Ширма з підручних матеріалів своїми руками

Не у кожного в будинку є ширма, але вона напевно буде корисною в будь-якій квартирі. З її допомогою можна відгородити приміщення, вішати на неї що-небудь або приховати речі, які необов'язково бачити сторонньому оку.

Зовсім не обов'язково, зрозумівши, скільки переваг у цього предмета, бігти в магазин. Зробити ширму самостійно зовсім нескладно, а також не вимагає великої кількості додаткових матеріалів. У цій статті ви дізнаєтеся, як правильно виконати роботу, з чого можна виготовити таку потрібну річ і як не припуститися прикрих помилок, за які доведеться все переробляти.

З яких підручних матеріалів можна зробити ширму

Для того щоб зробити гарну і цікаву річ, яка, безсумнівно, прикрасить будь-який інтер'єр, можна використовувати різні матеріали, наявні в будинку. Наприклад:

  • Якщо у вас є спеціальні навички, а вдома є непотрібні дошки, то можна звернутися до традиційного варіанту. Дерев'яні ширми користувалися успіхом досить тривалий час і були ознакою відмінного смаку і благородності господарів будинку.
  • Ще одним, більш складним, матеріалом буде метал. У більшості випадків з нього робляться каркаси для ширми. Також можуть виконуватися різні орнаменти та інші елементи декору, які підійдуть саме до вашого інтер'єру.
  • Пластикові труби — така ширма, звичайно, буде виглядати вже не так розкішно, як попередні, але збереже всі переваги. До того ж її легко розібрати, а потім зібрати заново і переміщати по квартирі або будинку. У спекотну погоду можна виносити її на двір і ховатися від палючого сонця.
  • Пластикові панелі — відмінний і неймовірно легкий варіант. Можна вибрати кілька однакових панелей, з'єднати і ширма готова! Вона також здатна витримати будь-яку погоду, тому підійде для вулиці.
  • Ще один максимально простий і дешевий варіант — картон, але варто враховувати, що він не годиться для вулиці, так і в домашніх умовах рідко буває довготривалим. Він підійде, якщо ширма потрібно на недовгий час, наприклад, на вечір, коли в будинок прийдуть чужі діти, які можуть що-небудь зіпсувати.
  • Гілки: бамбукові або очеретяні, гілки ніколи не вийдуть з моди. Вони чудово гармонують з більшістю стилів і виглядають просто, але в той же час не нудно.

Ширма з картону своїми руками

Самим простим і швидким способом виготовити ширму самостійно буде зробити її з щільного картону. Напевно в кожному будинку знайдуться кілька непотрібних листів цього матеріалу, наприклад, куплених для дітей в школу, але так і не використані. Крім того, таку ширму можна буде прикрасити за власним смаком і бажанням, щоб вона не тільки підходила до обстановки кімнати, але і подобалася саме вам, а також була оригінальною.

Необхідні матеріали та інструменти

Крім картону, знадобляться ще такі матеріали та інструменти:

  • скотч;
  • ножиці або канцелярський ніж;
  • фарби або тканину для декору.

В якості основи для картону можна взяти коробки від холодильника або іншої великої побутової техніки. З таким матеріалом управлятися найпростіше, до того ж це дуже щільний картон, який буде відносно довговічним. Для того щоб ширма виглядала більш цікаво, можна буде розфарбувати її, наклеїти аплікації або просто прикріпити на неї шматочки красивої тканини.

Виготовляємо основу

Першим ділом потрібно буде обрізати коробку зверху і знизу так, щоб залишилися тільки великі боковини. Парні деталі повинні вирізатися дзеркально і бути абсолютно однаковими, інакше ширма вийде кособокой і не буде стояти правильно.

Якщо ви вирішили додати візерунок, то його витки повинні повторюватися, але починатися то з одного, то з другого краю. Тоді малюнок вийде рівномірним і акуратним.

З звичайним картоном так само — виріжте основи і, за необхідності, візерунок, щоб згодом з'єднати деталі. Будьте акуратні і заздалегідь визначте розмір кожної частини, щоб не зробити помилок. Краще перевірити всі кілька разів, ніж згодом переробляти і витрачати матеріал і час.

Завершальний етап

Тепер заготовки потрібно прикласти один до одного цільними сторонами і склеїти скотчем. Кількість деталей буде завжди на 1 більше, ніж кількість швів. Наприклад, якщо у вас дві заготовки, то шов буде один, якщо три — два і так далі.

ВАЖЛИВО! Зверніть увагу, що склеювати деталі потрібно тільки з оборотної сторони, тоді ширма буде склеюватися краще і простіше.

Як прикрасити ширму з підручних матеріалів

Для того щоб прикрасити вийшло виріб, є безліч різних ідей. Тут потрібно проявити фантазію і використовувати все, що є вдома: тканини, кольоровий папір, фарби або навіть стрази.

Для тих, хто вміє малювати, немає нічого простіше, ніж прикрасити що-небудь — проявіть свій талант. Не фарбуйте ширму в один тон, додайте яскравості і забавних малюнків.

Можна використовувати також і самоклеящуюся плівку, кольоровий скотч та інші матеріали.

Тепер ви знаєте, як виготовити корисну ширму для будинку самостійно і що для цього потрібно!