Що таке софа

У Європі будь-який диван прийнято називати софою. Вона вважається обов'язковим атрибутом вітальні, оскільки вечірка без такого затишного місця для відпочинку просто немислима. Правда забезпечити комфорт під час сну на ній досить важко, якщо судити по голлівудських фільмах. Але чи це так?

Що таке софа

Тлумачні словники описую її як м'яку лаву зі спинкою і підлокітниками. Дизайнери уточнюють: всі боковини обов'язково одного рівня і можуть грати роль додаткових посадочних місць. А ось про перспективу повноцінно виспатися на ній знавці воліють замовчувати.

Історія

Назва цього предмета меблів прийшло до нас зі сходу. У турків софою називалося покрите м'яким килимом піднесення, на якому під час прийому гостей сиділа знати. Далеко від дому цю роль грала стилізована і досить комфортабельна лава, яка зберегла назву старшого родича.

В кінці XVII століття софа з'явилася в Європі, де знати прийняла її з захватом. Меблі трохи видозмінили, перетворивши в невеликий диванчик з різьбленими підлокітниками і спинкою. Маленький і вузький, він зайняв почесне місце у вітальні, дозволяючи гостям відпочити під час балу.

В ту пору це була статусна меблі, бо виготовлялися з дорогих сортів дерева. Обшивався каркас парчей, шовком або шкірою. А додатковий затишок привносился завдяки овечої вовни і кінського волоса, з допомогою яких сидіння вдавалося зробити зручними, міцними і обов'язково рівними.

З тих пір поняття краси і зручності неодноразово змінювалися. Яка підкорила серця знаті софа стала доступна всім, перетворюючись в залежності від смакових переваг і віянь моди. Але незважаючи на численні нововведення, вона зуміла зберегти характерні для цієї меблів риси.

Опис

Від «побратимів» дана різновид дивана виділяється типовими підлокітниками і спинкою: не занадто високі, широкі і прямолінійні вони чудово доповнюють основне сидіння. На них можна спертися або присісти при бажанні, оскільки конструкція розрахована на обидва види навантажень.

 

 

 

Друга відмінність жорсткість. Це, звичайно, не дерев'яна лавка, але «потонути» на такому диванчику не вийде. І навіть якщо мова йде про трансформер з ортопедичним матрацом, меблі завжди залишається помірно жорсткою.

Для сучасної софи характерні лаконічність і функціональність, прямі кути і прихована фурнітура.

Ну і форма. Різьблені ніжки і химерні спинка з підлокітниками залишилися в минулому і зараз зустрічаються вкрай рідко. Ящик для зберігання білизни або висувний механізм трансформації, якщо вони передбачені, ховаються під сидінням так, щоб при погляді з боку не можна було навіть припустити їх наявність.

Особливості

Глибина сидінь і ширина софи дозволяють «осідлати» її великій кількості гостей. Але от якщо високорослий людина вирішить розміститися на ній напівлежачи, його чекає неприємний сюрприз — підголівника немає. А підлокітники і спинка занадто низькі для того, щоб вдалося впертися в них потилицею розслабляючи шию.

Повноцінно виспатися на софі також не вийде через її жорсткості. Навіть якщо був обраний трансформер, що розкладається в ліжко, про солодкому сні на ньому мріяти не доводиться. Хоча для людей з хворою спиною вона буде корисною.

Які бувають

Враховуючи всі характерні риси софи, цілком логічно що її види різняться тільки розміром, формою і функціоналом. За розмірами розрізняють:

  • двомісну;
  • тримісну — еквівалент стандартної дивана;
  • многоместную (4-6).

По функціоналу розрізняють класичну версію (з шухлядою) та трансформер. Механізм перетворення зазвичай висувного типу — на колесах або крокуючий.

А от якщо мова йде про форму, то мається на увазі можливість зустріти кутовий (за аналогією з диваном) варіант. Що ж стосується колірних рішень — вони обмежені тільки фантазією дизайнерів і смаковими уподобаннями власників.