Що робити, якщо холодильник не відключається

Робочий цикл справного холодильника становить від 12 до 20 хвилин. Таким чином за годину мотор зупиняється приблизно на 3-4 рази. Висока температура всередині приміщення, особливо в літній час або в опалювальний сезон може привести до більш тривалого циклу. У межі, пристрій має відпочивати хоча б один раз протягом години. Якщо спостерігається інша картина, то можливо має місце поломка. Однак, причини можуть бути більш нешкідливими, головне, зуміти правильно їх визначити.

Небезпека роботи без відключення холодильника

Невпинна робота мотора веде до перегріву і зносу деталей. Якщо якість всіх комплектуючих і складання устаткування залишають бажати кращого, то термін служби безперервно працюючого компресора вкрай малий. Середні значення становлять не більше півроку. Визначальним чинником є і модель агрегату.

Важливо! Професійні холодильщики рекомендують не зволікати з ремонтними роботами постійно функціонуючого пристрою. Дрібні неполадки в перспективі можуть обіцяти серйозну поломку.

Можливі причини роботи холодильного агрегату без виключення

Порушення гумового ущільнювача на двері

Надходження теплого повітря в камеру може виникнути із-за зносу або пошкодження дверного ущільнювача. Причина неприємності криється у строках та якості експлуатації обладнання. Необхідна температура в силу наявності зазору не може бути досягнута в принципі, чому холодильник працює безперервно.

Поломка датчика температури

Вийшов з ладу температурний датчик не подає сигналу компресора. Той, у свою чергу, продовжує функціонувати, незважаючи на вже досягнутий температурний режим. У сучасних моделях датчик може бути блокований збоєм, з цієї причини ланцюг живлення електродвигуна не розривається.

Несправність модуля управління

В сучасних холодильних агрегатах встановлені вкрай чутливі до скачок напруги електронні плати управління. Будь-які збої в подачі електрики ведуть до програмних помилок у мікропроцесорі. Як наслідок, він не може адекватно сприймати свідчення всіх датчиків, видає повідомлення про помилку, провокує постійну роботу пристрою.

Засмічення трубки випарника

До випарника холодильника веде капілярна трубка, внутрішній діаметр якої дуже малий (0,6–0,8 мм). В процесі експлуатації вона може забитися, причому засмічення може мати різний характер. Приміром, його іноді провокує невелика кількість вологи, яка при замерзанні утворює крижану пробку і не дає фреону безперешкодно рухатися по системі. Двигун не справляється з прокачуванням фреону, через що працює безперервно.

Витік холодоагенту

Якісна робота холодильного устаткування залежить від кількості фреону в системі. Навіть невеликий витік призводить до того, що компресор змушений компенсувати часткове відсутність холодоагенту для підтримки заданої температури. Оскільки зробити це не представляється можливим, мотор працює без перерви, так і не даючи належного результату.

Несправність компресора

Компресори довго експлуатуються пристроїв в силу зносу деталей не здатні забезпечити належного тиску хладагента в системі. Звідси випливає недосяжність необхідного температурного режиму і безперервна робота двигуна.

Способи усунення несправності

При невеликому зносі ущільнювача тимчасовим рішенням виявиться його відновлення за допомогою тепла (полив окропом або обдування феном). Якщо ущільнювач зношений серйозно, потрібно його заміна. Перевірити, криється проблема у виході з ладу температурного датчика можна самостійно. Для цього з допомогою тестера потрібно продзвонити відповідний вузол. У разі несправності демонтувати старий і поставити новий датчик. У цьому питанні краще довірити справу кваліфікованого фахівця.

При наявності відповідного устаткування і навичок прочистку засмічення капілярної трубки можна здійснити самостійно. Перш за все, при вилученні трубки з системи необхідно з'ясувати, який характер утворилася пробки. Спеціальні розчинники та продувки стисненим повітрям іноді дозволяють вирішити проблему. Якщо всі спроби виявляються невдалими, краще звернутися в сервісний центр.

Аналогічно справа йде і з наповненням системи відсутньою кількістю фреону. Присутність майстра з відповідним обладнанням – гарантія якісно виконаної роботи.

У багатьох холодильниках на випадок збоїв у системі управління передбачена спеціальна функція скидання. Після натискання відповідної кнопки (поєднання кнопок) і перезавантаження проблема вирішується до наступного збою. Тому має сенс підключити холодильник до мережі не безпосередньо, а через певний стабілізатор напруги.

Профілактика несправності

Придбання холодильника потрібного класу

Кліматичний клас кожного обладнання висуває власні вимоги до умов експлуатації. Якщо не слідувати певним правилам і купувати холодильник, завідомо не відповідає по класу для конкретного приміщення, то про профілактику можливих несправностей не може йти і мови.

Правильна настройка температурного режиму

Щоб не надавати надмірного навантаження на електродвигун холодильника, необхідно подбати про правильне виставлення температури на терморегуляторі. Випадково виставлений максимум може спричинити за собою безупинну роботу агрегату. Тому необхідно підібрати відповідний збережених продуктів температурний режим.