Навіщо японці ставлять в туалеті і інших кімнатах блюдця з сіллю

Люди здавна наділяли сіль таємним змістом. У далекі часи в нашій країні сипкий продукт був дуже дорогим, тому його витрачали дуже дбайливо. Причому сіль використовували не тільки для приготування їжі, але і для проведення різних магічних обрядів. Саме тому з нею пов'язано стільки візьме. Японці не є винятком і також вірять в магічні здібності продукту, встановлюючи його в своїх будинках і на місці роботи.

Ставлення японців до солі

Жителі Країни висхідного сонця, як і наші співвітчизники, додають солі магічне значення. Вони вірять, що продукт оберігає від лихого і сприяє збереженню позитивної енергетики в оселі.

Не варто дивуватися, якщо, прийшовши в будинок до японцям, ви побачите безліч невеликих блюдець, на яких розсипані знайомі всім кристалики.

Довідка! Зазвичай продукт насипають невеликою гіркою і розставляють у тих місцях, звідки, на їхню думку, в будинок може проникнути нечисть.

Педантичні японці у всьому цінують естетику. Кристали, злегка змочуючи водою, формують пірамідкою. Для цього існують навіть спеціальні формочки і ложечки, якими зручно викласти продукт на блюдце.

Навіщо в оселі сіль?

Перше, що можна увидетьв будинку середньостатистичного японця, — блюдце з пірамідкою солі прямо біля входу.

В туалеті і не тільки

У передпокої тарілочка акуратно стоїть збоку від вхідних дверей. Аналогічні блюдця є в різних кімнатах, у ванній, кухні і навіть у туалеті.

У цих кімнатах у японців є віконні прорізи, через які в будинок можуть проникнути негативні емоції і різні нечисті помисли.

Важливо! Біля дверей всередині будинку, як правило, блюдця не встановлюють. Вважається достатнім встановити тарілки на підвіконнях і вентиляційних отворів.

Можна також помітити піраміди на різних горизонтальних поверхнях.

Призначення солі в японському житлі

Тарілочки з сіллю виглядають, як певний вид таїнства, яким домочадці намагаються захистити своє житло від різного роду негативу. Згідно з повір'ям, що входять в будинок гості повинні залишити погані думки і настрій за порогом, не вносячи в будинок негативні емоції. І сіль вбирає їх у себе.

Довідка! У деяких випадках пірамідки виглядають як стильна прикраса домашньої обстановки.

На тлі японської естетики такі аксесуари виглядають дуже самобутньо і привабливо. Жителям нашої країни, які також вірять у прикмети, пов'язані з сіллю, можна повчитися у японців оформляти обереги .

Сіль використовують не тільки в оселі

У ресторанів, барів та кав'ярень в Японії можна також помітити маленькі блюдечка з пірамідками солі. Іноді сіль насипають прямо на тротуар або поріг, без застосування маленької тарілочки.

Витоки традиції пояснює легенда

З цією традицією пов'язана цікава легенда, якої більше півтора тисяч років. В Кіото в ті далекі часи жив імператор, у власності якого перебували понад 3 тисячі наложниць. Щовечора йому доводилося вибирати, з якою з гейш провести цю ніч. Одна з дівчат придумала спосіб, як утримати владику у себе не на один вечір.

Дівчина розсипала сіль біля порога свого житла, знаючи, що імператор буде проїжджати повз її будинок на коні. Тварина відчула запах ласощі і зупинилася біля порога наложниці, злизуючи сіль. Імператор нічого не міг зробити зі своїм конем і залишився у наложниці.

Саме тому ресторатори та бізнесмени, які вірять, що сіль приваблює до закладу нових клієнтів. Тарілочки виставляють на поріг, щоб залучати людей і забезпечити добробут свого бізнесу.