичність.

Щоб зберегти свіжість продуктів та знизити негативний вплив пластикової ємності, важливо слідувати простим рекомендаціям:

 • Якщо запасу хліба досить на кілька днів, залиште для хлібниці тільки ту кількість, яку зможете з'їсти сьогодні. Інше приберіть в холодильник. За рахунок низьких температур цвілеві грибки не зможуть розмножуватися. Вироби при цьому збережуть свої смакові якості.
 • Поміщаючи хліб в пластмасову ємність, накрийте його бавовняною серветкою: в цьому випадку взаємодія булок і пластику буде мінімальним. Але ні в якому разі не розміщуйте вироби в пакет. По-перше, хліб елементарно «задихнеться». По-друге, поліетилен — той же пластик: якщо в холодильнику він ніяк не вплине на смак і склад хліба, то при кімнатній температурі настільки тісне сусідство з продуктами не принесе нічого хорошого.
 • Розміщуйте пластикову хлібницю подалі від опалювальних приладів. Вкрай важливо захистити ємність і від впливу прямих сонячних променів. В іншому випадку ви отримаєте «ядерну» суміш: токсичну пластмасу, тепло і схильні до утворення цвілі продукти. Ні безпеки, ні про якості хліба в таких умовах не може бути й мови. Ідеальне місце для хлібниці — темне, сухе і прохолодне.

РАДА. Досвідчені господині стверджують, що якщо свіжий хліб прибрати в поліетиленовому пакеті в морозилку, то після розморожування він буде таким ароматним і ніжним. На те, щоб відійти від холоду, виробів потрібно близько двох годин.

Пластикова хлібник: плюси і мінуси

Підводячи підсумки, можна зробити висновки про переваги та недоліки пластмасових хлібниць.

До очевидних переваг належать:

 • невелика вага;
 • простий догляд;
 • зовнішня привабливість.

Недоліків, на жаль, не менше. І вони явно переважують плюси.

 • Загроза здоров'ю родини. Звичайно, короткий вплив не матиме значної ролі. Але якщо скласти хвилини в години, які стануть роками, шкоду від пластикової хлібниці вже не здасться дрібницею. Подібно до того як вода точить камінь, пластик проникає в людський організм, порушуючи його нормальну діяльність. Особливо актуально це звучить для тих, у кого є діти.
 • Специфічні умови експлуатації. Можна і потрібно дотримуватися заходів обережності, описані вище. І все ж не зовсім зручно постійно бути напоготові. Старе добре дерево, приміром, не створює таких проблем і викликає більше довіри — хоча б тому, що це натуральний матеріал.
 • Ще одна «крапля в морі». Ми оточені пластиком зі всіх сторін і щохвилини вдихаємо його шкідливі пари. Здавалося б, це всього лише хлібник, яка на загальному тлі не сильно виділяється. Але будь посудину одного разу наповнюється — і для останньої краплі просто не знаходиться місця. Ми не в змозі зовсім уникнути взаємодії з пластмасою. Але в наших силах по можливості скоротити її кількість в навколишньому просторі.

Сучасний світ часто ставить нас перед вибором, видаючи небезпека за солодку цукерку. Знаючи факти, легше протистояти загрозам. І нехай вибір на користь натуральних матеріалів здається зараз незначним. Але саме з таких дрібниць і складається повноцінна здорова життя.