Який вибрати лак для паркету

Паркет — дуже естетичне покриття, яке виглядає красиво, розкішно і цікаво, а також підходить до великої кількості різних стилів в інтер'єрі. Але у нього є і свої вимоги у догляді, недотримання яких призведе до того, що вже в досить короткі терміни покриття втратить всю свою привабливість.

Щоб цього не сталося, паркет треба регулярно покривати лаком. Але як розібратися у всьому цьому різноманітті асортименту, наданому на сучасному ринку? Як підібрати такий варіант, який ідеально підійде саме вам і вашій покриттю? Про все це ви дізнаєтесь в даній статті.

Який вибрати лак для паркету

Для того, щоб не допустити прикрої помилки у виборі, слід розібратися в тому, які ж взагалі параметри повинні заслуговувати найпильнішої уваги.

Розглянемо докладніше найважливіші з них.

Критерії вибору

Першим ділом потрібно враховувати породу дерева, з якого зроблений паркет. Кожна порода має свої особливості — колір, міцність, щільність та інші. Лак, призначений для іншого дерева, буде просто марний при використанні з тандемі з паркетом. Потрібна інформація в більшості випадків вказана на упаковці, тому ні в якому разі не купуйте першу-ліпшу баночку, тим більше ту, що коштує менше всього.

Також зверніть увагу і на приміщення, в якому покладений паркет. Тут важливу роль грає його призначення. Наприклад, кімнати у звичайній квартирі не потребують паркеті підвищеної міцності, а значить, потрібно купити і відповідне покриття. Інші приміщення, в яких високий рівень прохідності, можуть зажадати інший тип лаку, який зможе забезпечити найбільш міцне покриття.

ВАЖЛИВО! Якщо ви не можете розібратися в параметрах, наданих на упаковці, то проконсультуйтеся з продавцем. Напевно він знає про наданому асортименті більше і допоможе вибрати саме те, що підійде до ваших потреб.

Види лаків, призначення, особливості

Розглянемо докладніше види лаків і їх відмінності. Це стане в нагоді тим, хто ще жодного разу не обробляв свій паркет і поки не знайшов саме той варіант, який би влаштовував у всьому.

Існує досить велика кількість видів.

Ґрунтувальний

Такий лак наноситься не як самостійне покриття, а перед останнім шаром основного. Його допоміжний ефект виявляється досить корисним не тільки для збереження ідеального зовнішнього вигляду паркету, але і для підвищення його міцності.

Таким чином, грунтувальний лак допомагає:

  • добитися рівного і однотонного кольору покриття;
  • захищає паркет від бруду, пилу та інших впливів навколишнього середовища;

ВАЖЛИВО! Зверніть увагу, що ґрунтувальний варіант повинен поєднуватися з основним лаком. В іншому випадку результат може виявитися вельми незадовільним. Виправляти помилку доведеться багаторазовими зусиллями і зайвою витратою грошей.

Ще однією перевагою стане те, що покриття зменшує витрату фінального лаку. Тому при поході в магазин слід замислитися про необхідність його придбання.

На водній основі

Цей вид лаку вибирають частіше всього за рахунок його невеликий ціни і задовільної якості. Існує декілька підвидів, які відрізняються один від одного наявністю у складі особливих розчинників.

Після нанесення і повного висихання на поверхні утворюється плівка, яка захищає паркет від впливу часу і навколишнього середовища. Іншими перевагами можна назвати відсутність сильного неприємного запаху, а також повна несприйнятливість до вогню.

Але є і недоліки, які, втім, не настільки істотні для власників звичайних міських квартир. Нанесення лаку може відбуватися тільки за допомогою валика, а також він має не дуже великий захистом і міцністю.

Алкідні

У складі цього лаку — особливі смоли і масла. З його допомогою можна зробити паркет візуально ще більш естетичним без ризику того, що клейкі речовини потраплять в стики покриття. Таким чином залишиться можливість подальшого монтажу підлоги.

На жаль, недоліків у цієї речовини досить — воно критично не підходить для приміщень з високою температурою, тому що доведеться постійно її знижувати. При нанесенні занадто великої кількості лаку він може пузиритися або стискатися, що зведе нанівець весь візуальний ефект.

Професіонали та досвідчені майстри радять не використовувати цей варіант для покриття підлоги — кращим рішенням стане покриття лакованої дерев'яної меблів. В цьому випадку дерево завжди буде виглядати чудово, тому що вплив на меблі і підлогу істотно відрізняється.

Поліуретанові

Лаки на уретанових основі не мають у своєму складі води, що дозволяє їм висихати швидше, ніж всіма іншими видами покриттів.

Це один з найбільш вдалих варіантів, який виключає необхідність попередньої грунтовки, відмінно захищає паркет, а також має прекрасну стійкість до зміни температур і вологи.

ВАЖЛИВО! Крім того, що поліуретанові лаки володіють відмінною міцністю і прекрасно підходять для приміщень будь прохідності, до їх складу часто додають різні ароматичні добавки. Тому можна не побоюватися неприємного запаху під час нанесення складу.

Формальдегідні

Ще одним прекрасним варіантом стане формальдегідний лак. Формальдегід, наявність якого часто відлякує потенційних покупців, в даному випадку абсолютно безпечний. Він відразу ж випаровується з поверхні паркету, а ось відмінний результат покриття залишиться.

Хороша міцність, відсутність будь-яких обмежень у нанесенні і абсолютна байдужість до зміни температур роблять цей лак одним з найкращих для покриття паркету.

З мінусів можна відзначити лише неприємний запах під час нанесення і наявність клейкої речовини в складі. Проникнення в стики паркету може призвести до того, що вони склеятся і надалі провести монтаж буде вельми скрутно.

Висновок

Тепер ви знаєте про види паркетних лаків та критерії їх вибору.

З допомогою цих корисних знань ви зможете підібрати найкращий варіант, який буде мати тільки несуттєві для вас недоліки і найбільш значні переваги!