Чим закрити скол на раковині

З часом емальована поверхня може покритися павутиною маленьких тріщин. А іноді по безглуздій випадковості навіть на новій раковині з-за необережності може з'явитися гострий скол.

Якщо пошкодження незначні, то можна не поспішати в магазин за новим сантехнічним обладнанням. Простіше (і дешевше) самостійно усунути проблему.

Що необхідно для усунення відколу на раковині

Перед початком процедури потрібно грунтовно підготуватися заздалегідь. Не виключено, що доведеться придбати деякі матеріали. Проте в більшості випадків ці витрати будуть значно менше тих, які пішли б на покупку і установку нового пристрою.

Отже, спочатку потрібно підготувати поверхню. Для цього будуть необхідні чистячі і знежирюють кошти, можливо, маленька щіточка. Також вам може знадобитися фен, щоб безпечно і швидко висушити місце відколу.

Якщо протирати його сухою ганчіркою або рушником, зверху можуть залишитися дрібні ворсинки або ниточки, що надалі точно завадить. Крім цього, обов'язково потрібно тримати під рукою дрібнозернисту наждачку для шліфування. Після підготовки саме фарбування зажадає наявності шпаклівки і шпателя, а потім і фарби (емалі), яку краще наносити не щіткою, а з допомогою розпилювача.

Чим закрити скол на раковині з різних матеріалів

Загалом, алгоритм відновлення чаші однаковий для всіх матеріалів. Різниця є тільки в складі коштів, які потрібно використовувати.

Найчастіше зустрічаються раковини з штучного каменю, кераміки і емалі.

Штучний камінь (керамограніт)

Для роботи з цим складом (мінеральний пісок, епоксидна смола, барвник) рекомендується придбати спеціальний клей-мастику чи ту ж епоксидку. Тільки уважно подивіться на етикетку. Часто на ній зазначено, що засіб застигає вже через 5-6 хвилин, що накладає певні обмеження на роботу.

Увага! Камінь «боїться» хлористого метилену, який зазвичай міститься у складі таких розчинників, як уайт-спірит і ацетон. Тому обезжиривать його краще звичайним етиловим спиртом.

Кераміка

Даний матеріал завжди радять заміняти повністю, незважаючи на незручність всієї операції. Так само як і фаянсові, керамічні вироби, його досить складно відновити після відколу, а залишати як є – дуже травматично, адже краю виходять гострими.

Однак якщо пошкодження зовсім невеликі, то скористайтеся звичайною мастикою або шпаклівкою.

Емаль

Подряпини на такій поверхні чреваті корозією і передчасним зносом матеріалу, що знаходиться під нею. Найчастіше це метал, а тому попадання води навіть в саму маленьку тріщину загрожує великими неприємностями.

Для відновлення як не можна до речі підійде звичайна автоемаль. Вона легко заповнить вузькі щілини і ляже рівно. Єдине, про що потрібно пам'ятати при роботі з таким складом: часу для повного висихання тут потрібно набагато більше, ніж для мастики. На відновлення може піти більше 24 годин.

Процес реставрації раковини

Існує цілий покроковий алгоритм, який допоможе вам самостійно впоратися з проблемою.

  1. Приберіть бруд, пил, іржу. З останньої допоможе впоратися агресивний хімічний засіб, наприклад, «Санокс», спирт або харчова сода. Швидко висушити скол можна за допомогою фена.
  2. Зачистите і відполіруйте поверхню дрібнозернистим наждачним папером.
  3. Змішайте шпаклівку з затверджувачем у вказаній на упаковці пропорції або підготуйте спеціалізований герметик. Далі з допомогою шпателя нанесіть засіб на потрібне місце. Якщо тріщина сильно глибока, то використовуйте кілька шарів.
  4. Дочекайтеся повного висихання і знову зачистите поверхню наждачним папером. Подбайте про те, щоб стик не був помітний і відчутний. Після цього знову приберіть пил і скористайтеся феном.
  5. Покрийте відновлене місце декількома шарами емалі (або водостійкою і термостійкою фарбою). Причому між кожним фарбуванням краще робити двохвилинний перерву.
  6. Залиште раковину висихати. Користуватися нею можна буде приблизно через 4-5 днів.

Якщо чітко слідувати цим інструкціям, то реставрація пройде успішно, а вам не доведеться витрачатися на послуги майстра або тим більше на покупку нової конструкції.

Як запобігти утворенню сколів

В першу чергу, звичайно, необхідно сказати, що не варто кидати в сантехнічне виріб важкі або гострі предмети або ударяти по ньому каструлями, сковорідками і т. д. Але подібні ситуації іноді складно передбачити.

Зате можна подбати про іншому важливому моменті. Емальовані поверхні завжди тріскаються при контакті з окропом. Тому варто багато разів подумати, перш ніж вилити в раковину тільки що вскипевшую воду.

Якщо все ж це терміново потрібно зробити, то попередньо хоча б увімкніть холодну воду для змішування рідин і нормалізації загальної температури. Такий спосіб врятує від перегрівання і подальшого розтріскування поверхні, але зловживати ним не рекомендується.

При належному догляді раковина не доставить вам ніяких турбот. Але навіть якщо трапилася неприємність, з нею завжди можна впоратися своїми силами.