Як правильно покласти на лінолеум ковролін

Ковролін давно став популярний завдяки високому рівню комфорту і практичності. Суттєвою перевагою є те, що укласти його під силу навіть новачкові. Для його укладання можна навіть не демонтувати старе покриття, а просто постелити новий шар. Наприклад, його можна постелити на старий лінолеум. Про це і піде сьогодні мова.

Можна класти килим на лінолеум?

Перше, на що необхідно звернути увагу — стан лінолеуму. Наприклад, якщо людина почала орендувати приміщення, але йому не подобається підлогове покриття, то можна просто послати гарний килим поверх старого лінолеуму або ламінату.

Якщо лінолеум покладений на заздалегідь вирівняну поверхню, добре приклеєний, на ньому немає ні здуття, ні хвиль тоді ковролін ляже на нього бездоганно. Така підлога буде набагато тепліше і затишніше. Перевагою є те, що можна навіть заощадити гроші на підкладці.

Якщо ж лінолеум зберігся не в найкращому вигляді, то його необхідно замінити. Після цього вирівняти підлогу, а вже після стелити нове підлогове покриття. За рахунок цього можна провести оцінку чорнової підлоги. На старому лінолеумі можуть бути подряпини, здуття, хвилі вм'ятини та інші поверхні, які погіршують якість укладання нового підлогового покриття. На новому підставі після цього також з'являться всі нерівності, і вигляд не буде бездоганним. Це говорить, що лінолеум необхідно, як мінімум, вирівняти і зашліфувати.

Що вам необхідно підготувати

Для того щоб приступити до монтажу необхідно запастися наступними інструментами:

 • ніж;
 • ножиці;
 • рулетка;
 • двосторонній скотч;
 • речовина для приклеювання;
 • валик.

Правила укладання

Для початку потрібно визначити тип, структуру і напрям ворсу. Дуже важливо звернути увагу на падаюче світло і присутність візерунка. При оцінці ворс повинен бути в одну боку і за наявності малюнка він повинен збігатися.

Вимоги до укладання:

 1. Щоб не з'являлися хвилі, використовуйте клей.
 2. Крім цього, з-за підвищеної вологості в приміщенні можуть з'явитися горбки.
 3. Звертайте увагу на те, як лягають шви.
 4. Малюнок повинен збігатися як по ширині підлогового покриття, так і по довжині.
 5. Миттєво виправляйте нерівності, щоб ковролін прослужив довгий час.
 6. Дуже обережно необхідно монтувати ковролін з натурального ворсу, бо він боїться попадання клеять пігментів на ворсинки.

Як правильно стелити ковролін на лінолеум

Технологій укладання

Для монтажу можна використовувати кілька методів:

 • кріплення з використанням клею;
 • вільне укладання по периметру;
 • метод натягу;
 • укладання за допомогою двостороннього скотча.

Готуємо поверхню

Для початку необхідно оцінити стан підлоги, на якому лежить лінолеум. Якщо ж на ньому велика кількість горбів нерівностей, тріщин, здуттів, тоді його необхідно буде замінити. Підлога для монтажу ковроліну повинен бути міцним, надійним, без щілин і інших помітних пошкоджень. Це дуже важливо, адже в даному випадку лінолеум виконує роль підкладки.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. Найчастіше ковролін монтують за допомогою клею, тому на поверхні ні в якому разі не повинно бути жирного блиску і інших забруднювачів.

Оптимальний варіант монтажу ковроліну — класти його цілісним шматком, а не стикувати з безлічі деталей. Для цього необхідно правильно заміряти кількість необхідного матеріалу:

 • враховуйте геометрію приміщення;
 • якщо приміщення дуже велике, то можна зробити ковролін під замовлення;
 • зверніть увагу на всі нерівності і зробіть припуск на плінтус;
 • купуйте матеріалу як мінімум на 10% більше.

Перш ніж починати монтаж ковроліну необхідно приготувати всі необхідні інструменти.

УВАГУ. Відразу після придбання ковролін повинен відлежатися в приміщенні, щоб полотно змогло пройти процес адаптації до температурного режиму.

Способи фіксації

Фіксація на клей

Цей спосіб використовують для великих приміщень і приміщень, де буває велика прохідність людей. Він полягає в тому, що клей розподіляється рівномірним шаром по поверхні старого підлогового покриття і нового матеріалу. Істотним плюсом даного способу монтажу є те, що горби і здуття практично не утворюються. Сьогодні ми розповімо як укладати ковролін на лінолеум без підкладки.

Послідовність виконання роботи:

 1. Ретельно промити підлогу від жирних плям і інших забруднень.
 2. На стару підлогову поверхню рівномірним шаром нанести клей.
 3. При необхідності покласти підкладу.
 4. Залишити ненадовго, щоб матеріал встиг приклеїтися, після чого розстелити виріб по підлозі.
 5. Потім з виворітного боку наносимо клей.
 6. Матеріал кладеться на лінолеум і щільно притискається.
 7. Після цього починає приклеювати ковролін з іншого боку.
 8. Потім починаємо обрізати зайві шматки.
 9. Підганяємо матеріал під плінтуса.
 10. Завершальним етапом є монтаж плінтуса.

Значним плюсом такого способу є надійність кріплення і можливість укладання матеріалу по частинах. Бульбашки і здуття у цьому випадку виключені. До мінусів можна віднести те, що робота досить складна і не кожному новачкові вдасться її виконати, і використовувати таке покриття повторно не вдасться.

Вільна фіксація

Цей метод бюджетний, бо як можна істотно заощадити на клеї, скотчі та інших елементах монтажу. Але в цьому випадку велика ймовірність появи пухирців і здуттів, що істотно зменшує тривалість експлуатації такого підлоги.

Послідовність виконання роботи:

 1. Лінолеум вимивається і просушується від забруднень.
 2. Після цього кладеться підкладка.
 3. Виріб розкочується на підлозі.
 4. Одна із сторін підганяється під плінтус.

Під час монтажу ковроліну за допомогою скотча необхідно використовувати рівень. Відповідний для цього скотч від 60 мм. Спочатку він клеїться по всьому периметру, а вже після починаємо обклеювати решітку. Класти ковролін потрібно з невеликим запасом. Захисна папір зі скотчу знімається в процесі наклеювання матеріалу до підлоги. Після цього обрізаємо зайвий матеріал у стіни. Таким способом можна монтувати ковролін по частинах. Хороший спосіб укладання ковроліну на лінолеум або ДСП.