Види сифонів для раковини

Сифон – сантехнічний елемент чи комплекс деталей, приєднаних один до одного, що з'єднує раковину з каналізаційною трубою і забезпечує злив використаної води. Крім того, його конструкція перешкоджає проникненню «ароматів» з водостоку в житлове приміщення.

Які бувають різновиди?

У магазинах сантехніки можна зустріти сифони з різних матеріалів.

Найбільш популярний – пластик: він не схильний до корозії, легко розбирається і збирається, коштує недорого. Єдиний його недолік – сприйнятливість до температури води вище 90С, тобто лити окріп у великих кількостях в раковину не варто – поліпропілен може від цього деформуватися.

Метал – латунь з хромованим покриттям, мідь, бронза, нікель і сталь – більш міцне сировину, хоча і на порядок дорожче. Незамінний для сифонів, розташованих на видному місці, добре виглядає в парі зі змішувачем з аналогічного матеріалу.

Моделі сифонів відрізняються розмірами і різноманітністю додаткових опцій.

З переливом

Це сама популярна модифікація, функція якої – запобігти потоп у квартирі, якщо трапиться засмічення або зливний отвір виявиться закритим. Додаткова дірка» у верхній частині раковини, від якої до коліна йде неширока гофра, відкриває рідини альтернативний шлях в стічну трубу.

З клапаном

Донний клапан в раковині блокує злив і утримує в ній воду. Механічний відкривається і закривається натисненням. Автоматичний приводиться в рух з допомогою спеціального важеля, найчастіше розташованого ззаду змішувача. При натисканні на нього металевий стрижень, врізаний в верхню частина сифона, виштовхує пробку зливного отвору.

Конструкція допомагає економити ресурси і кошти на оплату комунальних рахунків. Чоловіки використовують її, наприклад, щоб споліскувати лезо під час гоління, а жінки – для прання дрібних речей або миття посуду і продуктів.

З відводом

Сифон забезпечений одним або двома отворами-врізками, які розташовуються у верхній частині над відвідним патрубком. Модифікація передбачає можливість підключення зливних шлангів від іншої техніки, наприклад, посудомийної і/або пральної машини.

З диспоузером

Іншими словами, з подрібнювачем харчових відходів. Являє собою невеликий електричний прилад під раковиною, який при включенні працює за принципом соковижималки. Подрібнює до кремоподібної консистенції залишки їжі, такі як:

  • овочі та фрукти;
  • борошняні вироби;
  • дрібні кістки і шкаралупу;
  • тонкий папір.

У переробленому вигляді вся отримана маса легко змивається в каналізацію, що запобігає засмічення і, відповідно, застій води і нечистот.

Відмінності в конструкції

Найпростіша модифікація – гофрований сифон. Один його кінець з'єднується з раковиною, інший – зі зливом. Гідрозатвор формується користувачем з допомогою потрібного вигину вироби, зафіксованого в потрібних місцях хомутом. Простота і пластичність конструкції дозволяє пристосувати її до будь-якого простору, навіть самому невеликому. Проте в складках швидше накопичується бруд, який складно видалити, враховуючи нетерпимість тонкого матеріалу до окропу.

Трубчастий – цілісний (як, втім, і попередній), але гладкий примірник. Має S - або U-подібну форму, виключає проникнення в кухню зловоний, якщо користуватися ним постійно. Простий в експлуатації, є моделі з додатковим відводом.

Пляшковий – з колбою найрізноманітніших форм – найбільш поширений, присутній у більшості квартир. «Повертає» випадково впали в зливний отвір цінні речі. Збирається як конструктор, легко чиститься, але статичним і місця займає більше. Для подвійний мийки такі сифони випускаються з двома верхніми патрубками.

В залежності від розташування в приміщенні

Якщо ви не бачите сифона під раковиною – він прихований, тобто замурований в стіні. Перевагами його є естетичність і економія місця під раковиною, мінусами – витратність установки і проблеми з ремонтом і очищенням. Хоча є різновиди зі знімними кришками, що забезпечують доступ до зливним комунікацій.

У відкритих сифонів всі комплектуючі доступні для санації та заміни, до того ж їх завжди можна сховати в тумбі або за п'єдесталом. Не так давно на ринку сантехніки з'явилася його більш мініатюрна різновид, що має плоску форму. Конструкція прилягає до дна раковини і тому малопомітна.

Сифони для раковини у ванній і на кухню

Вони розрізняються, оскільки виконують різні функції.

Для кухонної мийки більше підійде сифон:

  • трубчастий, а краще – пляшковий, який можна розібрати і почистити від відходів і жиру в будь-який час;
  • з гидроузером;
  • з додатковим відводом, особливо якщо на кухні є посудомийна і пральна машинки.

Умивальник у ванній відчуває менше «стресів», тому можна використовувати:

  • гофру;
  • плоский сифон.

До речі! Клапан і перелив корисні і в тому, і в іншому випадку.

Вибравши правильну сифон, ви забезпечите хорошу безперебійну роботу раковини у ванній або на кухні. А раз витратившись на екземпляр з набором додаткових функцій, надовго забудете про засорах, потопи і великих рахунках за воду.