Ковролін: як змінити колір, розмальовку

Підлогове покриття є важливим елементом інтер'єру будь-якої квартири. Багато використовують ковролін, який чудово справляється зі своїм завданням. Його перевагою є різноманіття забарвлень. Завдяки цьому, можна підібрати покриття практично до будь-якого інтер'єру.

Але трапляється, що через в'їдаються плями, які неможливо вивести, він втрачає свій зовнішній вигляд. Або після ремонту колір не підходить до нового дизайну приміщення. Виникає необхідність його заміни.

Процес цей трудомісткий, оскільки треба прибрати приклеєне до основи старе покриття, підготувати підлоги, укласти й закріпити нове. Але існують способи, що дозволяють змінити розмальовки ковроліну. В деяких випадках, наприклад, при відсутності необхідних коштів, простіше скористатися ними.

Який ковролін можна фарбувати

Якщо ви вирішили змінити колір свого підлогового покриття, варто перш за все врахувати, що зробити це можна не з кожним його видом.

Можливість зміни кольору не залежить від довжини ворсу. Фарбувати можна вироби з коротким ворсом, і з довгим. Останній вимагає більшої витрати фарби та більш ретельного процесу фарбування.

ВАЖЛИВО! Не рекомендують проводити забарвлення виробів з акрилу і поліестеру, оскільки в цих матеріалах погане закріплення речовин.

Чим пофарбувати ковролін

Якщо рішення про зміну кольору ковроліну прийнято, то виникає питання, за допомогою яких матеріалів вдасться його реалізувати. Зробити це можна за допомогою спеціальних матеріалів або барвників для тканини.

Готові склади, які можна використовувати

Магазинні речовини, призначені для оновлення зовнішнього вигляду ковроліну в автомобілях. Тому випускається в аерозольних балончиках і мають високу вартість.

ВАЖЛИВО! Якщо площа покриття велика, то використання даного матеріалу вимагатиме значних фінансових витрат.

В цьому випадку витрати можуть виявитися більшими, ніж вартість нового ковроліну. Це робить її застосування недоцільним.

Виконання роботи

  • Склад для тканин вибирається виходячи з матеріалу покриття.
  • Колір речовини повинен бути на тон темніше, а якщо необхідно зафарбувати пляму, то на тон темніше його відтінку.
  • Для підготовки складу до застосування користуються інструкцією, надрукованою на зворотній стороні упаковки.
  • Перед початком роботи ковролін необхідно ретельно почистити і просушити.
  • Плінтуса закрити поліетиленовою плівкою.
  • Розчин наноситься рівномірно жорсткою щіткою круговими рухами.

Увага! Ходіння по покриттю до повного висихання матеріалу заборонено.

  • Поки ковролін сохне, приміщення повинне добре провітрюватися.
  • Якщо на покритті будуть місця, на яких помітні нерівномірне фарбування, процедуру можна повторити.
  • На завершення необхідно обробити поверхню за допомогою миючого пилососа. При його відсутності чистою ганчіркою, змоченою в розчині води та оцту в пропорції 2:1.

Як приготувати фарбу для ковроліну самостійно.

Склад можна виготовити самостійно. Для цього потрібна вода, барвник, необхідного відтінку, розчин аміаку і хромпік.

Один літр води необхідно довести до кипіння і додати 20 г барвника і 25 мл аміаку. Все перемішати і кип'ятити ще 10 хвилин, потім остудити. Після цього в нього треба додати розчин хромпика і ретельно перемішати. Перед застосуванням слід процідити.

Наведений метод оновлення має свої переваги і недоліки, але дозволяє реально змінити колір покриття. А застосовувати його чи ні, кожен вирішує для себе сам.