Ширма для дитячого саду своїми руками

Навколишнє середовище в дитячому саду повинна благотворно впливати на організацію виховного процесу і підвищення інтересу до нього дітей, а також їх всебічний розвиток. Враховуючи, що малюки проводять більшу частину часу в групі, в приміщенні повинні знаходитися предмети, спрямовані на реалізацію дитячих фантазій, це також допомагає вихователю більш ефективно проводити навчання. До таких відноситься ширма — один з найбільш дієвих і функціональних атрибутів, фото ширми ви зможете побачити в статті.

Ширма для дитячого саду – що це таке?

Ширма – це конструкція, яка містить в собі приховані елементи, які сприяють організації різних сценок і уявлень, а також використовувана у виховних, освітніх і розвиваючих цілях. Приміром, оформлена в стилі лікарського кабінету, вона допомагає вчити дітей, як дбати про своє здоров'я. Численні інструменти та декорування в стилі автомайстерні допоможе маленьким ремонтникам вміло ними управлятися.

Особливості конструкції

Розвиваюча предметно-просторова середовище, до якої відноситься ширма, згідно Федерального державного освітнього стандарту має бути:

  • безпечною;
  • трансформованої;
  • доступною;
  • варіативної;
  • змістовно-насиченим;
  • поліфункціональної.

З допомогою конструкції вдається утримувати увагу дітей тривалий час, розвивати кмітливість шляхом визначення зайвих предметів, їх класифікації та узагальнення. Вона дозволяє організовувати різні задачі на логічне мислення, а також тренує пальці дітей кріпленням предметів на липучки, блискавки, ремінці та ін. Ширма дає можливість розповідати казки і віршики, влаштовувати ігри, вивчати тварин, рослини, захоплюючи тим самим дитини і підвищуючи його інтерес до подій. З допомогою конструкції можна швидко зонувати приміщення, наприклад, при проведенні вікторини або щоб діти не відволікалися під час занять. Виріб можна використовувати як намет, накривши її покривалом, або ж як стенду, помістивши всередину прозорих кишень пізнавальні картинки. Вивчення складного матеріалу дається набагато легше, якщо навчання проходить в ігровій, жартівливій формі.

Як зробити ширму для дитячого саду?

Зробити ширму для дитячого саду своїми руками дуже просто – для цього потрібно зовсім небагато часу і недорогих матеріалів. Основне завдання полягає в доданні конструкції високої міцності і стійкості, адже вона постійно буде в центрі уваги дітей і повинна впевнено витримувати активне використання. Крім того, необхідно уникати важких елементів та гострих кутів, які можуть травмувати малюків.

ДОВІДКА. У більшості випадків ширма складається з 3 частин – центральної і 2 бічних, але це значення змінюється за вашим бажанням. Те ж стосується і тканини, яку можна вибрати разом з дітьми, після чого вирізати з цільного шматка матерії, а можна «зліпити» з кількох кольорових фрагментів.

Зробити конструкцію ще більш універсальною допоможуть кілька варіацій оформлення тканини, які будуть кріпитися на каркас з допомогою липучок і змінюватися, в залежності від потреби.

Багатофункціональна ширма своїми руками: покрокова інструкція

Найбільш простий і доступний матеріал для каркаса – поліпропіленові труби, вартість яких невисока, при цьому вони міцні та довговічні. Для з'єднання їх фрагментів застосовуються фітинги пластикові, кріплення якими здійснюється за допомогою спеціального паяльника. Процес пайки займає лічені хвилини, тому покупці інструменту немає ніякої необхідності – він обов'язково знайдеться в майстерні батька одного з дітей.

Для роботи потрібні: рулетка, маркер, пластикові труби, пила для їх нарізування (можна купити труби вже потрібної довжини в магазині), паяльник, фітинги, тканина, ножиці, кріплення. Процес відбувається в кілька етапів:

  1. Складання креслення майбутньої конструкції з вказівкою всіх розмірів. Далі за ним вирізається потрібну кількість труб відповідної довжини – значні зусилля при цьому не потрібні.
  2. Виготовлення цільного каркаса. Паяльником нагріваються кінці труб та фітінгів, після чого вони з'єднуються і злегка здавлюються на кілька секунд. Для того щоб кожна з частин конструкції могла рухатися відносно один одного, використовуються пластикові з'єднувальні елементи, які одягаються на труби та скріплюються між собою паяльником.
  3. Пошиття чохлів. Їх шматків матерії вирізаються фрагменти за розмірами секцій, при цьому їх краю бажано прострочити. Доцільно фіксувати тканину за допомогою спеціальних кріплень на липучках або кнопках.
  4. Фарбування та декорування. При бажанні пластикові елементи можна пофарбувати, але робити це рекомендується поза приміщеннями, після чого дочекатися повного їх висихання. При цьому необхідно використовувати захисну маску і рукавички. Ширма декорується вирізаними фігурками, аплікаціями тощо

Для того, щоб виставки та подання організовувати було легше, можна прикріпити пластикові прозорі або тканинні кишеньки, в які складати інвентар. Крім того, використання натягнутих ниток з прищіпками та іншими кріпленнями також значно спростять. Якщо тканинні чохли під час простоювання вироби змінити на садову сітку, то на неї можна вішати дитячі малюнки, іграшки та фотографії, різні навчальні матеріали.

Рахунки варіантів, способів збирання та обробки немає – все залежить від фантазії вихователів і дітей. При бажанні процес виготовлення можна перетворити на веселу і захоплюючу гру, де кожна дитина візьме активну участь. Надалі ж з функціональної ширмою можна втілювати в реальність корисні і цікаві ідеї, що сприяє всебічному та ефективному розвитку дітей.