Що таке ламінований паркет

З 90-х років минулого століття набув поширення ламінований паркет, в простолюдді іменований просто ламінатом. Його популярність обумовлена його порівняльною дешевизною, простотою монтажу і невибагливістю. Він став непоганим замінником лінолеуму, натуральних паркетів, килимів і дощатих підлог. Основним матеріалом для ламінату служить пресований папір, або відходи деревообробки, і синтетичні смоли. Зовні малюнок на поверхні паркету досить точно імітує текстуру цінних порід дерева.

Загальне поняття

Виготовляється ламінований паркет в декілька шарів, як правило, чотири:

 • Верхній шар відіграє роль захисного покриття і проводиться з меламіну з додаванням каніфолі, антисептиків і парафіну. Залежно від того, до якої категорії міцності відноситься виріб, присадки в смолі можуть містити корунд або порошковий алюміній. Даний склад надає паркету міцність і стійкість до стирання.
 • Декоративний шар, що складається з тонкого паперового листа з нанесеним на нього якісним зображенням текстури деревини або який-небудь інший картинкою, наприклад, імітацією мармуру або граніту. Ламінат хорошої якості, крім механічної міцності, також стійкий до впливу ультрафіолетового випромінювання і хімічних складів.
 • Підстава – шар пресованого паперу або відходів деревообробки, просочених синтетичними смолами. За рахунок цього прошарку виріб набуває обсяг, оскільки вона сама товста. Основа володіє механічною міцністю, але без верхнього захисного шару нестійкий до вологи і впливу навколишнього середовища. З'єднувальний замок для стикування панелей виконується саме в цьому шарі. При виборі паркету слід звернути увагу на те, з чого зроблена основа – пресований картон менш стійкий до механічних пошкоджень і дії вологи, ніж відходи деревообробки.
 • Стабілізуючий шар – вологостійка еластична підкладка, призначена для шумоізоляції і запобігання попадання вологи в ламінат з бетонної підлоги, особливо на перших поверхах. Також виконує амортизаційні функції, пом'якшуючи механічний вплив на паркет при його експлуатації.

Переваги покриття

Даний вид матеріалів добре себе зарекомендував, і володіє наступними перевагами:

 1. Володіє відносно хорошою стійкістю до стирання і подряпин. Якщо порівнювати з сосновими лакованими підлогами, подряпати ламінат або зробити на ньому вм'ятину складніше, ніж на сосновій дошці.
 2. Стійкість до впливу ультрафіолетового випромінювання і побутової хімії – навіть порівняно їдкі склади, включаючи спирт або розчинник, не «з'їдять» покриття.
 3. Стійкість до перепаду температур, а також до займання за рахунок застосування синтетичних смол у складі матеріалу.
 4. Відносна екологічність виробу, оскільки близько 80% складу основи панелі – деревина або пресований картон.
 5. Низька, порівняно з аналогами з чистої деревини або керамічною плиткою, вартість ламінату.
 6. Невибагливість і відсутність необхідності в спеціальному відході.
 7. Простота монтажу і заміни прийшли в непридатність панелей.
 8. Багатий вибір різних декоративних текстур і марок ламінату.

Які є мінуси

Будь-яка медаль має дві сторони. Є і мінуси у цього виду матеріалу:

 • У випадку серйозного затоплення підлоги, ніякі підкладки не врятують панель від деформації.
 • Неможливість циклювати, шліфувати, лакувати подряпані панелі – по суті, вони не підлягають реставрації.
 • Слабкі тепло - і шумоізоляційні властивості.

Резюме: підбиваючи підсумок, можна сказати – при всіх перевагах матеріалу, він є імітацією, а не заміною справжньої деревини або каменю. За якістю змагатися з оригіналом він не може, і застосування ламінату виправдано його невисокою вартістю, простотою монтажу і заміни.