Відмінності гомогенного та гетерогенного лінолеуму

Лінолеум є одним з найбільш поширених покриттів для підлоги. Він використовується як для будинків і квартир, так і для громадських будівель. Існує кілька класів цього покриття, а також класи діляться на різновиди. Тому спочатку необхідно звернути увагу на технічні характеристики, клас і різновид покриття, і тільки потім дизайном.

Типи лінолеуму

Серед основних класів лінолеуму виділяємо:

 • побутовий: підходить для укладання в квартирах і будинках, тобто в житлових приміщеннях;
 • комерційний: використовується для приміщень з підвищеним навантаженням, тобто офісів, поліклінік, шкіл і т. д.;
 • спеціальний: застосовний в умовах дуже великим навантаженням, для спортзалів, деяких технічних приміщень та ін

Якщо ви плануєте ремонт в офісі, кращим вибором стане комерційний вид. Однак його можна використати і для житлового будинку. Його експлуатаційні властивості набагато вище побутового, і він прослужить більше часу.

На замітку! В квартирі цілком можна стелити і комерційний лінолеум.

Комерційний, у свою чергу, ділиться на гомогенний і гетерогенний. Щоб дізнатися , чим вони відрізняються, а також обчислити переваги, потрібно розглянути технічні характеристики кожного.

Що таке гомогенний лінолеум

Гомогенний (гомо – один) лінолеум являє собою одношарове покриття. Складається він з міцного полівінілхлориду без додавання інших речовин. Він має тільки додатковий захисний шар з гнучкого поліуретану.

Малюнок в такому лінолеумі наноситься на всю товщу поверхні. Це сприяє низькій стираності, а також можливості відновлення шляхом шліфування. У виробництві є класи 32-34 і 41-43. Тобто він може витримати великі навантаження і не призначений для побутового використання.

Характеристики гетерогенного лінолеуму

Гетерогенний (гетеро – багато) лінолеум являє собою багатошарове покриття. Почнемо знизу.

 1. Перший шар – підкладка. Вона виготовляється зі спіненого полівінілхлориду, також може складатися з джуту або повсті. При виробництві вона наноситься в останню чергу, після того як інші верстви пройдуть термообробку.
 2. Другий шар – основа. Складається з скловолокна. Воно, у свою чергу, просочується ПВХ пастою, яка потім затримується в порах скловолокна і відповідає за зносостійкість матеріалу.
 3. На стеклохолст наноситься ще один шар спіненого ПВХ, який також просочується пастою.
 4. Потім йде шар з декоративним малюнком. Він дуже тонкий і наноситься на шар спіненого ПВХ.
 5. Завершальний шар – робочий. Складається з чистого полівінілхлориду. Він відповідає за захист малюнка, відрізняється високою зносостійкістю.

При виробництві всі шари (крім підкладки) проходять термообробку в процесі якої відбувається випаровування шкідливих речовин, а також формується рельєф малюнка.

Основні відмінності двох видів

Після вивчення технології виробництва й основних характеристик обох видів можна переходити до сравниванию цих матеріалів. Це допоможе вибрати найкращий варіант і орієнтуватися при покупці.

Важливо! При покупці вимагайте сертифікат якості.

На технічні характеристики впливає в першу чергу спосіб виробництва і склад матеріалу. Виходячи з вищесказаного, можемо порівняти відмінності в характеристиках.

 • Експлуатаційні властивості лінолеуму гомогенного вище. Він може прослужити до 25 років при правильному догляді і експлуатації, а також регулярної поліровці.
 • Екологічність двох видів також відрізняється. Гомогенний матеріал більш безпечний, оскільки він складається тільки з ПВХ, а для створення гетерогенного лінолеуму використовуються різні хімічні добавки.
 • Товщина матеріалу у гомогенно менше – 1,5 -3 мм, в той час як сума шарів гетерогенного становить 4-6 мм.
 • Зносостійкість лінолеуму гомогенного вище. Він випускається в класах, призначених для приміщень з підвищеним навантаженням. Це також сприяє його меншому стиранню.
 • Гетерогенний лінолеум має властивість амортизації, у гомогенного властивості такого немає.
 • Одношаровий тип має менший вибір дизайну.
 • Гетерогенний надає можливість вибрати відріз необхідної довжини, в той час як інший тип продається переважно рулонами. Також він надає більший вибір ширін.

Як підсумок можна сказати, що основні відмінності розглянутих типів лінолеуму полягають у способі виробництва, складі і експлуатаційних властивостях.