Як встановити раковину на кухні

Загальний рівень комфорту кухні залежить не тільки від кількості шаф в ній і площі стільниці, але і від типу і місця розташування мийки. У цій статті ми детально розглянемо особливості встановлення різних видів мийок, наведемо ради за місцем їх розміщення і вкажемо на основні помилки, що допускаються при самостійному монтажі.

«Раковинная» типологія

Сучасний ринок сантехніки пропонує потенційним покупцям найширший вибір мийок для кухні. В різноманітності моделей і забарвлень легко загубитися, тому до вибору краще підходити виходячи з типу пристрою, який задовольнить ваші запити. Експерти наводять таку класифікацію кухонних мийок:

 1. Врізні.
 2. Накладні.
 3. Подстольные.
 4. Інтегровані.

Перші два типи є найбільш поширеними на сьогоднішній день, тому ми докладніше зупинимося на особливостях їх монтажу.

Що ж стосується матеріалу виготовлення раковини, то він може бути самим різним, проте найбільш простими і невибагливими в експлуатації вважаються моделі з нержавіючої сталі з нікелевим або хромовим напиленням.

Довідка! Чим дорожче і масивніше матеріал виготовлення раковини, тим складніше виконати її самостійний монтаж. Наприклад, миття з натурального каменю встановити поодинці буде набагато складніше, ніж модель з «нержавійки».

Де найкраще місце для мийки

Не існує універсальних правил розташування раковини на кухні, проте є кілька основних рекомендацій, які допоможуть вам вибрати найбільш підходяще місце встановлення:

 • не варто розміщувати плиту і холодильник на відстані ближче 40 см один від одного;
 • не слід розташовувати мийку ближче, ніж за 40 см від холодильника або плити;
 • поряд з раковиною обов'язково повинна бути робоча поверхня для нарізування або чищення продуктів;
 • мийка по сусідству з варильної поверхнею – не найкраще рішення;
 • за допомогою раковини можна розділити кухню на дві умовні частини: для сервіровки і «чорнової» роботи з продуктами.

Довідка! Вибираючи місце для розміщення, варто врахувати наявність поруч уразливих до вологи предметів і матеріалів: бризки води можуть серйозно пошкодити їх.

Монтуємо врізну мийку

При монтажі врізних раковин у ДСП і аналогічний йому матеріал, особливу увагу варто звернути на герметичність з'єднання. Якщо всі роботи по герметизації будуть проведені правильно, вам не доведеться міняти набряклу від вологи стільницю, що загрожує витратою часу та коштів.

Алгоритм дій при підготовці до монтажу врізних моделей раковин виглядає наступним чином:

 1. Підготувати необхідний інструмент (герметик, ніж, викрутка, газовий ключ, дриль з набором свердел, лобзик і інструменти для замірів).
 2. Для нанесення розмітки перевернути мийку дном вгору, прикласти до місця майбутнього розміщення і обвести олівцем зовнішній борт.
 3. Заміряти в декількох місцях діаметр внутрішнього борту і нанести його контур розмітку (вийде внутрішній коло, по якому і буде проводитися виріз). Якщо в комплекті з мийкою йде шаблон, необхідно проводити розмітку за нього.
 4. Заміряти відстань від борту мийки до країв стільниці (вона повинна складати не менше 2,5 см у стіни і 5 см у переднього краю).
 5. За допомогою дрилі і толстого свердла просвердлити на внутрішньому контурі розмітки не виходить за його периметр отвір.
 6. Вставити пиляння електролобзика в отвір і почати виріз по внутрішньому контуру.
 7. По мірі вирізання необхідно неглибоко вкручувати в місця розпила 16-мм саморізи, щоб не дати зрізаної частини стільниці впасти.
 8. По завершенні вирізу обережно, притримуючи выпиленную частина руками, вивернути саморізи.

Після того як вирізано отвір, необхідно зачистити його торці від тирси дрібним наждачним папером, а потім провести «пробну» установку миття. Не варто засмучуватися, якщо чаша трохи «люфт» – це цілком припустимо, оскільки вона повинна входити в виріз вільно.

Коли з розміткою і вирізом покінчено, можна переходити до установки кріплень, що поставляються в комплекті з виробом. Зріз стільниці необхідно покрити шаром герметика для захисту його від вологи. Стежте, щоб вся поверхня зрізу просочилася герметиком рівномірно.

Якщо в комплекті з мийкою ви виявили спеціальний ущільнювач, то його перед установкою необхідно наклеїти на бортик раковини таким чином, щоб після установки він не виступав за межі бортика. Якщо це все ж сталося, можна дуже акуратно підрізати виступаючий ущільнювач монтажним ножем. Після того як мийка встановлена і щільно вжата у «гніздо», можна затягнути шурупи кріплення її до стільниці і остаточно зафіксувати виріб.

Довідка! При закріпленні деяку кількість герметика може выдавиться за бортик. Видаляти його зручніше за допомогою монтажного ножика, коли він підсохне.

Коли пристрій змонтовано, а герметик повністю висох, можна переходити до завершального етапу – підключення змішувача і водовідведення до труб подачі і відведення води.

Встановлюємо накладну модель

Накладну раковину відрізняє своєрідний «борт», який виступає за основу тумби, на яку вона кріпиться. Безсумнівний «плюс» її установки не потрібно робити отвір у стільниці. Існує два типи кріплення накладних мийок: на клей і на кронштейни. У першому випадку мийка як би «накладається» на торці тумби, попередньо змазані клеєм або герметиком, а потім щільно притискається до них для кращої фіксації. Через пару діб, коли кріплення повністю сформується, можна підключати таку мийку до комунікацій.

Якщо ж у комплекті ви виявите спеціальні кронштейни, то кріпити виріб краще на них, закріпивши кронштейни на мийці, а потім, після встановлення і «балансування» – на тумбі.

Установка подстольных та інтегрованих раковин

Обидві вищеназвані типи мийок не дуже прості в установці, і для грамотного монтажу рекомендується скористатися допомогою професіонала. Складність установки подстольной моделі полягає в необхідності виконати філігранний виріз точно під розміри моделі. Якщо трохи прорахуватися в розрахунках – доведеться змінювати всю стільницю.

Те ж саме можна сказати і про інтегрованих мийках, тільки при їх установці використовується ще й фальцева фреза, необхідна для прорізання поглиблення бортика мийки. Такий тип раковини найбільш добре поєднується зі стільницями, виконаними з натурального або штучного каменю.

Підключення до каналізації

Для того щоб підключити сифон до фактично будь-якої моделі мийки, його гофру необхідно вставити в трубу водовідведення, попередньо уплотнив з'єднання йде в комплекті прокладкою. Шланги підведення приєднуються до труб подачі за допомогою спеціальних гайок.

Важливо! Звертайте увагу на наявність прокладок у всіх з'єднаннях: іноді вони просто випадають з деталей, приводячи в майбутньому до течі.

Після того як всі елементи успішно підключені, варто відкрити крани на пару хвилин і перевірити герметичність отриманих сполук. У разі виявлення течі необхідно перекрити воду, і, демонтувавши протікає шланг або гофру, визначити місце протікання.

Можливі помилки при установці

Перша і найбільш часта помилка більшості «домашніх майстрів» при монтажі – ігнорування інструкції виробника. Неможливо порахувати, скільки разів халатне відношення до інструкції призводило до дрібних і серйозних поломок виробів.

При нанесенні розмітки слід розташувати її так, щоб постала в гніздо чаша перебувала у відносній симетрії з іншими предметами кухонного гарнітура.

Для виробів з МДФ і ДСП краще вибирати акриловий герметик. Кам'яним ж і гранітних стільниць більше підходить герметик на основі поліуретану.

Перед тим як нанести герметик, поверхні краще знежирити, протерши їх чистою ганчіркою, просоченою спиртовмісним речовиною.