Як правильно заточити ножиці в домашніх умовах

Ножиці, подібно будь-яким іншим металевим інструментів, затупляются з часом. Тому багато люди часто задаються питанням, як в умовах будинку власноруч зробити гострі ножиці і не вдаватися до допомоги майстрів з професійним обладнанням. Про це розповімо далі.

Правила заточування ножиць

Щоб зробити гострі ножиці правильно, слід дотримуватися простих правил, які представлені нижче:

  1. Заточувати потрібно по напрямку від себе, не виконуючи рух вперед і назад. Такий рух зруйнує лезо.
  2. Здійснювати заточку потрібно під заводським кутом. Кожні ножиці мають середні значення в 60 або 70 градусів і цей кут не можна змінювати.
  3. Після роботи заточений інструмент потрібно відшліфувати за допомогою наждачного паперу, незалежно від того, який застосовувався спосіб заточування. Наждачка дозволить закріпити результат і усунути дрібні дефекти, які роблять лезо неякісним.

Увага! Для заточування манікюрних інструментів варто застосовувати тільки дрібнозернистий вигляд наждачного паперу. В іншому випадку, можлива псування виробу.

Чим можна точити ножиці

Точити будь-які види ножиць можливо точильним каменем (бруском), фольгою, наждачним папером і напилком. При цьому найпростіше надати первісний вигляд канцелярським з перукарнями моделям, ніж манікюрним. До подточке манікюрних застосовуються особливі заходи, наприклад, використовується маленький брусок з невеликим абразивним матеріалом або наждачка з дрібнозернистою структурою.

Цікаво, що знайти будь-який інструмент можна в господарському або будівельному магазині. Важливо пам'ятати, що, незважаючи на затупление лез ножиць, можна в будь-якому випадку порізатися. Тому при роботі слід використовувати захисні тканинні рукавички і виконувати всі дії акуратно.

Як заточити ножиці: покрокова інструкція

Заточити фольгою можна наступним чином:

  • Взяти звичайну алюмінієву фольгу і згорнути її 6-8 разів на половинки;
  • Розрізати її стільки разів, скільки буде потрібно до повної заточування.

Дізнатися результат просто: з кожним разом виконувати дію буде все простіше.

Зробити гострим інструмент з допомогою наждачного паперу можна, виконуючи наступні дії:

  • Взяти наждачний папір з абразивом 150 або 200.
  • З зусиллям протирати ножиці про папір так, щоб вона не ковзала по столу.

Довідка! Також можна як і фольгу, нарізати її стільки разів, скільки буде потрібно для додання інструменту гостроти. Зазвичай це 20-25 дій. Приблизно таким же чином можна зробити гострі ножиці з металевої губкою для миття посуду.

Заточка точильним каменем складніше, але ефективніше попередніх способів точила. Щоб це зробити, потрібно взяти брусок і покласти його на тканину, щоб запобігти ковзанню або псування столу. Потім злегка змочити камінь і розкрити до меж інструмент. Потім по напрямку від себе почати заточку кожної половинки інструменту, не змінюючи заводський нахил. Найголовніше — гранично акуратно виконувати роботу, щоб не нашкодити собі і виробу.

Ножиці повинні проходити по каменю повністю, інакше результат заточування буде негативним: вони будуть розрізати тканину з папером нерівномірним чином. Починати заточку краще з грубозернистим поверхні каменю і закінчити дрібнозернистою. Манікюрні інструменти точаться за тією ж технологією. Проте для їх загострювання використовується дрібний камінь і дрібнозерниста структура.

В цілому, самостійно заточити такий інструмент для різання паперу або манікюру можна самостійно, не вдаючись до послуг майстрів з професійним обладнанням. Досить запам'ятати перераховані вище рекомендації та інструкції до дії.