Старе дзеркало: як від нього правильно позбутися

Дзеркало — один з найбільш затребуваних предметів інтер'єру. І не тільки тому, що ми звикли дивитися на своє відображення, збираючись вийти з будинку або приводячи в порядок обличчя. Воно має величезне значення у повсякденному житті сім'ї і виконує відразу декілька важливих функцій:

 • практичну — використовується за своїм прямим призначенням;
 • декоративну — служить для прикраси будь-якого приміщення;
 • інтер'єрну — доповнює новий стиль інтер'єру, вносить важливі акценти, зорово виправляє наявні недоліки приміщення.

Як і будь-яка інша річ, цей елемент інтер'єру має свій термін служби і в певних випадках вимагає заміни. Але ось чи можна його просто викинути — це питання.

Можна викидати дзеркала

Дзеркалу здавна приписують потужні магічні властивості. А в деяких обрядах цього предмету взагалі відводиться чільна роль. Саме здатність відбивати світло і вплинула на вибір цього артефакту багатьма магами, чаклунами і відьмами для здійснення ритуалів.

Деякі обивателі вважають, що викидати старі дзеркала не можна. Насправді це не так — позбуватися від відслужили свій вік аксесуарів можна і навіть потрібно, але при цьому слід дотримуватися деяких нескладних правил. Для початку варто зрозуміти, коли прийшла пора викинути цей предмет на смітник. Про це говорять наступні ознаки:

 • різні пошкодження дзеркальної поверхні і сильно помітне потускнение — будь-які, навіть самі незначні потертості здатні випромінювати в простір негативну енергію;
 • розбите полотно — все осколочки необхідно зібрати і викинути;
 • ремонт приміщення або кардинальна зміна обстановки — не вписується в оновлену кімнату виріб залишати тут не можна;
 • неблагополучні колишні господарі — якщо цей предмет дістається вам «по спадку», позбутися від нього варто негайно.

Чому важливо позбутися від старого дзеркала правильно

Фахівці в області окультизму вважають дзеркало своєрідним порталом, що відкриває вхід у потойбічний світ. Так це або не так насправді, стверджувати не будемо, але одне очевидно: будь-який з них володіє потужною енергетикою, мати справу з якою потрібно, дотримуючись граничну обережність.

Якщо позбавлятися від старих дзеркальних полотен неправильно, можна накликати на себе чимало неприємностей. І справа не тільки в енергетиці цього артефакту, хоча, якщо не зважати на цей фактор уваги, можна в буквальному сенсі накликати біду на себе і своїх близьких. Є ймовірність поранитися про осколки, які розлітаються по сторонах, якщо скло розбивається.

Як правильно викинути старе дзеркало

Якщо полотно розбилося, то осколки потрібно акуратно зібрати, намагаючись не дивитися на них. Справа в тому, що воно за довгі роки напевно накопичило багато негативної енергії, що може вивільнитися з-за порушення цілісності предмета.

Увага! При зборі осколків дотримуйтеся обережності, щоб не поранитися.

Просто так кидати осколки на вулиці або в контейнер теж не можна — за цієї ж причини. Ідеальний варіант — закопати їх у землю під великим деревом, і глибше, щоб їх не могли випадково викопати собаки і діти. Але можна і в контейнер, тільки упакувавши в міцний полотняний мішок.

Ціле полотно краще не розбивати, а поставити біля контейнера. Може виявитися, що хтось візьме його в свій будинок.

І ще кілька важливих моментів:

 • викидайте дзеркало тільки на убуваючу місяць — це допоможе вам позбавитися від пов'язаного з ним негативу;
 • дійте самостійно;
 • перед тим як винести дзеркало, проведіть кілька ритуалів.

У важливості та дієвості ритуалів багато хто сумнівається. Швидше за все, тут немає ніякої магії, але згубного впливу несприятливої енергії уникнути можна. Ритуали гранично прості і не вимагають жодних жертвоприношень і крапель крові:

 • перед тим як викинути дзеркало, сполосніть його у проточній воді (під краном, в струмку або річки) — вода понесе із собою залишки негативу;
 • можна замість цього обмити його святою водою;
 • посипте сам предмет і місце, на яке ви будете його ставити, четверг сіллю;
 • цілий тиждень у місці, де стояло дзеркало, запалюйте щодня церковну свічку.

І не забудьте встановити нове дзеркало на місці старого.