Що спочатку: шпалери або лінолеум

Виконуючи ремонт, ми часто замислюємося, як спланувати порядок виконання роботи. Порушення правильності процесу може збільшити терміни закінчення робіт і витрати. Тому важливо відповісти на наступні питання: яку роботу роблять спочатку, з чого слід почати — з шпалер або лінолеуму?

Два варіанти ремонтних робіт

У фахівців по ремонтним роботам точка зору з цього питання розділилися.

ДОВІДКА. Більшість схиляється до того, що потрібно почати з шпалер і тільки потім приступити до підлоги.

Причина такого рішення криється в необхідності всій площі приміщення при обклеюванні.

Є дві техніки укладання. Щоб зрозуміти, яка зручніший для вас, опишемо обидва методу.

Спосіб № 1

Виконання робіт при підготовленій підставі статі. Для реалізації необхідно раніше всього зробити покриття чистим і рівним. Огородження повинні бути вирівняні і обштукатурені. Якщо все готове, то далі слід зайнятися наступними видами робіт.

 • Обклеюванням шпалер.
 • Після приступити до установки лінолеуму.
 • Зварити шви на перетинах елементів підлогового полотна (якщо не застосовувалося цільне покриття).
 • Зафіксувати плінтус.

Спосіб № 2

Якщо чорнові роботи не проводилися (поверхні підлоги і стін не вирівняні), то цей метод для вас.

Послідовність робіт буде наступною:

 • За допомогою оздоблювальних матеріалів вирівнюємо стіни.
 • Грунтуємо перекриття та стіни.
 • Готуємо підлогу до монтажу лінолеуму (заливаємо бетонну суміш, встановлюємо фанеру тощо).
 • Розрізаємо підлоговий матеріал на частини.
 • Кладемо обробку стін.
 • Зміцнюємо лінолеум за допомогою клею.
 • Встановлюємо плінтус і заварюємо шви.

Починаємо зі стін: плюси і мінуси

Проблема будь-яких шпалер — це надлишок сміття від поточного ремонту. Це відбувається через обрізки рулонів (навколо орнаменту, дверних рам і т. д.), змочених клеєм. Він швидко висихає, і шматочки шпалер стає важко видалити з поверхні. Доводиться довго відмочувати матеріал водою. Тому якщо пропустити вперед процес роботи зі стінами, вдасться уникнути проблем з новим підлоговим покриттям.

Сам шпалерний клей може зіпсувати підлогову поверхню. Навіть акуратне з ним звернення не виключає факт попадання частинок клею на підлогу.

ВАЖЛИВО! Якщо трохи замешкать і не протерти клей вологою ганчіркою, то залишаться важкі смуги, які псують весь вигляд.

І остання проблема — це ніжки драбини, які можуть обшаркать поверхню і зіпсувати підлоги. Якщо подряпини від драбин залишаться на бетоні, то достатньо одного мазка шпаклівки, щоб видалити ваду.

З недоліків слід виділити хіба що ризик пошкодження полотна при розкочуванні рулонів лінолеуму, які перевищують ширину приміщення. Краї лінолеуму можуть пошкодити шпалери і усунути такий дефект не представляється можливим.

Спочатку підлоги, потім стіни: плюси і мінуси

Щоб укласти лінолеум, необхідно з допомогою електролобзика підрізати дощечки. Даний вид робіт утворює велику кількість деревного сміття, який осідає на поверхні шпалер на основі паперу. Якщо їх ще немає на стінах, значить, якісному виду шпалер ніщо не зашкодить.

УВАГА! На готовому ламінат або лінолеум можна безпроблемно працювати з рулонами, промазати їх перед обклеюванням, без ризику забруднити будівельним пилом.

Так працювати набагато зручніше, ніж на бетоні або харчовій плівці, яку зазвичай кладуть перед обклеюванням шпалер.

Який варіант вибрати

Як у підсумку вчинити, вирішувати вам. Якщо впевнені, що клеїти шпалери на стіну — це проста для вас процедура, то залиште її на останній етап. Займіться спочатку статями.

Дотримання охайності та проведення підготовчих робіт — це запорука успішного виконання ремонту. Наприклад, щоб драбина не псувала підлоги, укрийте поверхню поліетиленовою плівкою (краще декількома шарами). Це також вирішить проблему пролившегося клею.

ВАЖЛИВО! Перед початком укладання лінолеуму рекомендується підрівняти його і стелити по площі приміщення до наклеювання шпалер.

Після замірів просто поверніть матеріал в рулон, так ви нічим не ризикуєте. Правда, можливі розбіжності при подальшій укладанні матеріалу доведеться закривати предметами декору.

Вибір послідовності дій повністю залежить від досвіду та навичок фахівця. Ні у одного з способів немає явних переваг або недоліків, які говорять про однозначний вибір на користь того чи іншого методу.