Тахта своїми руками

Тахта – цікаве і багатофункціональне рішення для житла, яке органічно вписується в будь-яке приміщення, особливо якщо його квадратура не надто велика. Грамотно підібрана, меблі додає обстановці закінчений вигляд, створює неповторну атмосферу затишку і комфорту. Незважаючи на те що в меблевих магазинах виробів безліч, багато з них або не підходять за розміром або кольором, або викликають сумніви у своїй якості. Але не варто засмучуватися з цього приводу – простота конструкції дозволяє зробити тахту своїми руками, для чого буде потрібно зовсім небагато матеріалів і терпіння.

Вибираємо конструкцію і дизайн

Просторе спальне місце тахти обрамляється одним або кількома бортами. Завдяки дерев'яній основі вироби володіють високою міцністю і довговічністю. Тахта своїми руками відкриває масу можливостей, адже будь-які обмеження відсутні і меблів можна надати будь-який, самий божевільний вигляд.

Визначаючись з конструкцією і дизайном, слід керуватися загальною стилістикою приміщення, переважаючими відтінками і матеріалами. Крім того, важливими є і розміри кімнати – велику тахту просто нікуди не вийде помістити. Якщо ж планується розкладні меблі, то необхідно розрахувати кількість місця, необхідного для трансформації.

Дерев'яна тахта своїми руками

Коли всі роздуми і планування залишилися позаду, пора приступати до реалізації задуманого. Все, що потрібно – трохи вільного простору і матеріали з інструментами. Деякі з них можуть бути під рукою, інші нескладно дістати в будівельному магазині.

Готуємо матеріали та інструмент

Матеріал основи найбільш важливий, адже саме він впливає на міцність конструкції і її якість. Ви можете вибрати один з декількох популярних варіантів:

  • Масив. Дороге рішення, але разом з тим надійне і довговічне. У разі, якщо розмір меблів невеликий, то масив – найкращий варіант.
  • Ламінована ДСП. Простий і доступний матеріал, який не володіє особливою міцністю і асортиментом забарвлення. В її складі також можуть міститися шкідливі речовини.
  • Меблевий щит. Робиться лише з натуральних компонентів, що робить його екологічним, але разом з тим невиправдано дорогим рішенням. Практично не поступається за характеристиками масиву.

Що стосується додаткових матеріалів, то нам знадобляться: дерев'яний брус, наповнювач (синтепон, поролон), тканина для обробки та інші аксесуари на ваш смак (ґудзики, кольорові нитки, кріплення тощо).

Робота неможлива без таких інструментів, як: олівець і рулетка, косинець, шуруповерт, саморізи, електролобзик, меблевий степлер.

Складальні схеми і креслення

Скласти схему зборки прямокутної тахти простої конструкції під силу кожному. Креслення виконується на аркуші паперу, на ньому проставляються всі розміри, місця розташування кріплень, оздоблювальних аксесуарів, а також висота ніжок і пр. Якщо ж ви не шукаєте легких шляхів, то виберіть відповідний варіант з безлічі представлених в інтернеті. Крім того, можна звернутися до послуг спеціаліста, який розробить індивідуальний креслення з урахуванням специфіки вашого приміщення, його оформлення, особистих побажань. Проста одномісна тахта з дерева дуже зручна, фото можна побачити нижче.

Поетапна інструкція виготовлення простої одномісній тахти

Для складання тахти певні навички необов'язкові, головне – в точності дотримуватися послідовність дій і постійно контролювати відповідність усім розмірами, зазначеними на кресленні. Процес складається з наступних етапів:

  1. Основа. Рама збирається з фанерних листів товщиною 4 мм і дощок 20х200 мм, які скріплюються між собою саморізами або болтами. Для підвищення міцності меблів, сполучаються поверхні рекомендується попередньо покрити клеєм ПВА. Далі, у дошках виконуються пропили, в які будуть встановлюватися рейки, з кроком 200 мм. До отриманого каркаса прибивають фанера, на неї стелиться поролон і покривається тканинним чохлом. Зовнішня його частина підвертається до рами і фіксується степлером.
  2. Сидіння. Щоб зробити його незвичайним і стильним, у фанері робляться невеликі отвори, крізь які голкою з ниткою виконується стяжка, також утримує основу від зсуву. Довговічність дерев'яних елементів підвищить покриття їх захисним лаком.
  3. Оббивка. Найчастіше для цього використовується цілісний шматок матерії, але можливо декорування клаптями, що додасть тахті оригінальності – такий оббивки ви точно більше ніде не зустрінете. Яку брати тканину, вирішувати тільки вам — можна використовувати старі непотрібні покривала, якщо немає бажання витрачатися на покупні матеріали.
  4. Завершення робіт. При бажанні тахту можна оснастити висувними ящиками, які легко зібрати з дощок, скріплених між собою саморізами. Для їх простого висування використовується спеціальний механізм викочування з роликами або ж просто прикручуються напрямні рейки.

Крім того, що самостійно виготовлена тахта виглядає незвично і стильно, для виготовлення не знадобиться багато часу і грошей. До того ж її якість буде незрівнянно вище, ніж у покупної, так і відпочинок на меблях, виготовлених своїми руками, приносить куди більше задоволення.