Що краще, тахта або ліжко

Третину життя людина проводить уві сні. Тому так важливо правильно підібрати спальне місце, щоб сон був в задоволення і не йшов на шкоду здоров'ю. Якщо співвіднести питання ціни і якостей тахти і класичної ліжка, кожен може підібрати для себе оптимальний варіант. А ця стаття вам допоможе

Що довше прослужить, тахта або ліжко

Дати на це питання вичерпну відповідь складно. Термін служби будь-якого виробу буде залежати від:

 • Якості матеріалів. Природно, чим дорожче агрегат, тим він якісніший. А чим вище її якість, тим довше вона прослужить.
 • Функціональності виробу. У наш час на ринку представлено безліч моделей як ліжок, так і тахт. Природно, різні підйомні і висувні механізми під час тривалої експлуатації швидше виходять з ладу.
 • Бережного використання. При своєчасному догляді за виробом воно прослужить досить довго. Дуже важливо приділяти належну увагу дбайливої експлуатації і якісного догляду.

Що вигідніше купувати

Важливо враховувати матеріал виробу та його функціональне наповнення. Але якщо порівнювати приблизно однакові за характеристиками ліжко і тахту, то другий варіант вийде дешевше. Адже в комплекті з ним іде вбудований матрац, а до ліжка доведеться докупити.

Так що при виборі спального місця потрібно порівнювати конкретні відповідні моделі.

Що краще для дитячої

Так як під дитячою кімнатою мається на увазі приміщення, в якому дитина буде не тільки спати, але й проводити час за навчанням та іграми, то важливо оцінити гігієнічні та функціональні аспекти вибору спального місця. Тахта у такому випадку буде зручніше. І ось чому:

 • Вона зазвичай нижче ліжка. Дитині буде легше на неї забиратися. І ви будете спокійні, що дитина уві сні не впаде з висоти.
 • Як правило, дитячі кімнати невеликі і облаштовані великою кількістю меблів та іграшок. Кожен вільний квадратний метр з радістю буде використаний чадом для ігор. Економія простору в дитячій кімнаті дуже важлива. Компактна тахта — відмінний варіант.
 • Багато моделей обладнані ящиками для зберігання. У тахту можна скласти постільна білизна, одяг або іграшки, що також здорово заощадить простір.
 • Можна прибрати постіль в ящик для зберігання, а на складеною тахті дитина може валятися і грати навіть з друзями. Враховуючи активність дітей, звичайне покривало на ліжку буде швидко бгати. Природно, ігри продовжуватися на постільній білизні дитини, що зовсім неприйнятно.

Велика проблема в спальних місцях дітей, особливо маленьких полягає в тому, що в силу своєї фізіології та активності на матрацах часто з'являються неприємні плями. Дана проблема вирішена: існують моделі тахт, які дозволяють через певний час використання перевернути або повністю змінити матрац.

Що краще для спальні, тахта або ліжко

Ліжко для вашої спальні підійде в наступних випадках:

 • Великий простір, яке буде використовуватися тільки для сну. Ліжко гармонійно впишеться в більшу спальню, в якій не буде вестися прийом гостей.
 • Якщо у вас або чоловіка проблеми з хребтом, то краще вибрати ліжко. Здоровий і правильний сон-дуже важлива складова щасливого життя. Ваше тіло скаже вам спасибі, якщо ваш вибір зупиниться на ліжку з ортопедичним матрацом.
 • Статична ліжко без підіймальних або висувних механізмів, що рухаються прослужить десятиліттями. Можна купити, поставити і забути про обслуговування та мащення.

Тахта — відмінне рішення, якщо:

 • Спальня суміщена з вітальні. Зібрали спальне місце, і в цій же кімнаті можна зустрічати гостей, використовуючи його як місце для сидіння.
 • Економія простору. У складеному вигляді вона займає мало місця. А в ящики для зберігання можна скласти велику кількість речей.
 • Якщо ви любитель перестановок і ремонтів пересунути його, поміняти місцями меблі і кімната буде виглядати як зовсім нове приміщення.

Звертаючи увагу на перераховані вище фактори, ви зможете вибрати підходящий варіант.