Килим на стелі — божевілля або стиль?

Багато вважають килим на стіні пережитком минулого, але здивувати такою прикрасою кімнати важко, так як у багатьох ще збереглися фотографії на тлі строкатого килимового виробу. А ось килим на стелі – це щось новеньке і незаезженное. Якщо використовувати цю ідею в дизайні приміщення, може вийти досить приваблива картинка.

Навіщо вішають килими на стелі

Сміливість дизайнерів не має меж. Ось вже і килими додумалися вішати на стелю– лише б прикрасити інтер'єр повибагливіше. Ви заперечите, що з цим завданням чудово впорається натяжна стеля. Але, погодьтеся, рельєфний або скульптурний килимок ручної роботи впишеться в дизайн приміщення дуже органічно, і кімната з такою прикрасою буде виглядати оригінально і неповторно.

Якщо хочете зовсім вже ексклюзивний виріб, то доведеться приготувати не менше 3 тисяч доларів. Але можна обмежитися і більш дешевим килимом, який, правда, буде виглядати не так красиво і вишукано.

Але не тільки прикрасою єдиним може стати подібне рішення. Килим на стелі чудово буде зберігати тепло, прогріваючи бетонне перекриття, а також виступить природної звукоізоляцією. Це особливо актуально, якщо у вас занадто галасливі сусіди зверху.

В яких країнах переважає така традиція

Килимове полотно має довгу історію. З'явилося воно задовго до нашої ери і служило для утеплення юрт кочівників і кам'яних середньовічних замків, а на півдні, де практично завжди тепло, його використовували для м'якості. З поширенням ісламу, в якому заборонено зображувати людей і тварин, килими придбали геометричні візерунки.

Не відійшли від цієї традиції і радянські люди. Роздобувши дефіцитний прямокутник тканини зі східним орнаментом або із зображенням оленів, свято берегли штучку, не топталися по ній, а вішали на стіну.

Килим на стелі модне протягом

У той час як багато насміхаються над звичкою вішати килим на стіну, знайшлися сміливці, які пристосували його на стелю.

Незвично буде виглядати виріб у вітальні. Занадто яскравий малюнок дизайнери брати не рекомендують. А ось візерунок з прямих смуг, поєднуються з іншими елементами декору, буде в самий раз. Зовсім не обов'язково вішати ковролін посередині кімнати. Завдяки яскравому візерункові можна зонувати приміщення.

Килимові дизайнери придумали ще й таку фішку, коли довгий вузький килим, який починається ще на підлозі, проходить вертикально вгору по стіні і займає частину стелі. Тільки постарайтеся не переборщити з килимовими виробами в інтер'єрі, щоб ваш будинок не сплутали з житлом монгольських кочівників.

Любителям фэншуя можна поєднати на пітолке над ліжком кілька бамбукових сопілочок під кутом в 45 градусів, натягнувши на них тканинне полотнище в вигляді балдахіна. У цьому випадку негативна буде обходити вас стороною. Кінці паличок не повинні дивитися в бік спального місця.

Як доглядати за килимом на стелі

Звичайно, всюдисуща пил дістане і ваше килимовий виріб, розташоване на стелі. Боротися з нею доведеться, як зазвичай, з допомогою пилососа. Але пилососити не так часто, як на підлозі. При стандартних стелях висотою 2,2-2,4 м зробити це буде нескладно, а ось якщо у вас старовинні 3-3,5 м, то проблеми з прибиранням можуть виникнути.

Перш ніж купувати килим для стелі, проконсультуйтеся з дизайнером, щоб не наламати дров, а підібрати дійсно підходить до вашого інтер'єру штучку.