Як обробити краї ковроліну в домашніх умовах

Ковролін користується популярністю завдяки своїй м'якості і привабливому зовнішньому вигляду. Він продається у вигляді рулону і потрібно дотримуватися певні правила в ході розміщення на підлозі. Однією з особливостей є необхідність обробляти краї ковроліну. Рекомендується вивчити, як грамотно виконати процедуру самостійно вдома і навіщо вона потрібна.

Як обробити краї своїми руками?

Часто подібний процес виконується за допомогою спеціального оверлока. Але якщо можливості використовувати його немає, можна озброїтися простий голкою і самостійно провести обробку. Потрібно виконати петельчатый шов. Слід підрізати край виробів так, щоб він став рівним і не лиснів. Додатково знадобиться кілька котушок ниток.

Довідка! Нитки повинні володіти хорошою міцністю і якістю. Тому рекомендується вибирати синтетичні нитки.

Важливим етапом є вибір відтінку. Він може збігатися з палітрою ковроліну або стати контрастним елементом. Голка повинна бути гострою, тонкої, але великого розміру. Краї обробляють за допомогою звичайного петельчатого шва. Не можна підкачувати краю, вони повинні залишатися рівними.

Якщо хочеться додати виробу ніжності і обсягу візуально, тоді замініть нитки тонким шнурком. Краї стануть міцніше. Відстань між стібками вибираються самостійно. Вони можуть чергуватися або бути на однаковій відстані.

Ще одним варіантом обробки є використання стрічки. Вона повинна бути синтетичною, тонкої і збігатися за гамі з ковроліном. Можна скористатися атласною стрічкою для додаткового декору.

Якщо естетична сторона питання не сильно хвилює власників вироби, варто скористатися підручними матеріалами:

  1. Запальничку або сірники. Потрібно обпалити краю. Діяти слід обережно. Якщо переборщити з опалением, ковролін втратить привабливий зовнішній вигляд;
  2. ПВА-клей. Він обов'язково повинен бути прозорим. Такий варіант підійде для виробів, що мають великий ворс. Так сліди клею не будуть видні на поверхні.

Можна просто закрити плінтусом. Методом можна скористатися за умови розміщення виробу до самих стін. Ковролін растилается в потрібній кімнаті і все зайве відрізається. Після встановлюється ковролін. Останній може бути звичайним або саме для ковроліну. У першому випадку виріб просто заправляється під нього. У другому випадку необхідно відрізати від виробу шматок співрозмірний з габаритами плінтуса і приклеїти на нього.

Набір необхідних елементів залежить від обраного способу обробки. Серед потрібних матеріалів може бути:

  1. Голка відповідного розміру;
  2. Нитки, якісні та міцні;
  3. Атласна стрічка;
  4. Шнурок відповідного відтінку;
  5. Прозорий клей;
  6. Сірники або запальничка;
  7. Плінтус.

Додатково можуть знадобитися ножиці, щоб підрівняти краю виробу.

Чому потрібно обробляти краї ковроліну?

Обробка країв є обов'язковою процедурою для збільшення терміну служби ковроліну. Подібна процедура дозволяє вберегти надалі від випадання ворсу. Обробка зміцнює ворсинки і допомагає їм триматися на полотні. Додатково процедура підкреслює форму виробу.

Процес не займає багато часу і може проводитися в домашніх умовах власними руками. Тому, для довгої служби виробу слід обробити його краю відповідним методом.