Чому ножиці не можна тримати відкритими

Ножиці — предмет, який є абсолютно звичним у нашому повсякденному житті. Хоча це не завжди було так. Зважаючи на їх функціоналу люди приділяли велике символічне значення цього предмету. І навіть використовували їх в магічних ритуалах. І ставлення до ножиць було особливе. Наприклад, їх потрібно завжди закривати. Чому? Розглянемо детальніше.

Чому народні традиції забороняють тримати ножиці відкритими?

Зі стародавніх часів до нас дійшли багато звичаїв, які стосуються ріжучих домашніх приладів.

Прикмети про ножиці

  • Якщо впали, то прийде багато родичів або бути біді.
  • «Різати повітря» — до зубожіння.
  • Впали і прибили в підлогу? — У родині станеться велике нещастя, це навіть може бути смерть.
  • Знайти ножиці на вулиці — до гарної зустрічі або поповнення в сім'ї.
  • Подавати їх іншій людині вістрям вперед — буде сварка, серйозний розлад у стосунках, можливо, розрив...

Основна прикмета і її зміст

Таких повір'їв існує безліч. Але, мабуть, головним забороною, про який знають всі, є те, що ні в якому разі не можна залишати колючо-ріжучі предмети на столі на ніч. А ножиці, зокрема, ще й не повинні бути відкритими. В іншому випадку в будинок прийдуть біди і нещастя.

Наші предки думали, що цей предмет здатний відсікати не тільки погані події, думки та зв'язку, але і все хороше.

Важливо! Два парних леза символізують повний розрив або гармонійне поєднання. Звідси і тлумачення: ножиці зачинені, значить, все буде в порядку. Але якщо розкрито — станеться щось погане.

Одним з прикладів позитивного впливу є така традиція. Коли малюк робить свої перші кроки, рекомендується «розрізати» невидимі шляхи, що зв'язують ніжки.

Як ставитися до приймете

Ставлення до народних забобонів, звичаїв та прикмет — справа індивідуальна. В принципі, якщо ви не вірите подібних застережень і не надаєте їм ніякого сенсу, то й будете ставитися абсолютно спокійно.

Якщо раціонально вдуматися в саму суть прикмети, то можна прийти до висновку, що люди завжди були скеровані в першу чергу своєю безпекою. Дійсно, залишивши на столі ріжучий предмет, ви підвищуєте ризик випадково забути про нього і порізатися. Особливий сенс все це набуває, коли в будинку є маленькі діти.

Тому дотримання традиції з обережності буде корисним і в майбутньому.