Який тип компресора холодильника краще

Холодильники відносяться до розряду необхідної побутової техніки в будинку. Ринок холодильного обладнання представлений безліччю різних моделей, що відрізняються за зовнішнім виглядом і технічними характеристиками.

Дизайн оформлення несе чисто естетичну навантаження, а технічні параметри безпосередньо пов'язані з якістю роботи холодильника, його довговічності і економічності. Крім принципових відмінностей у пристрої компресора, холодильні агрегати діляться на однокомпресорні і двокомпресорні. Важливо розрізняти ці параметри для вибору оптимальної моделі.

Технічні характеристики та особливості холодильника з одним компресором

Компресори в холодильнику бувають декількох видів:

  • Звичайні – встановлювалися в самих перших агрегатах і є застарілими на даний момент. Найпростіший насос качає фреон, змушуючи його рухатися по трубках. Має два режими: «Вкл.» — максимальне навантаження і «Викл.» — повне вимикання.
  • Лінійні — в магнітної котушки в горизонтальній площині рухається поршень насоса, що нагнітає тиск охолоджуючого агента в трубках. Як і попередній вид може працювати тільки на повну потужність або відключатися.
  • Інверторний мотор з котушкою, що створює тиск фреону в системі. Відрізняється від інших плавністю роботи, яка забезпечується контрольованої частотою обертання валів. Двигун не відключається, а просто знижує потужність.
  • Лінійно-інверторний – магнітна котушка з регульованою частотою швидкості руху поршня. Найбільш тиха і економічна конструкція.

Датчик температури заміряє кількість градусів у відділенні холодильника і дає команду реле увімкнути або вимкнути компресор. Останні два виду в списку, не відключаються назовсім, тому сигнал датчика про підвищення температури, повідомляє компрес про необхідність тільки додати потужності, а не виходити на пікове навантаження, на відміну від перших двох.

Розібравшись з принциповим пристроєм компресора, можна визначити особливості холодильника з одним компресором. У таких моделях використовується всього один насос, навіть якщо апарат двокамерний (холодильна і морозильна камери). Під час їх охолодження працює єдиний компресор, який не поділяє необхідність пониження температури в конкретній камері, а значить, працює постійно в обох. У таких зразків немає можливості включати окремо охолодження морозилки або холодильного відділення.

Чим відрізняється двохкомпресорні холодильник

На ринку побутової техніки присутні моделі холодильників, де встановлені два компресора. Подібні зразки мають кілька насосів, кожен з яких відповідає за підтримання необхідної температури в певній камері. Морозильна працює окремо, холодильна – окремо. Така система дозволяє швидше охолоджувати продукти, а так само зручна можливістю відключення одного з компресорів, у разі відсутності необхідності його використання, наприклад, при поїздці сімейства у відпустку.

Чому, на думку споживачів, краще один компресор, ніж два

Багато покупців вважають, що один компресор в холодильнику має переваги перед аналогічними моделями з двома насосами, в тому, що перші економічніше друге. Так само в цю користь говорить переконаність людей, в меншій кількості шуму, видаваний холодильником з одним компресором. На обидва ці зауваження можна заперечити наступне:

  • Один компресор охолоджуючи обидві камери не вибирає, в яку з них треба нагнітати більше холоду, а значить завжди просто працює на максимумі. Можливо морозилка в поточний момент не вимагає заморозки, а холодильник були покладені теплі продукти, але компресор все одно за наказом термометра включиться і почне охолоджувати обидві камери. Крім цього, в тривалу відсутність господарів в будинку, при включеній морозилці, охолоджуватися буде також і холодильний відсік.
  • Сучасні лінійно-інверторні компресори практично безшумні і працюють без різких включень, тарахтений і вібрацій, тому кількість встановлених компресорів сильно не позначитися на рівні шуму.

Важливим параметром при виборі є вартість. Зараз на ринку можна знайти недорогі моделі обох видів, але апарати з двома насосами, будуть все одно дорожче моделей з одним насосом. Тут допоможе вибрати тільки знання очікувань від роботи холодильника. Не можна однозначно сказати, який з них краще. Спочатку необхідно визначитися із завданнями, які повинен вирішувати холодильник і тільки після цього вибрати модель.

Які параметри користування впливають на те, з яким компресором краще купувати прилад

Для правильного вибору моделі холодильника, потрібно визначити необхідні параметри:

  • Обсяг камер, кількість збережених продуктів – велика сім'я потребує великої кількості їжі, яку потрібно зберігати в холодильнику, а значить, він повинен справлятися з швидким охолодженням великий завантаження продуктами. Зворотна сторона – якщо людина живе один, йому зовсім не потрібен великий обсяг.
  • Частота тривалої відсутності вдома – якщо господар довго відсутній у відрядженнях, але хоче, щоб по приїзді його чекали заморожені продукти, є сенс розглянути двохкомпресорні холодильник, який може забезпечити охолодження тільки морозильної камери. Холодильна в цей час буде відключена в цілях економії електроенергії.
  • Навантаження на електромережі – якщо до будинку підходять маленькі потужності, а навантаження на них йде висока, то краще придивитися до інверторному типом компресора. Вони чутливі до перепадів напруги, але зате створюють меншу навантаження на проводку. Перепади ж можна вирівняти додатковим стабілізатором напруги або захистити холодильник окремим «автоматом» в електрощиті.

Що краще – холодильник з одним або двома компресорами, якщо планується глибоке заморожування продуктів

Коли планується глибоке заморожування продуктів, від компресора потрібна максимальна потужність. Для того, щоб ефективно заморожувати велика кількість їжі, краще використовувати холодильник з двома компресорами, тому що незалежно від температури в холодильній камері, компресор, який відповідає за неї в морозилці, буде зосереджений на зниженні температури саме в мінусовому відсіку.

Як приладу шкодить частота перебоїв електрики

Як і будь-якого електроприладу, холодильників шкідливі перепади енергії. Сильні перепади напруги можуть вивести з ладу компресор. Його заміна – дороге задоволення. Тому краще убезпечити його роботу, способами, описаними в попередньому пункті.

Важливо! Якщо в приміщенні, де буде встановлюватися морозильник – погана проводка, краще замінити її на нову. Це буде коштувати дешевше, ніж можлива заміна насоса. Так само завжди важливо пам'ятати про необхідність заземлення – корпус холодильника виконаний з металу і легко може вдарити струмом при випадковому торканні, в разі несправності.

Довідка! Цікавим аргументом на користь двухкомпрессорного апарату є наступний аргумент: у разі несправності одного з насосів – другий все одно продовжить працювати, тому холодильник все одно частково можна використовувати.

Вибір моделі за кількістю продуктів, які планується зберігати в холодильнику

Якщо існує необхідність постійного зберігання великої кількості продуктів, то краще купувати апарат з двома компресорами. Вони дозволять ефективніше охолоджувати їжу, тим самим продовжуючи термін її придатності. Це першорядне завдання холодильника, а отже важливо, щоб він з нею справлявся.

Якщо агрегат не навантажується «під зав'язку», а використовується невеликою сім'єю, то цілком підійде і однокомпрессорная модель. Головне пам'ятати, що чим більше в нього навантажено продуктів – тим вище там стає температура і тим сильніше доведеться працювати насосу, щоб охолодити камери. Тому грамотна завантаження відсіків дозволить ефективно використовувати і моделі з одним насосом.