Яка хлібник краще

Зберігання хліба — нагальна щоденна турбота. Допускається зберігання хліба в холодильнику, там він не зачерствіє. Але може відволожитися або просочитися сторонніми ароматами. Популярно зберігання в емальованому посуді, але це не дуже зручно. Оптимальним рішенням стане придбання хлібниці.

Кращий матеріал

Щоб хліб довше залишався свіжим, необхідно обмежити надходження повітря до нього. Але якщо хлібник буде виготовлена з «не дихаючих» матеріалів, то можна зіткнутися з іншою проблемою — випічка швидко покривається цвіллю.

Дерево

Деревина дихає, створюючи оптимальний мікроклімат. У дерев'яних хлібницях випічка довше залишається свіжою, не покривається пліснявою і не підсихає. Але деревина добре вбирає запахи і швидко забруднюється, а мити її з допомогою побутової хімії не рекомендується. Тому середній термін служби складає всього 2-3 роки.

Пластик

Синтетичні матеріали відрізняються дешевизною і легко миються. Якісний харчовий пластик довговічний і не вбирає запахи. Але при покупці варто принюхатися: пахне хлібник привід відмовитись від її придбання.

Запах пластмаси свідчить про те, що використаний дешевий пластик, ніякого відношення до харчового не має.

Береста, бамбук

Вироби з цих матеріалів красиві, стійкі до впливу мікроорганізмів. Але берестяні лукошки краще використовувати лише при сервіровці столу, бо для довгострокового зберігання вони не підходять: доступ повітря до хліба не обмежений, він швидко черствіє. Бамбук в цьому плані виграє: більшість хлібниць з нього досить герметичні. Але загальна проблема у цих матеріалів та ж, що і у дерева — швидко забруднюються, а мити з хімією не можна.

Сталь

Зносостійкі, не вбирають сторонніх запахів і легко миються хлібниці з нержавійки зберігають свіжість хліба довго. Вони невибагливі у догляді: можна застосовувати чистячі засоби. Єдиний мінус — добре видно навіть самі незначні забруднення. Але виробники враховують цей момент, розширюючи модельний ряд виробами з матовим покриттям.

Комбіновані варіанти

Якщо зацікавленість викликали хлібниці, виконані з декількох матеріалів, то варто враховувати недоліки кожного з них. Найбільш виграшні комбінації з дерева і сталі, оскільки мінусів у них найменше. Зустрічаються варіанти з пластиковими, фарфоровими і навіть скляними елементами, але особливо практичними їх не назвеш.

Підбираючи хлібницю зі вставками з крихкого матеріалу важливо враховувати, що при виході з ладу однієї деталі доведеться купувати нову хлібницю.

Краща по функціоналу

Для малогабаритних кухонь можна вибрати не настільну, а настінну варіацію. Корисний об'єм підбирається виходячи з потреб сім'ї. Дизайн залежить від смакових уподобань. Але деталей, що впливають на правильність вибору, значно більше.

Просто зберігання

Крім використовуваного матеріалу важливу роль грає ще і форма виробів. Класична хлібник прямокутна — так полегшується догляд за нею. Варіація зручна у використанні і займає мінімум місця на столі, чим не можуть похвалитися круглі моделі. Але якщо круглий хліб частий гість на столі, то краще віддати перевагу останні.

Роздільне зберігання

Якщо у членів сім'ї різні смакові переваги, то можна придбати хлібницю з поділом внутрішнього простору. Це можуть бути класичні варіації з перегородкою або двоярусні моделі, які хоч і виглядають громіздко, але місця займають небагато.

Вакуум

Контейнер і відкачує повітря насос творять чудеса — хліб зберігає свіжість дуже довго. Крім того, в ємкості можна використовувати не тільки для випічки — будь-який продукт в безповітряного середовищі псується повільніше. Але вартість і практичність змушують замислитися про доцільність придбання.

З нарізкою

Такі хлібниці орієнтовані на зручність користувача. Обробною дошкою може служити кришка, дно або відкидна дверцята. Є моделі з висувною варіацією. Іноді навіть передбачається ніша для зберігання ножа. Це зручно і практично: все необхідне завжди під рукою. Та й контакт з поверхнею, на якій обробляли рибу або м'ясо, виключається.

Вбудована хлібник

Це новомодне рішення від дизайнером сучасних кухонь — вбудована ніша для зберігання хліба на разделочном столі. Досить практичне і нестандартне рішення. Цікаво, наскільки практичне та ефективне.

Що вибрати

Дерев'яна хлібник найдовше зберігає свіжість випічки. Цей матеріал дихає, запобігаючи скупчення вологи і, відповідно, розвиток мікроорганізмів. Але якщо важливіше довгий термін служби, то краще віддати перевагу моделям з нержавіючої сталі. При цьому варто приділити увагу вентиляційним отворам: їх відсутність призведе до утворення конденсату, що погано позначиться на збереження хліба.