Як зробити нескінченне дзеркало своїми руками

Нескінченне дзеркало – новомодне прикраса житла, яке володіє чималою популярністю через незвичайного зовнішнього вигляду. Ілюзія нескінченної глибини, яка є його «фішкою», оманлива, адже товщина виробу всього кілька сантиметрів. Як зробити нескінченне дзеркало своїми руками і так це складно насправді?

Особливості конструкції з ефектом нескінченності

Подібні дзеркала успішно знайшли застосування у вигляді стильних стільниць, настінних панно, а також стельових світильників. Їх особливість – прозоре скло, з одного боку, і дзеркальна поверхня – з іншого. Виріб називається дзеркало Гезела або «Шпигунське дзеркало» і досить рідко зустрічається в магазинах, а якщо продається, то за кусючою ціною. На щастя для бажаючих прикрасити їм своє житло, конструкція не відрізняється складністю, і зробити її самостійно цілком реально.

Як зробити нескінченне дзеркало своїми руками?

Все, що необхідно для реалізації задуманого – придбання нехитрих матеріалів, трохи терпіння і посидючості. Дзеркало може бути будь-якого розміру і форми, на ваш вибір, а також мати різні фігури всередині.

Які матеріали знадобляться?

Для виготовлення можна взяти як напівпрозоре дзеркало, пристрій, з яким можна вимкнути і використовувати в якості класичного вироби, так і дзеркальне з одного боку і прозоре з іншого. В цілому ж, список матеріалів виглядає наступним чином:

 • звичайне дзеркало;
 • лист віконного скла;
 • пінополістирол і ніж для різання;
 • шпаклівка і шпатель;
 • дзеркальна плівка;
 • наждачний папір;
 • світлодіодна гірлянда;
 • склоріз, маркер, присоска і лобзик.

Товщина скла бажана не менше 4 см, оскільки в такому випадку його міцність не викличе сумнівів. Щоб не турбуватись і заощадити сили, можна придбати його з попередньо обробленими краями.

Покрокова інструкція складання

Обрана схема – кругле нескінченне дзеркало, але будь-яка інша форма робиться за таким же принципом. Отже, вам потрібно:

 • Окреслити маркером на склі правильне коло бажаного розміру, після чого склорізом зробити прорізи по його контуру. Далі, потрібно легенько і акуратно простукать під борознами до появи тріщин, потім покласти матеріал на рушник і відламати зайві шматки.

ВАЖЛИВО. На початковому етапі потрібно бути максимально зібраним і уважним, оскільки скло крихке, і форма кола може бути порушена. В результаті діаметр майбутнього дзеркала істотно зменшиться, а кількість витраченого часу – зросте.

 • Помістити отриманий елемент під струмінь води і ретельно зачистити наждачним папером гострі краї, дотримуючись обережність при цьому.
 • Зробити дзеркальну заготівлю таким же способом, як і скляний. Обов'язкова умова – різання виконується з боку скла, але ніяк не за сріблення.
 • Вирізати корпус з пінополістиролу. Для цього йому надається квадратна форма, маркером малюються два кола — зовнішнє і внутрішній, після чого вони вирізаються. Доцільно залишити невеликий припуск по краях і зробити внутрішнє кільце на 1 см менше дзеркала.
 • Виплавити отвори на внутрішній поверхні корпусу і зафіксувати в них світлодіодну стрічку. Далі, вирізається ще один скляний коло і на нього клеїться дзеркальна плівка. Якщо ви бажаєте помістити яку-небудь фігуру всередину, то її слід попередньо вирізати з полістиролу, після чого по периметру також розташувати світлодіоди.

РАДА. В процесі наклеювання дзеркальної плівки під нею можуть утворитися бульбашки повітря. Щоб уникнути цього, потрібно розгладжувати її від центру до країв банківською карткою або чимось в цьому роді.

Завершальним етапом є складання всіх компонентів в єдину конструкцію і підключення світлодіодної стрічки. Для того щоб можна було повісити дзеркало на стіну, в будівельному магазині купуються спеціальні кріплення. Перед тим як наклеїти їх, задня стінка протирається розчинником.

Визначаємося з джерелом світла

Світлодіодна стрічка – оптимальний варіант, оскільки після складання вся конструкція герметична і джерело світла не повинен виділяти тепла. Перевагу варто віддати RGB, яка дозволить створювати неймовірні оптичні ефекти. Максимальну яскравість мають вироби з напругою 24 В, до того ж їм легше світити через дзеркальну плівку. Щоб не витрачати час і нерви на маніпуляції зі світлодіодною стрічкою, ви можете придбати готовий варіант, оснащений контролером, в магазині. Таким чином, процес нескладний і не потребує особливих умінь і досвіду – досить витратити трохи часу і зусиль. В результаті ви отримаєте стильне дзеркало з ефектом нескінченності, яке прикрасить собою житло і буде викликати захоплення гостей своїм незвичайним виглядом.