Як полагодити сифон під раковиною

Кожен день ви приходите на кухню, насолоджуєтеся запахами їжі, добре проводите там час, і навіть не підозрюєте про існування одного невеликого, непомітного предмета, який щодня працює заради вашого комфорту. Ім'я йому — сифон! Його місія: створити під раковиною водяну пробку, щоб крізь неї не змогли пробитися «ворожі» запахи з каналізації і зіпсувати вам апетит. Але, на жаль, про нього згадують лише тоді, коли він виходить з ладу.

Які бувають сифони

Їх існує три різновиди. Ось вони:

Щось мені підказує, що у вашій кухні саме перший тип. Запитаєте, звідки знаю? Просто це найпоширеніший з усіх. Нижня частина (на картинці від неї вгору піднімаються дві стрілочки) може відкручуватися, тому його дуже зручно прочищати, на відміну від інших двох.

Матеріали також можуть бути різні, але найпоширеніший — старий добрий пластик. На відміну від сталі, він не іржавіє, а в іншому за своїм корисним властивостям не особливо відрізняється: він не затримує бруд, а ще його можна чистити навіть агресивними хімічними речовинами, а йому хоч би хни. Звичайно, такий сифон менш міцний, але він і особливим навантаженням не підлягає, так що це не так вже й принципово.

Довідка! Якщо ви хочете «вдарить метал» в своїй кухні, спеціально для вашої рокерських душі існують моделі з латуні та нержавійки.

Чому капає сифон під раковиною

Цьому може бути кілька причин:

  1. Неякісна установка. В неї можуть входити і нещільні стики, і перекіс різьблення, і слабо затягнуті накидні гайки, і невідповідні прокладки.
  2. Засмічення.
  3. Затвердіння і стиснення гумових прокладок (на жаль, з плином часу це неминуче).
  4. Тріщини або сколи.

Тепер розглянемо, як відрізнити одну проблему від іншої.

Діагностика несправності

Найперше, що кидається в очі — це завжди засмічення. Ви включаєте кран, а вода, замість того, щоб йти в злив, повертається назад. Якщо засмічення немає, просто огляньте сифон з усіх боків (так, це вірші). Так ви можете побачити тріщини або сколи. Якщо нічого подібного не виявили, залишається тільки сифон розібрати.

Під час розбору ви помітите всі недоліки установки, якщо вони були. Якщо ж і тут все в порядку, залишається останнє — перевірити прокладку. Вона повинна підходити за розміром, бути м'якою і гнеться, а також не мати тріщин.

Все це зробили, і все в порядку? Зібрали назад, а протікання все ще залишилася? Хай допоможе вам професійний сантехнік!

Як відремонтувати сифон

Якщо ж проблема знайшлася, а ви й самі з вусами, і не потрібні вам ніякі сантехніки, тоді за справу візьмуся я. Точніше, візьметеся-то, звичайно, ви, а я допоможу порадою та добрим напуттям.

Знаєте ж, що за 90% проблем в комп'ютері допомагає порада: «Спробуйте вимкнути і знову включити»? Тут та ж схема. Протікає сифон? А спробуйте розібрати і знову зібрати. Чесне слово, допомагає практично завжди! За винятком випадків, коли збирач настільки «рукаст», що в підсумку виходить ще гірше, ніж було, але ви ж не він, правда? Чим акуратніше і старанніше зберете, тим краще для вас.

При забрудненні і розбирати не доведеться (якщо, звичайно, ви власник пляшкового сифона з зануреної трубкою, в інших випадках — доведеться), досить відкрутити нижню частину і прочистити каналізацію тросом або дротом. «Тирет» з «Кротом» теж непогано допомагають.

Стару прокладку можна намазати товстим шаром герметика або силіконового гелю і повернути на місце. Так вона прослужить ще пару років. Але я все ж рекомендую замінити на нову, вийде надійніше і довговічніше. При заміні можна замазати герметиком тільки стики, а на саму прокладку досить нанести вазелін або рідке мило.

З тріщинами і сколами та ж історія. Краще замінити весь сифон. Але випадки бувають різні, і не завжди є можливість зробити це відразу, а посуд мити хочеться (Як це не хочеться? Звичайно, хочеться!). Тоді ви можете надати сифону першу допомогу, а для цього знадобиться епоксидний клей і бинт або склотканина. Покалічена деталь сушиться, обробляється наждачним папером і розчинником. Після цього розлучається клей наноситься на пошкодження і обертається бинтом чи тканиною. Такий сифон прослужить ще деякий час, поки ви шукаєте йому заміну.

Заходи по профілактиці протікання

Розберемо, як уникнути кожної з перерахованих проблем.

З ним все зрозуміло: якщо є прямі руки, то все буде в порядку.

В якості профілактики засмічень можна періодично промивати труби великою кількістю гарячої води. А щоб напевно, можете попередньо засипати в отвір соду або залити миючий засіб.

Тріщини і відколи утворюються від зовнішніх впливів. Не бийте свій сифон, він цього не заслуговує! А щоб тримати його подалі від ігор дітей і тварин, вам допоможе звичайна тумбочка.

А ось проти зносу прокладки, на жаль, нічого не допоможе. Так що рано чи пізно доведеться зіткнутися з необхідністю її заміни.

Бережіть свій сифон, як він береже ваші носи! Тоді не доведеться його розбирати, щоб полагодити.