Розміри тумбочки

Створюючи інтер'єр спальні досить часто, на такі предмети обстановки, як тумбочка, людина не звертає уваги. Але вона змусить згадати про себе тоді, коли виникне бажання кудись поставити склянку води або покласти годинник, перед тим як заснути.

Тумбочки при всій різноманітності їх зовнішнього вигляду в першу чергу повинні виконувати ряд певних функцій, і, зрозуміло, вписуватися в приміщення, в якому вони будуть встановлені. При їх виборі необхідно враховувати деякі параметри, серед них розмір і зовнішній вигляд.

Що впливає на розмір приліжкових тумб

Ключовий параметр – це висота тумби. Незалежно від того, як він буде виглядати, його роль зведена до мінімуму, якщо до нього складно дотягнутися з ліжка.

Існує стійка думка, що оптимальним рішенням є тумбочка, встановлена на одній висоті з ліжком. У самому справі, меблі буде вибудувана в один ряд, і це буде виглядати симетрично і збалансовано. А це просто приємно оку. Але головне полягає в тому, що така компоновка вважається найбільш ергономічною. Безперечно, можна відступати в більшу або меншу сторони, але не дуже сильно.

На ширину цього предмета впливає і ширина самого ліжка. Тобто, при підборі тумбочки має сенс керуватися принципом пропорційності. Іншими словами, якщо ліжко володіє достатньою шириною, а мають мініатюрні розміри, то, само собою, виникне візуальний дисбаланс.

ВАЖЛИВО! ЯКЩО ЛІЖКО ВИГОТОВЛЕНА З КОРОЛІВСЬКИМИ РОЗМІРАМИ, ШИРИНА ТУМБОЧКИ ПОВИННА ЛЕЖАТИ В МЕЖАХ ВІД 500 ДО 1000 ММ.

На габарити прікроватной тумби впливає і її глибина. Негативно може позначитися і глибина тумби, якщо її глибина становить понад 500 мм, то можуть виникнути певні складнощі з доступом до спального місця.

При підборі тумбочки доцільно рухатися до рівноваги між розмірами ліжка, приміщення і самої тумбочки. Наприклад, якщо ліжко має легку спинку, то до такого спальному місцю краще всього підійдуть витончені тумби або столики. Якщо ліжко виглядає досить важко, то має сенс встановити поруч важкі тумби – комоди.

Стандартні розміри тумбочки

На предметах меблів у магазинах вже є певні розміри. Зазвичай виробники ґрунтуються на стандартні розміри. Тому необхідно орієнтуватися, щоб не помилитися у виборі.

Ширина тумбочки

Як вже зазначалося вище, розміри тумбочки багато в чому залежать від розмірів встановленої ліжка. Але не можна забувати про те, що поруч з великою постіллю невелика тумбочка буде виглядати негармонійно.

Історично склалося так, стандарт ширини прікроватной тумби лежить в діапазоні від 500 до 1000 мм.

Висота прікроватной тумби в спальню

Висота ліжок залежить від висоти встановленої в спальні ліжка. Оптимальним варіантом можна вважати те, що висота тумбочки дорівнює висоті ліжка, таке розміщення буде найбільш ергономічним.

Розмір тумбочки залежно від її конфігурації

Габарити тумбочок прямо залежать від розмірів спальні, де вона буде встановлена, її завантаженістю іншої меблями, висотою і шириною ліжка і, звичайно, особливостями дизайн і конструкції. Розмір верхньої кришки може залежати від того, яку форму має це виріб.

При підборі тумбочки необхідно пам'ятати і про глибину цього виробу. Вона повинна бути підібрана в залежності від того, як вона буде використовуватися. Але має сенс купувати ті моделі, у яких ширина становить понад 500 мм, але не більше, інакше може вийти так, що буде складно лягти на своє місце.

Як підібрати ідеальний розмір прікроватной тумби

При виборі розмірів тумбочки має сенс керуватися наступними факторами:

  1. Висотою ліжка. З точки зору ергономіки, оптимальною вважається висота приблизно дорівнює висоті ліжка, це дозволить не тягнутися, за предметами, які покладені на її поверхні.
  2. Призначенням тумбочки, тобто, які саме предмети будуть укладатися на неї.
  3. Шириною ліжка. Її розміри повинні бути співрозмірні з розмірами ліжка.

Для здійснення вдалого вибору потрібного вироби краще не піддаватися вмовлянням продавця. Необхідно оцінити той простір, де буде встановлена обрана тумба. Після того, як будуть зняті розміри цього місця, стане зрозуміло, яка модель стане оптимальним рішенням для спальної кімнати.

Що стосується форми і розмірів, то сам простір може допомогти зробити вибір на користь певної моделі. Наприклад, якщо воно зайняте меблями, а вільні тільки кути, то можна подумати про встановлення кутовий тумби. Така модель не займе багато місця, але в той же час буде виконувати всі функції, властиві меблів такого типу.

Якщо вільні місця біля стін, то має сенс про встановлення типової лавки з невеликою шириною

Зрозуміло, господар будинку визначиться з кількістю таких тумбочок. Це цілком залежить від того, які задумки по оформленню приміщення існують у домовласника, його бюджету і речей, які будуть використані при експлуатації прікроватной тумби. Приміром, якщо людина любить почитати перед сном, то має сенс встановлювати тумбочку з висувним ящиком. На розміри і зовнішній вигляд виробу, безперечно, матиме і той дизайн, який планується в цій кімнаті.

Звичайно, купуючи меблі для спальні треба пам'ятати про її якість. Висота цього елемента обстановки спальної кімнати повинна лежати в межах висоти ліжка. Зрозуміло, на її поверхні не повинно бути подряпин, сколів. Скриньки, встановлені у цю конструкцію, повинні пересуватися плавно і без затримок.

Фурнітура, використана в цьому виробі, повинна бути сойкой до стирання і зручна у використанні.

При виборі цього елемента інтер'єру немає сенсу економити, ніж він буде зручніше, тим комфортніше буде нічний відпочинок.