Що таке джутова основа ковроліну

Зараз ковролін стає все популярнішим звичного нам килима. Однак, ковролін виготовляють на різних основах, в якості яких не всі розбираються. Продавці можуть пропонувати вам прогумовану основу, латексну, повстяну, але в даному матеріалі ми розглянемо джут в якості оптимального варіанту.

Джутова основа ковроліну

Багато покупців, які збираються купувати ковролін, не дуже розбираються в його структурі. Потрібно розуміти, що в такому підлоговому покритті кілька шарів, найбільш важливі з яких — нижній, підстава. Щоб правильно вибрати матеріал для основи, потрібно знати властивості кожного з них.

Що таке джут

Джут — лубяное рослина, за своїм зовнішнім виглядом дуже схожий з вербою, використовується як текстильне волокно у виробництві. Це екологічно чистий матеріал, досить щільний і міцний, застосовується не тільки у виготовленні основи для ковроліну, але як волокно для мішків і канатів. Вирощують цю рослину в основному в Азії, також плантації джуту поширені в Бразилії. Ці регіони — зарекомендовані постачальники якісного продукту, який відразу йде на виробництво.

Багато рекомендують обрати саме джутову основу, тому що вона не викликає жодних алергічних реакцій, добре тримає структуру ковроліну, при правильній експлуатації і належному догляді служить досить довго.

Чому використовують для ковроліну

Джутове підстава вважається оптимальним варіантом для людей, що цінують екологічність і натуральність. Якщо враховувати всі рекомендації під час експлуатації такого ковроліну, то основа буде досить довго тримати структуру. Матеріал досить міцний і стійкий до механічних пошкоджень. Однак, з ним теж потрібно бути уважним. Наприклад, джут не можна піддавати впливу вологи, із-за чого він може втратити свою природну форму, ковролін набухне. Можуть початися гнильні і грибкові процеси, піде цвіль, загалом, не дуже приємно, у таких випадках потрібна заміна покриття.

Високо цінується тепло - і шумоізоляційні дію даного матеріалу. Але саме головне достоїнство джуту — міцність і зносостійкість. Зазвичай такий ковролін купують не для домашніх цілей, а, скоріше, для комерційних. Наприклад, такий ковролін часто укладають в офісні приміщення, щоб створити певний затишок, при цьому ніхто не буде побоюватися за те, що покриття скоро вийде з ладу.