Як ефективно почистити сифон під раковиною на кухні

Одна з найпоширеніших сантехнічних проблем — це засмічення. Особливо часто він утворюється в сифоні кухонного умивальника. Про будову приладу і методи його прочищення читайте в нашому матеріалі.

Конструктивні особливості сифона під раковиною

Виріб представлено трьома типами пристроїв:

 1. Гофровані моделі. Їх відрізняє простота установки, можливість змінювати положення і форму. Однак вони не містять розбірних деталей, тому в разі серйозних проблем потрібен повний демонтаж.
 2. Пляшковий (колбовый) варіант. Має найбільше поширення. У нижній частині виробу вбудована вертикальна ємність з вивідним патрубком, її форма нагадує пляшку. Резервуар завжди містить певний об'єм води, що забезпечує блокування газів з каналізації. При очищенні не вимагається повна розбирання пристрою: від'єднаний патрубок надає доступ до внутрішніх деталей.
 3. Трубоподібний сифон. Являє собою міцну вигнуту трубу, виготовляється як у вигляді цілісного елемента, так і розбірної схеми. В останньому випадку прилад збирають з патрубків, що з'єднуються в певній послідовності. Тут важко видаляти забруднення, які осідають на самому нижньому рівні. Однак є модифікації зі знімним коліном, що полегшує завдання.

Як почистити сифон, не розбираючи його

Перевірені методи, які допоможуть у ситуації, без перевстановлення пристрої:

 • хімічні речовини;
 • вантуз;
 • пилосос;
 • гідронасос.

Як розібрати сифон у ванній або на кухні, щоб почистити його

Порядок дій:

 1. Помістимо відро під мийку — у неї будуть стікати залишки стоку. Відкручуємо відстійник, чекаємо закінчення зливу рідини.
 2. Знімаємо накидні гайки, фіксують трубу на різних ділянках. Відокремлюємо від сифона шланг, ведучий в каналізаційний патрубок, від'єднуємо днище приладу. Роз'єднуємо жорсткі елементи (вони частково встановлені один в іншій).
 3. Якщо в деталях є сміття, чистимо їх і промиваємо гарячим розчином миючого складу.

Увага! Верхня частина пристрою, розташована над гідрозатворів, залишається на місці. Її можна звільнити від бруду дротом невеликої довжини, з загнутим кінцем.

По завершенні роботи збираємо виріб в зворотній послідовності, не забуваючи про прокладках і щільно закручуючи фіксатори.

Способи усунення засмічення

Методик, що дозволяють впоратися з проблемою, досить багато. Можна вибрати для себе ту, яка здасться найбільш легкої і менш витратною по часу і зусиль.

Магазинними засобами

У продажу можна знайти різні види засобів — на рідкій і гелевою основі, в порошках.

Увага! Забезпечите шкіру і очі від попадання бризок при обробці сантехніки хімією. Наслідками можуть стати опіки різного ступеня. Використовуйте рукавички, окуляри.

Розглянемо найбільш ефективні варіанти.

Популярний «Тирет Турбо», характеризується універсальністю: підходить як для металевих, так і для пластмасових труб. Заливаємо в слив 250 мл складу, залишаємо так на 20 хвилин. Після закінчення терміну ще раз використовуємо консистенцію, але в меншому обсязі: до 125 мл, чекаємо стільки ж часу. Заповнюємо умивальник окропом, приблизно 1.5 л, щоб змити з труб залишки кошти з брудом.

DEBOUCHER, успішно бореться з засорами різного ступеня, підходить для всіх труб, крім алюмінію. У стандартних випадках використовуємо 500 мл речовини, вичікуємо до 2 годин. Якщо ситуація складна, потрібно обсяг 1 л — заливаємо його з вечора і залишаємо до ранку, потім включаємо сильний напір води, ретельно промиваємо.

«Баги Потхан» випускається у вигляді порошку, підходить для видалення засмічень будь-якої складності. Попередньо звільнимо раковину від води, її рівень повинен бути на 50 мм нижче зливу. Засипаємо в отвір 100 г маси, вичікуємо 3 хвилини. Виливаємо в сток 1 склянку окропу, залишаємо на той самий строк. Промиваємо теплою водою залишки сміття.

Механічними способами

Для початку скористаємося звичайним вантузом — він допоможе впоратися з невеликим об'ємом забруднень.

Якщо в умивальнику є інші отвори, крім зливу, закриємо їх вологою ганчіркою. Потім помістимо пристосування зверху зливу, різкими поступальними маніпуляціями натискаємо і витягуємо — 3-4 рази. Можливо, процедуру доведеться повторити тричі, щоб розбити застряг в сифоні сміття. В кінці роботи слід пустити струмінь гарячої води для вимивання залишків сміття.

Можна використовувати пилосос з опцією видування повітря — такий метод спрацює, якщо кількість бруду невелике. Перед процедурою пилососних шланг акуратно загорнути щільною тканиною, ставимо в зливну щілину. Запускаємо потрібну функцію і продуваємо труби до отримання результату.

Гідронасос часто застосовується в усуненні проблем з сантехнікою.

Попередньо отвір умивальника заповнюємо теплим розчином соди, щоб розм'якшити скупчення. У ємність самого пристрою наливаємо гарячу воду, з'єднуємо його зі зливом. Напір володіє достатньою потужністю, щоб позбавити від засмічення. Якщо з першого разу не вдалося досягти потрібного ефекту, повторюємо процес.

Бур допоможе в найбільш складних випадках, коли вода зовсім перестала проходити. Він являє собою трос (довжина 3 м і більше), з рукояткою.

Увага! Працюйте акуратно, щоб не пошкодити труби.

Під рукомийник необхідно поставити ємність — у неї будуть зливатися залишки рідини.

Знімаємо сифон і заводимо інструмент каналізаційний розтруб обережними рухами, обертаючи проти годинникової стрілки. При сильних забрудненнях знадобиться час від часу витягати пристрій і чистити його. По завершенні робіт повертаємо на місце сифон, запускаємо теплу воду під напором, достатнім для промивання системи.

Народними методами

Є перевірені часом способи, які застосовувалися ще нашими бабусями.

Содово-оцтова суміш — це ефективний засіб, здатне видалити будь-який вид забруднень.

Засипаємо в отвір до 200 г соди і додаємо 100 мл 9% оцту. Утворюється рідина почне сильно пінитися, і щоб вона не витекла, слив закриємо щільною пробкою. Вичікуємо 15 хвилин, знімаємо пробку і окропом промиваємо раковину.

Розчин на основі солі і соди усуває засмічення різної складності.

Змішуємо 200 г соди і 90 г солі в теплій рідині. Заповнюємо отриманої консистенцією зливний отвір, засікаємо 20 хвилин. Потім, за допомогою вантуза, прочищаємо розчинилося сміття і гарячим струменем прополіскуємо сантехніку. Якщо з першої спроби методика не спрацювала, повторюємо всі дії.

Профілактика засмічення

Такі заходи не вимагають багато зусиль, але забезпечать стабільну та тривалу роботу сифона:

 • ставте в умивальник посуд без залишків їжі — їх слід попередньо видаляти в сміттєве відро чи інше місце для відходів;
 • встановіть мийку діспоузер – електричний прилад для подрібнення харчових частинок і жировловлювач;
 • кожен день обробляйте злив гарячою рідиною (до 2 л), щоб запобігти накопиченню жирів;
 • в кінці дня, після останнього прийому їжі, протріть умивальник і насипте в сток соди або солі (від 1 до 2 ч. л).

Довідка! Серед продаються коштів є профілактичні склади. Наприклад, попередити неприємні ситуації можна з допомогою «Тирет антибактериал». Його регулярне застосування надійно позбавляє від скупчуються речовин.

Гарячий розчин оцту і соди (в межах 2 ч. л.) допоможе захистити обладнання від засмічень.

Варіантом профілактики буде залити в злив невелика кількість лимонної кислоти, розведеної у гарячої рідини.

Довідка! Електричний подрібнювач можна замінити сантехнічної сіткою з металу. Вона затримує харчові частинки, але час від часу її необхідно очищати над місцем для відходів.

Чистка сифона — це нескладна процедура, яку можна проводити як з розбиранням пристрою, так і без неї. Є багато способів, ефективно допомагають усунути проблему. Крім боротьби з виниклим засмічений, необхідно дотримуватись заходів щодо запобігання таких ситуацій.