Чим відмити йод з лінолеуму

Незважаючи на появу різних антисептичних засобів йод все ще залишається популярним серед багатьох господинь. Він здатний допомогти не тільки при ранах, але і в інших справах, володіючи багатьма корисними властивостями. І може статися, що даний засіб проллється, і залишить пляму на підлозі. Для плитки це не страшно, а от для лінолеуму цілком. Але тут теж можна впоратися, і прибрати пляма йоду з лінолеуму з допомогою різних засобів.

Особливості йоду

Перш ніж приступати до прибирання потрібно розібратися в особливостях лінолеуму і самого йоду. Чому це пляма вважають складним до виведення?

Найбільшою проблемою вважається структура підлогового покриття. Лінолеум має ребристу структуру, в результаті чого йод проникає між дрібними складками малюнка і міцно там ґрунтується. Тому щоб вивести таке пляма, доведеться постаратися.

Приємною особливістю йоду є те, що він розчиняється у водному середовищі, а також лужної та кислотної. Тому для видалення такого плями є безліч способів.

На замітку! З часом йодне пляма здатне зникнути самостійно.

Ще більш приємною особливістю є те, що дана речовина за своєю структурою є летючим. Це означає, що воно здатне самостійно випаровуватися при дотриманні певних умов. Для йоду достатньо всього лише наявність сонячного світла. Так що, якщо для вас вийшло пляма не принципово, ви можете почекати 2-3 тижні поки воно випарується самостійно. Ну а якщо справа не терпить зволікання, пропонуємо способи виведення плями.

Ніж з підручних засобів можна вивести йод з лінолеуму

Для початку зверніть увагу на підручні засоби. По-перше, вони більш щадні, і при їх використанні ризик пошкодити лінолеум мінімальний. По-друге, вам не доведеться купувати дорогі речовини, а всього лише використовувати те, що і так є у вас в аптечці або кухонному арсеналі. З підручних засобів найбільш поширеними є наступні:

 • сода;
 • крохмаль;
 • лимон або лимонна кислота;
 • аскорбінова кислота;
 • спиртовмісні розчини.

Почнемо з соди

Це універсальний засіб, який допомагає нам впоратися з різними забрудненнями, в тому числі і йодним плямою.

 1. Протріть пляму теплою водою, не втираючи його в поверхню.
 2. Насипте невелику кількість соди і змочіть водою, щоб утворилася кашка.
 3. Накрийте вологою серветкою і залиште до повного висихання соди.
 4. Протріть місце вологою ганчіркою.
 5. Якщо пляма стало менш помітним, але все ще залишилося, повторіть процедуру.

Сода є дуже щадним засобом, але з нею теж потрібно бути обережним, адже при неправильному використанні і вона здатна завдати хімічний опік, хоч і не сильний.

Наступне місце займає крохмаль

Можливо, у вигляді порошку цей засіб є не у всіх, але от картопля точно знайдеться на будь-якій кухні. У разі використання порошку, процедура аналогічна попередній. У разі використання картоплі, дотримуйтесь інструкції:

 1. Розріжте свіжу картоплю навпіл.
 2. Протріть пляму зрізом до висихання поверхні картоплі.
 3. Потім зріжте цей шар, і протріть лінолеум свіжим зрізом.
 4. Повторюйте процедуру до повного зникнення плями.
 5. Для завершення протріть місце вологою ганчіркою.

На замітку! Картоплю краще брати середньої величини, щоб було зручно тримати в руці.

Лимон в допомогу

З овочами закінчили, вступають в гру фрукти – лимон. Це засіб більш дороге, ніж картопля. Але якщо луг не здатна допомогти вам видалити пляму, спробуйте використовувати кислоту.

Використовуючи лимон, варто також натерти місце на підлозі часточкою лимона, а потім промити чистою водою.

На замітку! Краще застосовувати місце з хвостиком для зручності.

Наступна кислота – аскорбінова

Якщо у вас в аптечці мається таблетка аскорбінки, вона теж може допомогти відтерти забруднення.

 1. Розтовчіть таблетку і додайте в неї води, щоб утворилася кашка.
 2. Наносити щіткою кашку на підлогу і залиште.
 3. Приберіть залишки мокрою ганчіркою.

З цим засобом слід бути уважним, так як сучасні медикаменти часто бувають підробленими, в тому числі і аскорбінова кислота. Тому використовувати її краще в крайньому випадку.