Скриня для іграшок своїми руками

З появою в сім'ї маленької дитини постає питання про місце розміщення іграшок. Не можна відмовити улюбленому чаду в покупці придивилася ляльки чи машинки. З часом батькам набридає наступати на розкидані по всій квартирі предмети. Тоді настає час, коли необхідно придбати або побудувати спеціальне місце для зберігання іграшок. В магазині рідко можна знайти ящик для зберігання, що відповідає всім вимогам. Важливо, щоб він був достатньо містким, довговічним і безпечним. Хорошою альтернативою стане виготовлення скрині для іграшок своїми руками.

Як зробити скриня для іграшок

Безпечне та екологічно чисте сховище для улюблених іграшок дитини можна змайструвати з будь картонної коробки, з паперу, фанери або дерев'яних заготовок. Цілком можливо зробити м'який контейнер з щільного матеріалу. Кожен з видів має своїми характеристиками і різним терміном служби. Перш ніж приступити до виготовлення, треба зрозуміти, який варіант оптимальний саме для вас.

Довідка! При виборі матеріалу слід врахувати не тільки його характеристики, важливо взяти до уваги вік, характер і врівноваженість дитини. Якщо непосида багато бігає і падає, краще вибрати в якості сховища для іграшок м'який чохол або паперову коробку.

Який вибрати матеріал

Якщо віддати перевагу ящик з паперу або картонної коробки, то виріб вийде легке і абсолютно безпечне для маленької дитини. Але таке сховище не прослужить довго. Через деякий час знову доведеться зайнятися роботою. М'який чохол для іграшок зовсім не небезпечна, але не дуже зручний у використанні. Дитині буде важко складати туди свої іграшки самому. Скринька з дерева, виготовлений самостійно, можна змайструвати будь-якого розміру. Виріб прослужить багато часу, а якщо його зробити різьбленим або прикрасити аплікаціями, то предмет стане оригінальною частиною інтер'єру дитячої кімнати.

Необхідні інструменти

Для виготовлення дерев'яної скрині не буде потрібно багато часу. Найголовніше приготувати всі необхідні інструменти і матеріал. Дошки треба брати в залежності від того, який розмір готового виробу потрібен. Майструвати слід за допомогою таких інструментів: ножівка, електролобзик, саморізи, клей, олівець для розмітки місця розпилювання, лінійка, молоток і фурнітура.

Важливо! Перед тим як приступити до роботи, потрібно перевірити дошки і заготовки на цілісність. Щоб після проведення роботи виріб прослужила не один рік.

Скриня для іграшок своїми руками: крок за кроком

Після того як майстер визначився з формою і розміром вироби, можна приступати до самої роботі над виготовленням.

Красивим і оригінальним виробом для зберігання іграшок стане скринька з напівкруглою кришкою. Щоб предмет вийшов гарним і якісним, потрібно дотримуватися покрокових інструкцій:

  1. Спочатку треба взяти дошки, призначені під боковини і відпиляти зайве. Для цього, за допомогою лінійки і олівця, треба зробити розмітку.
  2. Боковини слід прикріпити до дна майбутнього виробу, використовуючи клей і саморізи. Таким чином, вийде каркас. Попередньо треба визначити розміри виробу і форму, якщо краще зробити опуклу кришку, то боковини зверху відпилюють півколом.
  3. Наступний крок – обшивання стінок дошками. Вони повинні бути одного розміру та кріпитися, починаючи зверху, з того місця, де буде встановлюватися кришка вироби. Якщо боковини напівкруглі, то починати приклеювати дошки потрібно відразу під напівкруглим спилом.
  4. Для виготовлення кришки краще використовувати більш вузькі дощечки. Так вона буде більш гладкою і придбає потрібну напівкруглу форму. Заготовки приєднуються один до одного і до боковин скрині.
  5. Електролобзиком слід відпиляти кришку по розмічених лініях в місці, де починається півколо.
  6. Отпиленную кришку можна прикріпити саморізами з одного боку до скрині, попередньо покривши лаком або морилкою.
  7. Тепер потрібно прикріпити до боковин ручки, і прикрасити його за своїм розсудом. Декорувати скриню можна, набивши по кутах залізні куточки.
  8. Останній момент передбачає оформлення внутрішнього оздоблення скрині. Для цього підійде оксамит або інший щільний матеріал.

Після того як скриня для зберігання іграшок готовий, батькам більше не потрібно буде ламати голову, куди складати зайчиків і паровозики. До того ж дитина швидко звикне сам збирати свої іграшки в красивий скриньку. Зроблене своїми руками дерев'яний виріб стане справжньою окрасою будь-якої дитячої кімнати.