Як оформити вікно між ванною і кухнею

Кожен мешканець «хрущовки» знайомий з дивним елементом її інтер'єру: вікном в стіні між кухнею і ванною. В первозданному вигляді воно абсолютно не вписується в сучасні інтер'єри. Глухе віконце з товстим каламутним склом, як у будівлях загального користування, і потворної рамою з розсохлої дерева. Чи потрібно воно і як змінити його гнітючий вигляд?

Призначення та актуальність вікна

Якщо вікно робили, значить, воно було необхідно? В тому-то й справа, що ніхто не дав однозначно позитивної відповіді на це питання.

Навіщо робили вікно

Сьогодні можна зустріти кілька версій, що пояснюють появу сполучного елемента між двома приміщеннями:

 • допомагає при пожежної евакуації або вибух газового котла;
 • служить для вентиляції ванної;
 • працює евакуаційним виходом;
 • є деталлю інтер'єру, візуально збільшує простір.

Слід визнати, що жодна з цих версій не є реальним поясненням. Можна припустити, для чого дійсно служило це віконце — економія електроенергії. Митися можна було, не включаючи світла у ванній, оскільки вистачало освітлення кухні.

І тим не менш вікна залишаються даністю. А чи так він необхідний?

Потрібен отвір сучасним мешканцям «хрущовок»

Якщо чесно, важко знайти людину, який відповідає на це питання ствердно. Звичайно, сьогодні це вікно може служити для вентиляції. Будь-який мешканець «хрущовки» знає, як швидко в маленькій ванній накопичується конденсат, чорніють стіни і труби, погано висихає білизна. Особливо якщо стара витяжка мало функціональна.

Важливо! Для вентиляції віконце доведеться переробити так, щоб воно відкривалося.

Що робити з марним вікном

Якщо вологість в санвузлі не турбує, можна змінити зовнішній вигляд отвору так, щоб він не псував інтер'єри ванної та кухні.

Будівельні технології дозволяють вирішити проблему кількома способами:

 • перетворити його функціональне (з відкривається кватиркою), змінивши при цьому зовнішній вигляд на більш актуальний;
 • прибрати всю конструкцію і перетворити отвір в нішу.

Можна і просто закрити віконце: цеглою, цементом, гіпсокартоном. І обробити цю ділянку стіни під загальне оформлення стін або закрити його картиною, панно, навісний полицею.

Декорувати вікно можна трьома способами, різними за вартістю. Розповімо про це докладніше.

Встановлюємо нове вікно

Можна прибрати оригінальні скло і раму і вставити сучасне відкривається вікно.

Пластикове

Рада! В умовах підвищеної вологості і кухонних випарів найдоречніше буде пластикова рама, адже її можна легко помити.

Білий колір виглядає класично і майже завжди доречний. Але взагалі вибір колера під загальне рішення інтер'єру — справа ваша. Не надто гарні в цьому випадку лише дуже яскраві кольори, наприклад, червоний. У маленькому просторі вони підсилять відчуття тісноти.

Дерев'яне

Якщо хочеться більш запам'ятовується і респектабельного вигляду, знайдіть раму під дерево.

Довідка! Скло в новому віконці може бути як прозорим, так і більш нестандартним: вітражним або мозаїчним.

Оригінальне

Якщо фінанси дозволяють серйозні переробки, можна навіть змінити форму віконного отвору, обробивши колишній. Наприклад, зробити його круглим, квадратним, ромбічним.

Раму з кватиркою можна зробити на замовлення чи пофарбувати заново колишню. А скло підібрати по своєму смаку: кольорове, вітражне, тоноване, зі скляної мозаїки.

Вставити його не складно. Потрібно прибрати старі штапики, витягнути старе скло і видалити замазку. Потім загерметизувати периметр свіжим силіконом, вставити нове скло і прибити нові штапики.

Бюджетне

Самий бюджетний варіант — заклеїти плівкою, що самоклеїться. Самоклейку сьогодні можна знайти будь-якого кольору і малюнка.

Перед обклеюванням слід ретельно вимити і знежирити спиртовим розчином скло. Потім змастити його мильним розчином, зняти з плівки захисне покриття і приклеїти її. Рідина і бульбашки повітря зручно виганяти пластиковим шпателем для шпалер. Канцелярським різаком або гострим ножем обрізати по периметру стирчать надлишки плівки. Готове.

ВАЖЛИВО! Плівку рекомендується наклеювати з боку ванної. На кухні вона буде постійно покриватися буруватим жирним нальотом від роботи газової плити і випарів про готуванні. Наліт легше змивається зі скляної поверхні.

Перетворення вікна в корисну нішу

Якщо планується функціональне використання кожного сантиметра житлової площі, можна переробити віконний проріз в елегантну нішу.

Порядок роботи:

 • витягніть скло;
 • вставити в отвір шматок гіпсокартону, вирізаний за розміром;
 • обробіть отриману нішу штукатуркою;
 • доробіть і прикрасьте, виходячи з її призначення.

Корисні поради

 • Зазвичай нішу стилізують під загальне дизайнерське рішення санвузла.
 • Можна зробити її вище і глибше, обладнати невеликими поличками для зберігання необхідних у цьому приміщенні дрібниць, поставити дверцята. Тоді вона візуально не буде «дробити» простір.
 • Обов'язково продумайте колірне рішення нового елемента дизайну. Воно не повинно дисонувати з відтінками, у яких оформлена вся ванна кімната. Хоча може бути як поєднується, так і контрастним. У цьому випадку ніша буде виділятися на загальному тлі. І це непогано, якщо в приміщенні є інші елементи того ж кольору або відтінку.