Як зібрати сифон для раковини на кухні

Раковина є невід'ємною частиною кожної кухні. Але щоб нею можна було користуватися, необхідно встановити додаткові елементи сантехніки: кран, сифон. В процесі експлуатації останній часто забивається залишками продуктів, що призводить до засмічення або порушення зливу води. У цьому випадку буде потрібно очистити або замінити сифон.

При цьому збірка пристрою — проста процедура, для здійснення якої не вимагається виклик майстра. Необхідно лише підібрати підходящий варіант виробу і чітко слідувати інструкціям.

Особливості будови і принцип дії сифона

Сифон для раковини — елемент сантехніки, призначений для відведення води і невеликих забруднень у систему каналізації. Найчастіше він являє собою виріб, що має спеціально вигнуту конструкцію.

Довідка! У продажу можна зустріти сифони, мають кілька трубопроводів.

Вигнута форма виробу служить для створення гідрозатвори під раковиною. Завдяки цьому в каналізаційні стоки не проникають великі залишки забруднень, а також запобігається проникнення в приміщення неприємних запахів з системи стоків.

Незважаючи на велику кількість різноманітних моделей, всі їх можна умовно поділити на два варіанти:

 1. Пляшковий. Встановлюється в тому випадку, якщо відсутній дефіцит простору.
 2. Колінний. Найпоширеніший варіант. Встановлювати таку модель можна навіть у випадку, коли простір під раковиною сильно обмежена.

Для виробництва сучасних моделей використовуються різні матеріали: полівінілхлорид, пропілен, латунь. Але матеріал виготовлення не впливає на функції і термін експлуатації виробу, при цьому варіант з латуні має більш високу вартість. Тому його має сенс встановлювати в тому випадку, коли приміщення необхідно надати більш естетичний стильний дизайн.

Крім цього, варіанти з пластику мають ряд переваг — вони мають більш високі показники міцності, а також володіють меншою вагою, що дозволяє запобігти появі зайвої навантаження на елементи сантехніки.

Незалежно від матеріалу виготовлення, всі пристрої мають схожу конструкцію. У стандартну комплектацію найчастіше входять:

 1. Захисна решітка. Вона необхідна для того, щоб запобігти потраплянню великих частинок їжі в систему каналізації.
 2. Пробка з прогумованих матеріалів. Необхідна для ущільнення зливного отвору. У недорогих моделях гумова пробка може бути відсутнім.
 3. Прокладка. Її розміщують між випускним патрубком і мийкою.
 4. Патрубок. Необхідний для відводу води. Є моделі, що мають додатковий відвід. До нього можна підключити пральну машину чи іншу побутову техніку.
 5. Ущільнювальна прокладка випускного патрубка.
 6. Гайка для патрубка.
 7. З'єднувальний гвинт. Якісний виріб комплектується гвинтом з нержавійки, адже недорогий варіант із заліза схильний до корозії. Це значно скорочує термін експлуатації пристрою.
 8. Корпус. Він може бути колінного або пляшкового варіанти.
 9. Кришка. Необхідна для очищення сифону від різних забруднень.
 10. Каналізаційний відвід. Залежно від обраної моделі, він може бути виконаний у виді гофрованого шланга, пластикової труби, пластикового патрубка.

Довідка! Щоб визначити, що з'єднувальний гвинт виконаний з якісних матеріалів, при покупці виробу перевірте його за допомогою магніту — нержавіючий сплав не буде магнититься.

Процес складання сифона для кухонної раковини

Кожна модель виробу має інструкцію по збірці. Це значно спрощує процес складання і монтажу. Тому впоратися з ним може будь-яка людина, навіть не володіє мінімальним досвідом роботи з сантехнічними пристроями. Однак, для уникнення виникнення різних проблем в майбутньому, важливо дотримуватися правильність виконання кожного етапу зборки. Виглядає це наступним чином:

 1. На зливний отвір раковини слід встановити захисну сітку, а також ущільнювальну прокладку.
 2. Гумову прокладку слід розмістити на приплив вхідного патрубка.
 3. За допомогою гвинта, що входить в комплектацію, захисну сітку слід ретельно зафіксувати на патрубку сифона.
 4. У нижній частині сантехнічного вироби потрібно закріпити кріпильну гайку і гумову прокладку.
 5. Відвідний патрубок розміщується в корпусі пристрою, після чого його слід закріпити за допомогою гайки.
 6. Кришку і ущільнювальну прокладку слід прикрутити до сантехнічного виробу.
 7. На зливний патрубок встановіть гумову прокладку.
 8. Місце з'єднання патрубка і труб каналізації слід зафіксувати за допомогою гайки.

Увага! При купівлі сифона ретельно перевірте виріб. Воно не повинно мати різні дефекти: задирок, нерівностей, шорсткостей.

Як зібрати сифон з переливом

Деякі моделі сифонів додатково обладнані системою переливу. Вона дозволяє уникнути затоплення приміщення в разі виходу пристрою з ладу. Система являє собою гофровану трубку, яку слід розмістити на протилежній стороні раковини. Монтується вона навпроти зливного отвору. Другий кінець виробу встановлюється в зливний патрубок. Для фіксації переливу слід скористатися входять в комплект гайками.

Після монтажу важливо перевірити герметичність системи. Для цього заповніть раковину водою і перевірте надходження рідини в перелив. Якщо є протікання, слід додатково протягнути всі гайки на місцях з'єднань.

Тепер ви знаєте, як правильно зібрати і встановити сифон раковини на кухні. При дотриманні всіх етапів встановлення монтаж не викличе у вас складності.