Які бувають раковини для кухні

Незважаючи на те, що сьогодні багато хто віддає перевагу посудомийній машині, мийка на кухні все одно повинна бути. До вибору краще поставитися серйозно, так як вибираючи маленьку раковину для великої родини, наприклад, можна зіткнутися з величезною кількістю незручностей. У статті вам належить дізнатися про те, які є види мийок і як у них «не загубитися» при покупці.

За матеріалом

Сьогодні на ринку можна зустріти варіанти на будь-який смак і колір, але найчастіше вирішальним критерієм при виборі є матеріал раковини. Серед найбільш популярних виділяють:

  • керамічні — за основу береться фаянс або фарфор. Недешеве задоволення, однак такі мийки дуже зручні і підходять до будь-якого інтер'єру;
  • сталеві – зустрічаються найчастіше завдяки своїй доступності;
  • з штучного каменю – композитний матеріал вибирають завдяки міцності і незвичайного виду раковини;
  • акрилові. Не витримують грубої чищення. Щоб не з'явилися подряпини, бажано відмовитися від абразивних засобів по догляду. З-за «примхливості» такі моделі нерідко залишаються без уваги.

За способом встановлення

Існує кілька видів мийок, монтаж яких безпосередньо залежить від їх призначення і конструкції:

  • накладна. Модель здатна відразу замінити і обробну поверхню, і саму раковину. Дуже зручний варіант, особливо для тих, у кого вкрай обмежена площа;
  • врізна. Якщо є довга «спільна стільниця, мийку можна просто акуратно «врізати в неї». Інтер'єр виглядає набагато виграшніше, більш того, подібні моделі виглядають набагато акуратніше накладних і мають менше зазорів з тумбою;
  • інтегрована. Найбільш цікавий варіант, який рідко можна зустріти. Встановлюючи таку модель, власник повністю забуває про протечках, патьоках, свердлінні меблів і так далі. По факту це одне велике полотно з мийкою і довгою стільницею. Найчастіше робиться під замовлення.

Який варіант вибрати, кожен вирішує сам. Проте не варто випускати з виду інтегровані моделі. Вони дозволяють приховати всі недоліки обробки і досить прості в обслуговуванні.

За формою і конструкції

Завдяки сучасним технічним можливостям, сьогодні фахівці можуть створити будь-яку форму. Класичними є трапеція, коло, трикутник. Говорячи про актуальні і найбільш популярних, слід виділити такі моменти:

  • чим простіша форма – півколо, квадрат, овал і т. д., тим дешевше буде коштувати мийка. Такого вибору на ринку більш ніж достатньо, знайти можна будь-який розмір та матеріал;
  • є раковини, що відрізняються за кількістю чаш. Наприклад, дві чаші допомагають відразу мити і полоскати посуд одночасно. Зазвичай таку вибирають власники великої і просторої кухні. Ціна її приблизно на 30% дорожче, проте зручність варто того, щоб переплатити.

За розміром

Стандартними вважаються мийки діаметром/стороною квадрата до 45 см. Однак сучасні модульні системи дозволяються відмовитися від невеликої раковини на користь більш широкої, функціональної. Купувати цей атрибут кухні варто тоді, коли сама модульна система вже зібрана, тобто коли власник визначився з шириною стільниці.

Не менш популярні сьогодні кутові миття. Навіть в маленькій кухні вони допоможуть власнику встановити містку і зручну раковину, яка впорається з великим обсягом посуду.

За кількістю секцій

Найпростіша і маленька – раковина з одиночної чашею. Відрізняється низькою ціною, невеликим розміром, можна знайти як врізну, так і накладну. Все залежить від уподобань власника.

Найбільш популярні сьогодні – моделі з двома чашами. Такий варіант зручний, ергономічний, коштує недорого.

Існують мийки з 3 і 4 чашами. Однак їх купують частіше в комерційних цілях. У будь-якому випадку, чим менше площа приміщення, тим менше потрібно вибирати секцій.

До речі! Мийка з бічними крилами в кілька разів зручніше варіанту з декількома чашами.

Наприклад, якщо кухня досить маленька, а до купівлі однієї чаші душа не лежить – розгляньте цей варіант. На спеціальних виступах можна сушити різний дріб'язок – ложки, виделки, ганчірки і т. д.

По вартості

Як показала практика, кінцева ціна раковини залежить від розміру, форми, матеріалу, кількості чаш і додаткових пристосувань (наприклад, спеціального контейнера для миття овочів). Самим недорогим варіантом, незважаючи на форму, колір і розмір, залишається кругла металева раковина. Її ціна ледь доходить до 5-6 тисяч рублів. Однак навіть серед цього сегмента є моделі, які коштують і 100 тисяч, до них можна віднести, наприклад, мийки з мікротекстур або спеціальним поліруванням.

Актуальний і простий варіант — купити на кухню керамічну раковину. Середня вартість варіюється від 6 до 14 тисяч рублів. Ексклюзивна раковина може обійтися і в 30 тисяч.

Не менш ефектно виглядають моделі з штучного мармуру. Наприклад, середня вартість звичайної мийки в 45 см буде варіюватися від 3 до 6 тисяч рублів. Починаючи від 20 тисяч можна буде обирати серед раковин, у яких додатково присутня друга чаша або крило.