Укладання паркетної дошки на бетонну підлогу

Паркет завжди вважався верхи шику. Недарма у всіх знатних будинках, на підлозі був саме паркет. Купці й дворяни, і навіть сам Імператор віддавали данину поваги паркетній підлозі. Але перед тим, як милуватися ним його потрібно грамотно настелити. Є ряд правил, які потрібно враховувати, а то дороге покриття перетвориться в малопримітного і малоприємне видовище.

А крім того, кілька правильним буде монтаж, настільки і довго прослужить матеріал. Як не крути, а деревина дуже боїться вогкості і інших неприємних для неї речей.

ДОВІДКА! Який паркет б ви не вибрали, яким би не був спосіб монтажу, необхідно дотримуватися технології.

Можна постелити паркетну дошку на бетонну підлогу

Серед безлічі варіантів укладання паркетної підлоги — укладання на бетонній стяжці входить в число найбільш популярних способів. Перед тим, як почати сам процес укладання, необхідно дотримати наступні вимоги:

  1. Відхилення підлоги від горизонталі не повинно бути більше двох міліметрів на кожні два метри;
  2. Вологість бетону не повинна бути більше п'яти відсотків;
  3. Міцність бетонної стяжки повинна становити 150 кілограм на квадратний сантиметр.

Технологія такої укладки

Найголовніше, у всій технології укладання паркету — це якісне бетонну основу. Це вимагає особливого терпіння, на цю процедуру йде багато часу і сил. Виходить, що укладання паркетних дощок простіше, ніж підготовка підстави. Але вирівнювання дуже важливо. Адже паркет — це не якийсь там лінолеум або ламінат, які спокійно лягають на будь-яку основу.
Чому ж так гостро стоїть питання надання рівності і жорсткості основи? Дошка паркету веде себе інакше, ніж звичайна дощечка. Якщо дошка жорстка і має великий розмір, але на поверхні з нерівностями вона починає «грати». В результаті, на стиках працюють процеси зсуву та зламу, що неодмінно призведе до того, що замок зруйнується і відбудеться відшарування від проклеєної основи.
Щоб паркет прослужив не одне десятиліття, потрібно виконати умови:

  • Прибираємо бруд і пил з поверхні. Використовуємо щітку або пилосос, іноді доведеться попрацювати ганчіркою.за допомогою рівня визначаємо западини і висоти;
  • Застосовуючи наждак і електричну шліфувальну машинку вирівнюємо опуклості, місця з поглибленнями фарбуємо грунтовкою. Наносимо Грунтовку у чотири шари і кожного шару даємо просохнути. Далі заміряємо і вирівнюємо з загальним підлогою;
  • Начисто робимо прибирання підлоги і ретельно промеряем його.

Якщо похибки в рівні підлоги, знаходяться в межах норми, можна починати укладати паркетну підлогу. Якщо ж незважаючи на всі зусилля, не вдалося вирівняти підлогу, то слід скористатися наливним самовирівнювальним підлогою.
Якщо основу підлоги вдалося довести до потрібного якості, то можна покласти паркет за допомогою клею відразу на бетон. Це дозволить прискорити процедуру, та й сама укладання буде більш якісною, ніж використовувати дерев'яну підкладку.

ВАЖЛИВО! Для наклеювання паркету є два різних види клею. У першому, в якості основи акрилова смола, а другий клей на основі поліуретану з двох компонентів.

І той і інший варіант мають високий ступінь адгезії, що дозволить заощадити на покупці дорогих марок клею.
Перед початком укладання перших двох рядів, уздовж стіни потрібно вставити клини обмежувачі. Вони покликані створити між стіною і паркетною дошкою зазор. Так як клей дуже швидко засихає, готувати його слід в невеликій кількості і використовувати відразу. Наносити склад потрібно за допомогою зубчастого шпателя. Після цього укладається перша дошка з шипом спрямованим у бік стіни. Не тільки на опорну поверхню потрібно наносити клей, але і сам замок теж проклеювати. Це потрібно для склеювання на стиках.
Наступні ряди слід підрізати. Розкладку робити зі зміщенням в одну третю довжини по відношення до ряду, який попереду.

Недоліки такої технології

Істотним недоліком такої технології укладання потрібно вважати як раз міцність. Справа в тому, що гідність одночасно виступає і недоліком. Якщо поверхню статевого покриття буде пошкоджена, то замінити або відремонтувати якийсь ділянка буде неможливо. Доведеться замінювати відразу все покриття підлоги. Тому таку технологію рекомендують застосовувати на невеликих за площею приміщеннях.