Що таке ширма

Практично кожна людина, що має великогабаритні апартаменти, стикався з проблемою зонування. Досить складно розділити велике приміщення, при цьому зберегти дизайн і красу. На допомогу прийде ширма. Цей елемент інтер'єру допоможе виділити потрібну зону і надати кімнаті стилю за рахунок незвичайного і елегантного зовнішнього вигляду.

Що таке ширма в загальному розумінні

Ширма — це невелика компактна перегородка, яка є стильним елементом інтер'єру. Багатофункціональний елемент допоможе зробити частина кімнати для переодягання або релаксації.

Вперше конструкцію придумали в Японії в VII столітті. У давнину предмет інтер'єру виготовлявся з рожевого дерева. Перші вироби були однотонні і однотипні. Через кілька років перегородку почали декорувати малюнками із золота і срібла. Також внутрішню частину натягували щільною дорогою тканиною. Незвичайні хвилеподібні форми дозволяють предмету інтер'єру влитися в будь-який дизайн приміщення.

Класифікація ширм

Розсувні перегородки класифікують за декількома видами.

Залежно від матеріалу виготовлення

Коли йде мова про зонування, найчастіше використовують саме перегородки у вигляді гармошки. Вони виготовляються з різної тканини і матеріалу.

Стулчасті перегородки. Класичний варіант виробу. Перегородка у вигляді гармошки складається з декількох рам-стулок. Вони зазвичай виготовляються з дерева або пластмаси. Стулки з'єднуються шарнірами. У класичній моделі зазвичай йде 4-5 стулок.

Пам'ятаєте! Довжина стандартної моделі 1,5-1,7 м. На думку багатьох фахівців, це оптимальний варіант для декору кімнати.

Одноекранні перегородки. Конструкція складається з однієї суцільної стулки. Один вагомий недолік такої ширми — вона не складається. Внутрішня частина виготовляється з щільної тканини або пластика. Є різні кольорові варіанти з орнаментом. Деякі моделі випускаються з коліщатками для зручного пересування.

Гнучкі конструкції. Конструкція має 4-5 стулок, посередині їх з'єднує гнучким матеріалом. Ширма складається в компактний рулон. Є вертикальні та горизонтальні варіанти. Зазвичай такі перегородки ставлять у ванній або гардеробної.

Ширми-полотнища. Це одноекранний вид перегородки. Деякі дизайнери відносять такі типи ширм до різновидів рулонних штор. Рама конструкції виготовляється з дерева, в якості матеріалу використовується синтетична тканина.

Оригінальні варіанти. З кожним роком попит і кількість різноманітних варіантів конструкції зростає. З'являються варіанти різних розмірів, форм і дизайнерських рішень. Сьогодні раму роблять з дерева, заліза, пластику. Модель може бути як абсолютно суцільна з одного матеріалу, так і з декором. Приміром, стильний варіант зі вставками у вигляді тканини або дзеркала.

В залежності від призначення

Переносні перегородки також класифікуються по їх призначенню. Кожна модель призначена для певної зони та кімнати.

Для спальні виготовляють декоративні та функціональні вироби. У такій кімнаті перегородку ставлять для розділення кімнати на дві частини. Одна для зміни одягу, друга спальна зона. У спальню зазвичай ставлять складні невеликі варіанти. Вони не займають багато місця і добре доповнюють інтер'єр кімнати.

Для ванної кімнати досить рідко підбирається ширма. Однак, якщо габарити приміщення дозволяють можна встановити скляну або пластикову перегородку відділення для ванної від всієї кімнати. У цьому випадку конструкція допомагає захистити кімнату від води і пари.

Конструкція також використовується в дитячій. У таких кімнатах поділяється спальня та ігрова зона. Досить часто предмет інтер'єру виступає в якості декору та не виконує свою основну функцію.

Ширми і їх значення в давнину

Вперше конструкції для зонування з'явилися в Китаї у VII столітті. Древній народ використовував ширму не тільки для розділення приміщення, але і для убезпечення себе від злих духів. Китайці вірили, що дивовижна конструкція могла вберегти людину від злих духів і негативної енергетики. Тому дерев'яні і тканинні моделі ставили в спальнях і ванних.

Ширми в сучасному світі

Сьогодні ж багатофункціональні ширми використовуються для зонування і носять чисто практичний характер. Яскраві креативні моделі ставлять вдома, в офісі або гардеробної. Предмет декору допомагає доповнити інтер'єр кімнати та розділити їх на кілька зон.

Ширма — це зручна переносна перегородка, яка допомагає розділити велику кімнату на декілька зон. Конструкції сьогодні випускаються різних розмірів і форм. Легко можна буде підібрати компактну перегородку для будь-якого інтер'єру.