Як вдало вибрати килим в спальню на підлогу

Одним з основних елементів декору, що роблять спальню затишною кімнатою, в якій хочеться не тільки спати по ночах, але і відпочивати протягом дня, є килим. Використовувати килими для прикраси стін вже давно не модно, проте на підлозі великі і пухнасті, вони не тільки заповнюють вільний простір, але і служать додатковим засобом утеплення.

Килим в спальні на підлозі

Думаючи над тим, в якому місці спальні покласти килим, можна вдатися до кількох способів розміщення. Традиційним вважається расстилание в зоні сну, під ліжком. При виборі такого варіанту, кожен раз встаючи з ліжка, можна не боятися, що ноги стикнутися з холодною підлогою.

Крім цього, цільне покриття може розташовуватися поруч зі спинкою так, щоб ніжки на нього не потрапляли. Такий варіант більш прийнятний для великих і просторих приміщень.

Якщо в якості функціональних предметів інтер'єру були обрані кілька невеликих половичков, їх розміщують з двох боків ліжка, якщо та стоїть посередині кімнати. Якщо ліжко стоїть боком, простір застеляють у ногах і біля вільної, не прилеглої до стіни боку.

Вибір кольору

Думки більшості дизайнерів інтер'єру сходяться в тому, що за допомогою правильно обраного килима для спальні, можна розділити приміщення на кілька зон: приліжкову і зону відпочинку. Від кольору і текстури килимка на підлозі залежить, наскільки він впишеться в той чи інший інтер'єр.

Важливо! Не варто випускати з уваги ступінь освітленості кімнати. Якщо вікна виходять на сонячну сторону, покриття можна вибирати в холодній колірній гамі. Якщо в приміщенні дуже темно — перевагу варто віддати більш теплим і сонячним відтінкам.

Людям, які хочуть зберегти основне призначення спальні — можливість повноцінно відпочити і міцно поспати, краще обставляти кімнату в коричнево-бежевих тонах. Компаньйонами такої колірної гами можуть стати деталі, підібрані в приглушених блакитних та зелених тонах.

Тим, хто хоче, щоб спальня допомагала підтримувати пристрасть в подружніх відносинах, замість приглушених тонів можна використовувати яскраві і насичені відтінки червоного. У світло-бежевою кімнаті будуть добре виглядати килимки, покривала і щільні штори бордового або темно-рожевого кольору.

Якщо інтер'єр спальні виконаний у поєднанні білого з чорним, розбавити їх строгість допоможуть елементи пурпурного, жовтого або рожевого кольору. Такі спальні добре підійдуть для молодих і активних людей, які використовують приміщення не тільки для сну, але і для більш активного відпочинку.

Важливо! Вибираючи, необхідно враховувати колір підлогового покриття. Якщо лінолеум або паркет будуть одного кольору з килимом, вони візуально зіллються в одне ціле.

Крім кольору, чималу роль в оздобленні інтер'єру може зіграти і фактура. По фактурі поділяють на:

  1. Пухнасті. За таким покриттям приємно ходити босими ногами і сидіти на них. За ними складно доглядати, так як довгий ворс швидко вбирає в себе пил і бруд.
  2. Безворсові. Можуть бути зернистими, нагадувати рогожу. Якщо пройтися по такому покриттю босими ногами, можна отримати невеликий масаж стоп.
  3. Гладкі. Особливо ефектно виглядають гладкі килими, на які нанесений малюнок або орнамент.
  4. Об'єднані. Інтер'єр, якому не вистачає візерунків і текстур, може бути «врятований» комбінованим покриттям, що поєднує в собі і одне і інше.

Форми і розміри

Розмір буде залежати від розмірів самої спальні. Щоб орієнтуватися в даному критерії, необхідно враховувати те, що:

  • маленькими називають килимки, чия площа не перевищує 3 квадратних метрів;
  • середніми вважаються килимки з площею від 3 до 6 квадратних метрів;
  • великими називають килими, чия площа займає понад 6 «квадратів».

Цікаво! Найдорожчими вважаються килими ручної роботи. Чим вони більше, тим і дорожче.

Якщо раніше можна було придбати або прямокутний, або овальний килим, сьогодні існує великий асортимент вибору різних форм, які підійдуть навіть під самий «вимогливий» і нестандартний інтер'єр. За правилами овальні половики розстеляють у центрі кімнати так, щоб ліжко їх не торкалася. Квадратні і прямокутні килими розміщують під меблями, довгі доріжки розстеляють між дверима і ліжком або між ліжком і балконних блоком.

Важливо! Дизайнерські інтер'єри досить часто доповнюють килимами цікавої і незвичної форми. Виконані у вигляді крапель, квітів, різних фігур або шкур тварин вони виглядають стильно і молодіжно.

Як у спальню вибрати килим

Незважаючи на те що спальня в більшості випадків має самою низькою прохідністю, і висувати особливі вимоги до зносостійкості килима не слід, увагу на склад покриття звернути все ж потрібно. Особливо це стосується килимів, призначених для розміщення в дитячих спальнях.

Існує кілька видів килимів в залежності від їх складу:

  1. Вовняні. Найбільш дорогий сегмент, який може бути як заводського, так і ручного виробництва. Вовняні килими абсолютно натуральні, добре тримають тепло і приглушують звуки.
  2. Шовкові. Такі екземпляри вважаються найбільш красивими і ефектними. На підлозі такі килими розміщують вкрай рідко.
  3. Синтетичні. На сьогоднішній день килими з акрилу і поліаміду є одним з найпоширеніших і затребуваних покупцями елементів декору житлових приміщень. Довговічні, що відповідають санітарно-гігієнічним вимогам вони задовольняють більшість запитів, як звичайних покупців, так і вимогливі дизайнерів інтер'єрів.

Якої б форми, кольору і розміру не був килим, щоб зберегти його первісний вигляд як можна довше, необхідно забезпечити постійний і правильний догляд. Використання спеціальних засобів для чищення з антистатичним ефектом допоможе позбутися плям і властивості притягувати до себе пил.