Як можна використовувати старий килим?

Рано чи пізно перед кожним власником килима постає питання його заміни. Однак не варто швидко позбавлятися від непотрібної речі, адже вона може ще стати в нагоді для інших, зовсім несподіваних цілей.

Не викидайте старий килим

Багато людей прагнуть дати улюбленої речі друге життя. Адже досить проявити трохи фантазії, щоб придумати виробу зовсім інше застосування.

Для початку необхідно оцінити стан виробу і гарненько почистити його. У старому ворсі накопичуються не тільки пил і бруд, але ще і шкідливі бактерії.

Методи використання старого килима

Існує безліч способів використання старої речі. Далі розглянемо найбільш популярні з них.

В інтер'єрі

Якщо виріб у відмінному стані, то з нього можна зробити покривало для дивана або ліжка. Найпростіше нарізати кілька окремих килимків і послати їх у передпокої, на балконі або інших кімнатах.

Проявивши трохи фантазії, можна вирізати незвичайну фігуру, що нагадує шкуру дикого тваринного.

Також можна додати в інтер'єр нову деталь у якості сидінь для табуреток. Необхідно вирізати круги або квадрати по формі сидінь, обробити кромку, а на вивороті пришити поролон. Щоб виріб не сповзала, його прикріплюють до табуретках з допомогою гумок.

Важливо! Любителів спорту порадує невеликий і зручний килимок для занять.

Для домашніх тварин

Порадує виріб і домашніх тварин. З нього легко зробити звичайну підстилку для вихованця, а також оббивку будиночка.

Шматок старого килима можна віддати коханій вихованцеві як когтеточки. Це допоможе зберегти меблі.

В літній кухні, гаражі

Багато власників невеликих гаражів прибивають смужку покриття навпроти місця торкання стіни відчиненими дверцятами автомобіля. Також в гаражі або літній кухні шматочки килима використовують в якості щітки для чищення забруднених поверхонь.

Увага! Старий килим може стати в нагоді в якості підлогового покриття в гаражі, сараї або літній кухні. Застеливши його на підлогу гаража, можна істотно скоротити кількість бруду в салоні.

На грядках

Якщо килим зносився досить сильно, то його можна нарізати на смужки, і постелити між грядками на городі. Працювати буде набагато комфортніше, адже у вузьких траншеях не будуть накопичуватися бруд і вода.

В результаті навколо саджанців не з'являться бур'яни. При цьому під килим легко буде проникати волога, а грунт буде дихати.

В будівництві

Старий килим може бути використаний як повноцінний будівельний матеріал, наприклад, в якості ущільнювача або звукоізоляції. В цьому випадку його спочатку прикріплюють на стіну, а потім вже фіксують декоративну плиту з гіпсокартону або іншого матеріалу.

Квадратики, нарізані з старого килима, підкладають під ніжки або підставу меблів. Це дозволяє захистити підлогове покриття під час ремонтних робіт.

На дачі

У літній час килим можна відвезти на дачу, і зробити з нього затишний гамак. Також може вийти зручне річна ліжко. Якщо ворс жорсткий, то його краще накрити більш приємним матеріалом.

Існує безліч цікавих і корисних варіантів застосування старого килима. Тому не поспішайте швидко від нього позбавлятися, можливо, йому знайдеться гідне застосування.